şükela:  tümü | bugün soru sor
 • nerde lan bu kulisler?!!?!?! sürekli kulislerde bir şeyler dillendiriliyor.

  bir haber kaynaksız bir biçimde kulislerde dillendiriliyorsa yalandır.
 • abd'nin karın ağrısı türk askerinin abd'ye sormadan suriye'ye girmesi ve suriye'yi dizayn etmeye kalkışması. tutuklamalar falan bahane.
 • hala fazla bir sey olmaz diyenler var. memleket kendi domatesini bile yetistiremez, o bayildigin simitin susamini bile ithal eder hale gelmis. ya nasil bu kadar dünyadan, gündemden, gelismelerde ve ülkenin kendisinden kopuk olunabiliyor anlamiyorum. ha ama insaat var degil mi ne guzel... layigimiz ama bu, memlekete yakisir gordugumuz iktidar dunyadan kopuk, herkesle arasi bozuk, sifir itibar sahibi. ne bekliyoruz ki. dolar 4'e cikar yarin görürüz.
 • böyle bir şey olursa rusya halaya durur.
 • ülkemiz tarımcılığının tohumlarının israil menşeili kısa vadeli tohum olduğunu bilmeyen gençlerin bir şey olmaz dediği ambargodur. bak güzel kardeşim. belli bir yaş seviyesindeki ben ve benim gibiler 20 küsur yıldır çalışıp para kazanıyoruz iyi kötü. elde araba vs var satılır, hayatta kısıntı yapılır yola devam edilir. sen ama okul paranı, yurt kiranı, simit paranı, internet ve telefon faturanı ödeyemezsin. mahvolur hayatın. veya kıdemsiz çalışmakta olduğun için ilk seni kapı dışarı ederler, ev sahibin panik olur kiraya %10 zam yapar. bu işler böyle maalesef. 2000 krizinde bebek olan, gerçek kriz nedir görmemiş, tecrübe etmemiş olanlar rica ederim saçma sapan yorum kasmasın. açın biraz okuyun ambargonun ne götürebileceğini. uzun vadede toplar memleket ama 10 yılımız heba olur. bu da genç arkadaşların kariyer başlangıcı ve öğrencilik dönemi demek oluyor. neyse sonumuz hayrola.
  edit: @benbiravareyim düzeltti sağolsun zaten kirada %10 zammı çakmışlar bu mantıkla %20 beklemek saçma olmaz.
 • abd' nin ortadoğudaki yeni truva atı artık kürdistandır. iran' da geçmişte olan devrim sonrasında truva atını kaybeden abd türkiye ile ilişkileri güçlendirmiş ve iran ile kanlı bıçaklı hale gelmişti. ancak türkiye ile işler yürümez hale geldi ve 20 - 30 yıldır yürütülen plan sonucunda peyda olan yeni truva atına geçen abd iran ile olduğu gibi türkiye ile ilişikleri koparabilir. hali hazırda israil ortadoğudaki arap baskın coğrafya üzerinde değişiklikler yapmanın peşinde. işler barzani lehine gelişiyor. bu saatten sonra rusya ve iran'ın tutumu ortadoğu, türkiye ve dünyanın kaderi üzerinde belirleyici faktör olacaktır. tüm bu şerait içerisinde ordunun mevcudiyeti düşünüldüğünde bizi zor günler bekliyor.
 • ambargo'nun çok çok büyük etkisi olur türkiye'ye çünkü; türkiye artık kendine yetebilen bir tarım ülkesi değil. 1974 yılında türkiye atilla harekatını yaptığında abd ambargo koymuştu ama türkiye'ye bir şey olmadı. niye? çünkü; türkiye o yıllarda kendi kendine yetebilen bir tarım ülkesiydi.tüm tarım ürünlerini kendisi yetiştiriyordu.
  peki şimdi öyle mi? değil tabii ki. eğer olur da ambargo koyarsa millet açlıktan ölür.

  gelen mesaj üzerine edit: lion wolf fox uyardı. askeri ambargoymuş. o da kötü. çünkü; türkiye'nin birçok ekipmanı abd ürünü.
 • zamanında predator vermeyerek şu anda iha ve siha sahibi olmamızı sağlayan amerika'nın hayırlara vesile olacak ambargosudur. hatta bize kaktırdıkları ikinci dünya savaşından kalma a5t1 ve t2 tanklarını da geri alsalar süper olur.
 • ülkeye o çok özledikleri dinci düzen gelsin diye amerika gazıyla milli ordusunu, yargısını, ekonomisini tasfiye edenler bugün kılıçları çekmiş anti-amerikancı olmuş.
  bop eşbaşkanıyım derken, komşundaki iç savaşa tarafsız kalmak yerine yine verilen gazla taraf olurken, zarrab ve fetoc cemaati gibi irinleri besleyip güçlendirirken birşey yoktu şimdi biz ambargo kötü olur aman deyince bizi vatan haini ilan ediyorlar. bokunuzda boğulun diyeceğim ama maalesef aynı gemideyiz.
 • mevcut durumda kendi kanunları açısından yapmak zorunda oldukları şey
  will trump follow the law and sanction turkey?