şükela:  tümü | bugün
  • yurtdışından herhangi bir websitesinden yapacağınız alışveriş için websitesi üzerinden alacağınız adrese gönderim yapılmasını isteyebileceğiniz, 75$ geçmeyenler için sorun yaşamayacağınız, geçsede kendilerinin gümrük sorununu halledebileceği, yerli malı, aracı hizmeti. türkiye'ye gönderim yapmak istediğiniz de ekonomi servisini seçerek istediğiniz ürünün elinize daha ucuz kargo fiyatıyla ulaşmasını sağlayabiliyorsunuz. amerikadaniste.com gibi aktivasyon ücreti de yok. üstüne ilk üye olduğunuz 1 ay boyunca siteye üyelik ücretide ödemiyorsunuz, kargo fiyatları zaten diğerlerine göre çok daha ucuz.

11lbs tutan kargomu amerikapostam.com türkiye'ye 56 dolara gönderirken diğer websitelerinin gönderim ücreti 80$ altına düşmedi (bkz: amerikadaniste.com). ürünümü yabancı muadillerinden borderlinx'dan bile daha uygun fiyata türkiye'ye gitirttim. müşteri hizmetleride sorduğum sorulara gerek maille gerek websitesi üzerinden gayet hızlı cevap verdiler. özetle yurtdışından birşeyler getirtmeyi planlıyorsanız bu websitesinin hizmetini tavsiye ederim, fiyat ve hizmet gayet iyi, kullanın kullandırtın.

düzenleme: tekrar yeniden kullandım kendisini, önceden belirtmemişim. kargonuzun fotoğrafını, ellerine ulaştıklarında sisteme ekliyorlar. haliyle tartının üzerinde kaç lbs olduğunu gösterir şekilde. üç kağıt hiç yok. amerikapostam.com ile uzaktan yakından hiç bir ilişkim yoktur. sadece daha iyi şartlarda ve uygun fiyata alışveriş yapabildiğim için destek oluyorum.

not: ekonomi servisi ile kargom 5 günde elime ulaştı.
  • amerika'dan sipariş adına zerre fikriyatı olmayan ve başına türlü dertler açmış bendenizi öylesine rahatlatmış firmadır, zira daha önceden amerika'ya giden bir arkadaşın kaldığı otelin adresine yönelendirdiğim drone siparişi, otelin vermiş olduğu adresteki yan binasına teslim edilip, resepsiyonun "biz böyle bir paket almadık" demesiyle, kredi çekerek yatırdığım paranın havada süzülüşünü izlemiş ve şöyle bir kargo görüntüsüyle ahada zencinin biri kapmış oğluna götürmüş hissiyatı yaşamıştım. lakin daha sonra hattı yurtdışı aramalara açtırıp o cevvallikle o oteli nasıl aradım, nasıl yan taraftaki otelde olduğunu buldum ne sen sor ne ben anlatayım sözlük. tabi arkadaş denver'den chicago'ya geçtikten sonra, bulunan paketin ertesi gün oraya iletilmesi için verdiğim 150$ kargo parası normalde vereceğim gümrük ücreti ile artık kafa kafaya geldi ve artık tövbe etmiştim böyle bir şey yapmaya lakin henüz öğrendiğim bu nadide firma ile dronun ekstra batarya ihtiyaçları ile ikincil kumanda ihtiyacı birleşince içim yine kıpır kıpır oldu ve açıkçası güven de duydum ve sağolsunlar 6. günde ne gümrük ne bir şey ödemeden paket teslim edildi. kaydolduğumda bana verdikleri amerika adresim ile tam bir lord gibi hissediyorum, akrabası almanya'dan telefon getirmiş o küçük kuzenim sanki şu an.

