şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bu konu sıklıkla medyada dile getirilmeye başlandı. reza zerrab'ın tutuklanması, new york savcısının cumhurbaşkanın hesabını izlemesi bozulan amerikan, türkiye ilişkileri böyle bir darbenin planlandığının işaretleri olarak algılanıyor. darbe için mayıs ayını işaret ediyorlar. amerika'nın darbenin ukrayna'daki gibi kadife devrim olarak yapılmasını istediği de söylentiler arasında. bu tip yazılar, aslında toplumu böyle bir olguya hazırlamaya çalışıyormuş hissi veriyor. darbeye alkış tutanlar, dşarıda ki bir ülkenin elinde ki araçlarla ve iç işbirlikçileriyle ülkesini dizayn etmesine alkış tutan, tutacak ahmaklar (kullanışlı saflar) için son darbede türkiye'den hortumlanan yüz otuz milyar dolar paramızı hatırlarlar mı bilmem? dünya beşten büyüktür, ezilenlerin yanında olacağız, ortadoğu da bize dayatılan haritalara karşı duracağız, bağımsız olacağız diyenler bakalım bu beklenen fırtına için ne kadar hazırlıklılar, göreceğiz....
  • eğer medyada geçiyorsa akp oyunudur geçiniz.medyada geçmeyen yada bahsedilmeyen şeylerden korkulması lazım.
  • yozgat çayıralan ilçesinin aşağıtekke köyündeki mahmut emminin bile önceden duyduğu ama ne hikmetse devletin tüm kurum ve kuruluşlarının sahibi olan cumhurbaşkanının kulağına gitmeyip engelleyemeyeceği olay. he canım he. artık bundan nasıl bir faydası olacaksa akp'nin, son 1-2 gündür sürekli böyle bir şey dolaştırılıyor ortalıkta.
  • amerika' nın neredeyse 1950 den beri cirit attığı bir ülkenin dokusunu hiç tanımadığının kanıtırı. türkiye de o tipte bir kadife devrimi yapabilecek bilgi ne cıa da ne mossad' da yok. böyle bir şeye zaman zaman kalkışıp kısmen başarılı olabilen sadece bnd var. bir ülkede olan bütün olayları bilmek, bütün suçları delillendirmek, bütün kurumlarına vakıf olmak başka o ülkenin dokusunu anlamak başka bir şey.
  • nasıl bir darbe yapacağı merak konusudur.çünkü türkiye cumhuriyeti' nde ipler uzun adam ın elinde.