şükela:  tümü | bugün
 • türkiye de dil okulları kapsamında 73 şubesi bulunan ve genel merkezi antalya da olan dernek.
 • intro, a1, a2, b1, b2, c1, c2 diye seviyeleri olan (sağa doğru gidildikçe daha yüksek seviye) dil okuludur. derslerin dışında conversation club, reading club, movie club, dance club gibi aktiviteleri bulunmaktadır. hocalarının çoğu kalitelidir. b1 ve üst seviyelere doğru gidildikçe yabancı hocalar girmeye başlar. c1-2 seviyesine de amerikadan gelen hocalar girmektedir.

  eğitim speaking'e dayalıdır. okullarda görüldüğü gibi grammar üstünde çok fazla durulup, 2 dk speaking yaptıktan sonra geçilmez. konuşmaya kasılır hep. konuşmada elbet biri hata yapar, işte o zaman o konu hakkında grammer bilgisi verilir.

  ingilizce'nin dışında almanca, ispanyolca, fransızca gibi programları da bulunmaktadır.
 • adındaki amerikan ibaresi cakma olan dernek. orjinali için (bkz: türk amerikan derneği)

  edit: 1951 yılından beri faaliyet gösteren ve kamuoyunda “amerikan kültür” olarak bilinen türk-amerikan derneği ’nin 2007 yılında “amerikan kültür derneği ” aleyhine eskişehir 3. asliye hukuk mahkemesi’nde açtığı marka iptal davası türk-amerikan derneği lehine sonuçlanmıştır.
 • eskişehir şubesine bulaşılmaması gereken kurum. size ballandıra ballandıra kurslarını anlatırlar sonra da derler ki her konuda yardımcı olacağız merak etmeyin.sakın kanmayın kendilerinin kursun gidemeyeceğimi belirttiğim halde ilk kurun fiyatı olan 850 tl'nı paşa paşa aldılar.haram zıkkım olsun.hayatımda ilk defa bir kurumu mahkemeye verdim ve bu kadar uğraştım yazıklar olsun.

  tekrar sölüyorum ameriken kültür derneği eskişehir şubesine bence kesinlikle gitmeyin.sonra başınız çok taşlara vurusunuz.

  düzeltme: imla
 • bursa şubesi'nde öğretmenlerine, öğrencilerine ve çalışanlarına tamamıyla ticari mal olarak bakan bir kurum. öyle ki; bir öğretmen kendisinden tüm öğrencileri memnunken, geç kalmışlığı, ders ekmişliği yokken derse girmesine 5 dakika kala hiçbir sebep söylenmeden işten çıkarılabilir. itiraz eden öğrencilere açıklama yapılmayabilir. yeni ve tecrübesiz bir öğretmenle yola devam etmeleri istenebilir. kurstan ayrılma talepleri olumlu karşılanır ama paraları geri ödenmez. çalışan olarak ta, öğretmen olarak ta, öğrenci olarak ta uzak durulması gereken bir organizasyon.