özellikle gümrük diye bize dayatılan devlet engelini aştırdıkları ve bizlere bu evrenselliği sağladıkları için helal olsun diyorum.
  • açıldığı günden beri kullandığım hizmet, amerikadaniste den buraya geçtim çünkü fiyatlar daha makuldü. son siparişimde paket içindeki bir ürün eksik geldi, uzun yazışmalar sonucu ürünün gümrükte paketin içinden düştüğü tesbit edildi. sorumluğu aldılar ve orjinal ürün bedelini iade ettiler.

mükemmel müşteri hizmetlerine ve sorumluluk duygusuna sahip bir firmadır.
  • pokemon center'da sınırlı sayıda satışa sunulan, sadece abd'ye kargolanan inanılmaz arzuladığım nendoroid red champion version figürü kendileri sayesinde hızlı bir şekilde adresime teslim aldım. süreç çok iyi, paketim ellerine ulaştığında tartı üzerinde kilosunu gösteren fotosunu paylaşıyorlar :) gümrüğe takılıp da vergi çıkmasın, süreç uzamasın diye fiyatı biraz daha usturuplu yazıyorlar. iletişim süper. bu büyük ve hafiften ağır sayılabilecek paket bana 80 tlye kargolanmış oldu. gerçekten harika bir yönlendirme hizmeti. aldıkları para sonuna kadar helal olsun.
  • acele bir şey almam gerekiyordu ve benim için al kısmını seçip,adresi yazıp,shipping'i kendi sitesinde bedava olan ürünü satın aldım ve 16 dolar verdim süreç böyle işliyor herhalde diyip..-halbuki bir adres veriyorlar başlangıçta oraya yollatabiliyormuşsun jeton sonradan düştü-sonradan bir de ups fiyatı daha patlattı yani daha şimdiden 1 lbslik ürüne 46 dolar ücret bayılmış bulundum.bir de türkiye'ye gelmesi var bunun onda da inşallah başıma dert çıkarmazlar..hay aklımı...siz siz olun,bu tongaya düşmeyin,uyarayım dedim.
  • iş ahlaklarını şöyle anlatayım;

iki gönderi var. biri 4.42 lbs, diğeri 0.40 lbs. birincisine 5, ikincisine 1 libre tutar çıkarılmış. (uluslararası kargo taşımacılığında yukarı yuvarlama kuralı) 5 libre gönderinin fiyatı 32 dolar, 6 libre 50 dolar çıkıyor. neden böyle dedim, taşak geçer gibi hacimsel ağırlıktan dolayı dediler. kutuların boyutlarını buldum, ikisinin toplam 3.8 libre hacimseli tutuyor, yani içerik olarak zaten kütleden fiyatlandırılacak ürünler, hangi kargo şirketi olursa olsun.
    dedim ki bir yanlışlık var ikisinin toplam ağırlığı 4.82den 5 libre, hacimsellerinin toplamı 4ün altında, paket birleştirme hizmetinizi kullanmak istiyorum ayrı ayrı gönderilmesin.

baktılar, ulan ne cimri dişli çıktı bu orospu çocuğu da dediler, işleme aldıkları onayladıkları paket birleştirme işlemi için tam bir hafta sonra, yalnız paket birleştirme yaparsanız kargonuz 4-6 hafta arasında gelecek onaylıyor musunuz dediler. 5-8 gün teslim süresi paketler birleştirilmek istenirse 4-6 hafta oluyormuş :) herhalde kutuları moleküler düzeyde birbirine kaynatıyorlar anladığım kadarıyla. yanlış anlaşılma olmasın tarife aynı tarife, kargo hızı aynı.

yani diyor ki kardeş zaten mallar bizde, 50 dolar çıkardık, işine gelirse göndert işine gelmezse bizde kalsın, 1-2 aya yollarız.

sonuç verdim paralarını ne yapayım. bende aptallık ki aa ne güzel iş kurmuşlar türklere bak helal olsun dedik. mesele 18 dolar değil de insanın aptal yerine konması canımı sıkan. yoksa sen bana 50 dolar de, ben onu göze alarak sipariş veririm ya da vermem. parası neyse de öderiz. ama üç beş ne çalarsak, nasıl olsa milletin malları bizde anlayışı insanın ağırına gidiyor.

allahtan deneme hesabıymış bir de aylık üyelikleri var para falan veriyosun, aman tanrı sizi hırsızlardan korusun, düşmeyin tuzağa.
  • kendilerinin başarısı mı, yoksa ups'in başarısı mı bilmiyorum ama acelesi olmayan, tahmini teslim tarihi 6-8 gün minimum olan paketlerimi 3 günde bana ulaştıran firma.

