şükela:  tümü | bugün
 • türkiye’de iktidarıyla muhalefetiyle yapılan şey.

  artık insanların terörist, ajan vs diye içeri alınıp 1-2 sene doğru dürüst mahkeme yüzü görmeden tutuklu kalmasını nasıl benimsemişsek aynı “olgunluğu” amerika’dan da bekliyoruz.
 • tanım: amerikancı bir yazarın amerikayı anlamak konulu entrysi.

  amerikaya, polis tarafından delik deşik edilen zenci vatandaşları konusunda da hak veriyor musun kardeş? yoksa sadece türkiye ile kıyaslayabileceğin bir konu bulduğun için mi bu amerikan adaletine olan hayranlığın?

  amerika adaletli bir devlet değildir. kendileri ırak'ı 10 sene boyunca asker sivil ayırt etmeden bombalayıp başka bir ülkenin 1,5 milyon vatandaşını katletmişlerdi. amerikan askerlerinin başka ülkenin vatandaşlarına yaptığı işkenceler, tecavüzler, itiraflarla, fotoğraflarla, videolarla sabit olmasına rağmen amerikan hukuk sistemi kılını dahi kımıldatmamıştı. amerikalılar suçlu buldukları ıraklı, afganistanlı, ışidli teröristleri mahkemeye çıkarmadan senelerce guantanamo'da tavuk kümrslerinde her gün işkence ederek tutmadı mı? siz bizimle dalga mı geçiyorsunuz lan?

  şimdi amerikan devleti, türkiye'ye operasyon yapıyor. içerideki amerikancılar da sosyal medyada onları destekliyor. amerika'nın türkiyede algı oluşturmak için vatan hainlerine ödenmek üzere bütçe ayırdığı belli. bakın artık sözlükte açıktan açığa amerikan politikalarını destekleyen insanlar var. bunların bazıları belliki amerikan istihbaratı tarafından emziriliyor, bazıları ise neye hizmet ettiğini bilmeyen hükümet karşıtı muhalifler. vatana ihanetin küçüğü, büyüğü olmaz. vatana ihanetin haklı, haksız sebebi olmaz. yarın bu amerikan piçleri buraları terkettiğinde biz bize kalacağız. sular durulunca hesaplar da sorulacaktır elbet. amerikanın verdiği silahlar ve taahhütler götüne sokulmuş şekilde afrin kırsalında çoktan iskelete dönüşmüş geçen senenin amerikancılarına bakıp ibret alın. türk devleti ile oyun olmaz. bu size çok ciddi bir uyarıdır. kendinize çeki düzen verin. ateşle oynuyorsunuz.
 • sahsina mesaj attim ama msj almayi kapatmis bir yazar arkadasimiz dusunmekle ilgili guzel bir elestiri getirmis fakat daha habersiz anlaminda "bihaber" yazmayi bilmiyor.
  yavrum ona sapkali i ile "biihaber" denir. "bicare" gibi.
  simdi baska biri de cikip, yaa turkce bilmeyen insanlar falan dese ne dersin?
  ben ona da hak verebilirim.

  duzeltme: bereket duzeltmis yavrucak.

  edit: sevgili mal degnegi, once turkce konusmayi ve yazmayi ogren.
  hahaha komik sey. bir de demis ki "yanlis yazdigimi dusundugun sey falan filan" aptal herif yanlis yazmissin zaten bunun dusunmekle ne alakasi var? mantik akil yurutme dersi veriyorsun kendince ama yazmayi bilmedigin kelimeyi soyleyince "yanlis yazdigimi dusundugun" diyorsun.
  bir de "bicare" diye bir sey uretmisim. lan salak, "bihaber"deki "bi" ile "bicare"deki "bi" aynidir, farsca olumsuzluk ekidir, sen caresiz demek istediginde " bircare" mi diyorsun? kolay anla diye verdigim ornegi bile anlamamis dangalak.

  sen ve senin gibi cok insan dunning-kruger sendromu yasiyorsunuz olm. ne kadar cahil oldugunuzun farkina varamayacak kadar cahilsiniz, ama mantik, akil yurutme dersi verirsiniz. halbuki soylemek istedigine katiliyorum ama ders verme kafasi komik.
 • ölmemiştir biraz daha vur kardeşim