şükela:  tümü | bugün soru sor
  • türkiye cumhuriyeti hükümetinde bakanlık yapabilmektedir. vay anasını demeyin, google'a yazın..
  • rusya'nin turkiye'ye vize uygulamasini kaldirdigindan kelli, abd pasaportu ve turk pasaportunun birlesimi dunyanin neredeyse her metrekaresine vizesiz gidebilmekte oldugundan, seyahat imkani dorukta olan bir turk vatandasidir. abd + turk pasaportu fena kombinasyon degil.
  • zaaten turkiyede herkes sosyalist oldugu icin abd vatandasi olan turk evlat olsa sevilmez neden? cunku adam kapitalist aaabi.
  • bir amerikan şirketinin tükiye ofisine kendisini expat olarak göndertebilirse hem expat olmanın çuvalla para kaldırmak, relokasyon yardımı, primler, sağlık hizmetleri gibi faydalarından yararlanabilecek, hem de hasret çekiyorsa ülkesine kavuşabilecek kişidir.. (bkz: win win) (bkz: neleri var)
  • (bkz: merve kavakçı) türkiyeyi karıştırıp amerikaya gitmiş ve orda yaşamıştır.
  • obama'ya oy verir.
  • cumhuriyetçi adaya oy verir.
  • ortaokul arkadaşımdır. facebookta vatandaşlık belgesiyle fotoğraf çektirmiş beni de kıskançlıktan patlatmıştır. ben de olmak istiyorum, hayatım kurtulsun istiyorum.
  • iki once evin ana tipli teyzenin elinden aldigim belge ve obama'nin kisisel mektubu ile ben bu. toren iyiydi, her milletten insanlari birer birer ayaga kaldirip, country muzikli eslik edilmesi beklenen bir sarkiyla ne de guzel bir mozaik oldugumuzu sevimli sevimli anlattilar. cift pasaportlu futbolcu gibi hissediyorum kendimi, gercek hayatta bir garip.
  • türkiyede amerikan pasaportumu gösterip çevirmeden türk ehliyetim olmadan çıkmışlığım var. bildiğin suya at kaynat tavuk suyu çorba görevi görevi görüyor yeminle 1. dünya ülkesi türkiye'de.