dayanamadım, bir entry gireyim bu firma hakkında dedim.

yalnız, benim tufaya geldiğim ve başkalarının da aynı şeyi yaşamaması için ekleyeceğim hacimsel ağırlık diye bir mevzu var. bilen biliyordur.

onunla ilgili bilgilendirmeyi de ilerleyen günlerde bu entry'i düzenleyip ekleyeceğim. ya da belki bir youtube videosu şeklinde eklerim.

sonuç olarak, güvenle kullanabilirsiniz.
  • kendilerine durmadan paket yönlendiriyorum, adamlar her türlü kolaylığı sağlıyorlar. daha ucuza gelsin diye paketleri birleştiriyorlar, canlı destekte ve ticketta ilgileniyorlar, gümrüğe takılmasın diye tutarı ayarlıyorlar. kargo çıkışını hızlı yapıyorlar, anlaşmalı kargoları hızlı ulaşıyor. bu adamlar daha ne yapsın? bu hizmetten daha iyisi varsa söyleyin biz de kullanalım, tuzak filan diyenler olmuş da, ulan acaba ben başka bir sistem mi kullanıyorum diye düşündüm. güvenerek kullanabileceğiniz ve iyi niyetli bir servistir.

not: bu girdi, bir reklam metni değildir.
    edit: imla
  • müşteri hizmetleri ciddi anlamda sıkıntılı olan bir site.

şimdi örneğin bir sıkıntı yaşıyorum, iki tane ödeme seçeneği koymuşlar, biri paypal -ne hikmetse-, diğeri de mikroödeme diye bi site üzerinden. garip bir şekilde ödememin ilk ve en büyük kısmını halletiğim halde neden olduğunu anlayamadığım biçimde kargo ve ggümrüğü içeren son ödemeyi yapamıyorum. bunu belirtiyorum, deniyor ki "tamam o ücreti havale olarak atın, dekontu da yollayın". aynen öyle yapıyorum. bu sefer diyorlar ki mağaza kredisi olarak şu kadar dolar halinde çevirdik kullanabilirsiniz". bakıyorum yetersiz bir ücret halinde çevrilmiş, o arta kalan ücreti yine o mikroödeme ile ödemem gerekiyor. ya ben benden ilk istenen ücreti size havale olarak attım nasıl az gelir? ayrıca e kardeş ben zaten o son aşamayı yapamıyorum, size diyorum ki benim yerime şu şu seçeneklerle yapın. anlaması çok mu güç. bu sırada bir cuma günü boyunca telefonla ulaşmaya çalışıyorum açan yok. bayramın 4-5 günü boyunca emaillere 1 kere dönüş yaptılar. hafta sonu ise zaten bakmıyorlar bile.

ben pişman oldum biraz açıkçası. seçeneğiniz varsa müşteri hizmetleri daha aktif bir yurtdışından sipariş sitesi seçin, yoksa insanın başı ağrıyor.

edit: encard'ımla gerçekleştiremediğim işlemi kenarda durup duran ininal debit kardıyla gerçekleştirdim. bu yine de bir türlü ulaşılamayan müşteri hizmetlerini bence haklı kılmaz.
  • yaklaşık 1 senedir kullanıyorum, sayısız plak, poster , giyim , hediyelik eşya vs. getirttim şu zamana kadar hiç bir problemim olmadı. tüm aşamalarda çık hızlı ve titiz çalışıyorlar. paket birleştirme talep ettiğimde en az yer kaplayacak ve ürünler zarar görmeyecek şekilde gönderip kargo ücretini minimuma düşürüyorlar ve gümrüğe takılmaması için ellerinden geleni yapıyorlar. şu zamana kadar hiç bir gönderim gümrüğe takılmadı. üyelik ücreti de 3 ay için sadece 9 dolar. yurtdışından alışveriş olayının tüm pürüzlerini benim için temizlemiş olan servistir. ayakta alkışlıyorum.