şükela:  tümü | bugün
  • okan bayülgen'in amerikan konsolosluğu'nda işe başladığından şüphe ettiren uyarı. diyor ki, 21-23 nisan arası eylemler olacak. hafta sonu tatili geldiği ve hava da güzelleştiği için referandum sonuçlarını protesto amacıyla istanbul'da düzenlenen gösterilerin daha kalabalık olması bekleniyor.

    sanki amcamgille pikniğe gidiyoruz anasını satayım. neyse devamı da şu:

    ilgili protestolar, daha önce olduğu gibi kadıköy, istinye (ha?), beşiktaş, kartal, nurtepe (ora nere?) ve büyükdere'de gerçekleşecek. bu tip gösteriler pek çok kez teröristlerin hedefi olmuştu. (alt metin: götü kollayın)

    oricinıl metin:
    "the u.s. consulate general ıstanbul informs u.s. citizens that this weekend, april 21-23, continued protest activity in the wake of the referendum vote is likely to occur. demonstrations planned throughout ıstanbul as are expected to draw larger numbers of people due to the weekend holiday and favorable weather conditions. demonstrations protesting the referendum result are scheduled to take place in parks and assembly areas as they have previously in kadikoy, ıstinye, ıstiklal, besiktas, kartal, nurtepe, buyukdere and other locations throughout the city. similar demonstrations have been targets of terrorist activity in the past."