  ilaveten, sadece adı amerika ile alakalıdır. antalya'da birkaç uyanık tarafından icat edilmiş, hayatında amerika görmemiş insanlardan meydana gelen bir derneğin ticari bir koludur.
 • zaten genel olarak türkiyede ingilizce kursları para ve zaman kaybı olmaktan öte birşey olmadıkları için, burası için de aynı şeyleri söylemek mümkün. youtube'da zaten en kral hocalar var, parana yazık. bir arkadaş gitti ordan biliyorum.
 • kadıköy'deki şubesinin, boğa'ya doğru çıkarken söğütlüçeşme caddesi üzerinde sol tarafta bulunduğu, en itibarıyla sevgilimin de gidiyor olduğu dil okulu. buradan 3 kurdur ders almakta olan kız arkadaşımın, eğitim kalitesinden genel olarak memnun olduğunu, ama bu durumun hangi hocadan ders alınıyor olmasına göre değişkenlik gösterdiğini de eklemem gerekiyor. x isimli hoca gayet laylaylom olabilirken, y isimli hoca çok ilgili ve başarılı olabiliyor. bu nedenle hangi hocanın sınıfında olacağınıza dikkat ederek gitmenizi tavsiye ederim.
 • amerikan kültür derneği dil okulları şişli şubesinde 2 kuru tamamlamış, yaklaşık 5 ay boyunca eğitim görmüş bir müşteri olarak en ufak bir memnuniyetimin olmadığı dil kursu. sözleşmeyi, şartları gereği iptal ettiremediğim için (iptal edilse bile meydana gelecek maddi kayıp nedeniyle) 2 ay daha kursa mecburiyetten devam ediyorum. sözleşmeyi imzalayana kadar iyi geçinen şişli şubesi personeli, daha sonraki süreçte şikayetlerimle ilgili en ufak bir yardımda bulunmadılar. önce yüksek lisans öğrencisi olduğum ve eski bir müşterileri vasıtasıyla gittiğim için iyi bir indirim yaptıklarını söylediler. daha sonra kursa devam ederken aynı sınıftaki ve diğer sınıflardaki bazı arkadaşlara ne kadara kayıt olduklarını sordum ve birbirinden farklı cevaplar aldım. üniversite öğrencileri arasında kur başına en fazla para veren öğrencilerden birisi bendim. daha sonra öğrendim ki 3 kur alan müşterilerine ücretsiz spor salonu hediyesi vermelerine rağmen bana bu konuda bir bilgi vermediler. ayrıca ben kayıt olduktan daha sonra yaptıkları bir kampanyadan yararlanmak istediğimi söylediğimde bunu da reddettiler.

  ingilizce eğitimiyle ilgili ise, kursa başladığımda anadolu lisesinde ortalama bir ingilizce eğitimi görmüş, izlediği yabancı dizilerin bir kısmını anlayabilen,ancak writing ve speaking olarak kötü bir seviyedeydim. 5 ay sonunda da başladığım noktadan çok az ilerideyim. hedefim toefl olduğu için ısrarla writingle ilgili de eğitim verilmesini istememe rağmen bu süreçte bu konuda da bir eğitim verilmemiştir.

  şişli şubesi personeliyle özellikle fiyat konusunda görüşmemden bir sonuç çıkmayınca hem personel hem de ingilizce eğitimiyle (writing yapılmaması gibi nedenlerle eğitimden memnun olmamam) ilgili şikayetlerimi amerikan kültür derneği dil okulları genel merkezine mail yoluyla ilettim ve de mailin ulaştığı ve 5 iş günü içerisinde bana cevap verileceğiyle ilgili bir mail aldım. ama 10 iş gününü de geçmesine rağmen yolladığım şikayet mailine cevap bile vermediler.

  aferin böyle devam edin, müşteri memnuniyetini umursamayın, ben de sorun çözülmediği için size de söylediğim gibi çevremden bir insana bile kursunuzu
  tavsiye etmeyeceğim.

  edit1: son kurda istediğim özellikte 2 hoca bulunduğum sınıfa verildi. ingilizce eğitimi konusunda son kurda şimdilik sorun çözüldü; ama diğer konularda şikayetlerim devam ediyor.

  edit2: 2 günde de, aynı sınıfta, üst katta, pencerenin, havalandırmanın olmadığı, havasızlıktan ölen bir sınıfta ders yapmaya çalışıyoruz, hocaların da sınıfı değiştirmek istemesine rağmen, sınıf değiştirilmedi, ayrıca internete de çoğu zaman ulaşamıyoruz.
 • bir kur için tonla para verip, karşılığında 48, 56 ya da 64 saatlik bir eğitim elde ettiğiniz, türkiye'nin en kötü dil okulları zinciri. ama çok güzel bir yandan da... düşünsenize, 48 saatte bir kur atlıyorsunuz, bir bakıvermişsiniz elemantary'desiniz, bir bakıvermişsiniz advanced'siniz.