şükela:  tümü | bugün
  • 1 ağustos 2018 abd'nin türkiye yaptırımları vesilesi ile türkiye tarafında yer almak yerine abd’yi haklı gören ve arkasında saf tutan yazarlardır. listesini birisi sevabına yapsa da hem zat-ı alilerini bilsek hem de seri olarak engellesek. bu gibi durumlarda ilk boykot edilecekler listesi rakibin kişileri ya da mallarını değil akılları ve ruhları dejenere olmuş böyle yerli (!) malları ihtiva eden liste olmalıdır.
  • bu saatte böyle bir entry girmek. işsizlik ne güzel şey.
  • listenin başına bu başlığı açan yazılmalıdır. çünkü tablet, pc, telefon farketmez, amerikan işletim sistemi kullanarak ve amerikan icadı olan internet aracılığıyla bu başlığı açmıştır ve kendisi en büyük amerikancıdır. ha anti amerikancı takılacaksa internet, pc, telefon vs kullanmamaya bir an önce başlamalıdır zira başka türlüsü kendisi için gerzekliktir.
  • amerika’nın ayrı, adalet sistemini doğru düzgün çalıştırmayanın ayrı, böyle başlıklar açarak sözde vatanseverim diye geçinenin ayrı amına koyayım...
    bu adam suçlu ise neden ev hapsinde?
    casuslar ne zamandan beri ev hapsine alınıyor?
    eğer bu adam suçsuz ise neden onca zaman içeride yattı...
    öyle göte böyle yarrak diye bi laf var, senin ülkende adaleti kafana göre uygularsan, adam da sana kafasına göre yaptırım uygular. anlayacağın dilden...

siz burda bize laf sokunca dolar 3 e inmiyor amk çomarı! dolar oldu 5.0143
  • maaşlar dolar olarak yatıyorsa eklenmek istediğim listedir. *
  • sahibi tarafindan herkesi illa biseyci olarak etiketlemeye, siniflandirmaya, fislemeye sartlanmis bir aylagin hazirlamak istedigi listedir. amerikanci ne demek hic bir fikrim yok ama buyur beni yaz kardesim.

sen her neciysen, ben o'cu degilim.

edit: typo, kuvette seks filan
  • peki listeyi hazırlayacak adamların zekalarına, tarafsızlıklarına, vicdanlarına ve kalitelerine kefil misiniz? bu yükü, bu sorumluluğu alacak kadar zekanız ve ahlakınız var mı? bu listenin de sözlükteki diğer listeler gibi aslında iftira suçuna girebileceğinin farkında mısınız?

birbirinizi yaftalayacağınıza, gerçek hayatlarınızda düzgün ve faydalı birer işiniz ve uğraşınız olsa çok daha hayırlı insanlar ve vatandaşlar olabileceğinizin farkında mısınız?

aklın ve sağduyunun yolu mu, kamplaşmaya devam mı? kararınızı dikkatli verin.
  • sizin fişleme içgüdünüzü seveyim. bir tarafınız yiyorsa beni de ekleyin o listeye, eğer objektif yorum yapmak insanı amerikancı yapıyorsa.

tanım: avrasyacı-perinçekçi çomarların kustuğu başlık.
  • kimlermiş diye merak edip geldiğim ancak beni hayal kırıklığına uğratan olmayan liste. beyzade liste yapmaya üşenmiş bir de biri sevabına yapsa diyor. siz bu kafayla ancak eleştirirsiniz. abd dolarları dağıtmaya başladığında da tekrar amerikancı olursunuz.
  • yaptirimlara yorumum yok.

ama hem troll, hem cahil, hem de tembel olmayi nasil becerebiliyorsunuz aq?

basligi acan arkadas listeyi yapmamis ve "biri yapsa da engellesek" demis.

ne yapiyorsun sen aq? hanimindan cay, karpuz, beyaz peynir falan mi bekliyorsun?

tanim: an itibariyle olmayan liste.