şükela:  tümü | bugün
  • napacak amk haciz mi yollayacak!
  • hatalı sorudur. abd'ye borcumuz yoktur. abd'li şirketlere borcumuz vardır. uluslararası hukuka tabi olunduğu gibi yerel hukuka da tabidir.

bu nedenle doğru soru "abd'li şirketlere borcumuzu ödemezsen ne olur" biçiminde olmalı.

bu basit nedenle şirketler borç-alacak ilişkisi neyse ona uygun davranacaktır önce. olmadı mı, o zaman şirketler kendi devtletleri olan abd'ye "bu ülke borçlarını ödeyemiyor, bu nedenle ben de sana vergimi veremiyorum" diyecektir.

ha bundan sonrası önemli. abd o zaman borcun sahibini bırakır, o borçlananlara yol veren devletin peşine düşer.
  • @2

bu laf sikerler kamil hepimizi sikerler değil miydi yahu ? gerçi iki taraftanda giren bize giriyor*
  • yapılacak yaptırımları falan geçtim zira onların alacak bir yolu hep vardır, sağlam kazığa bağlamışlardır fakat abd'nin türkiye'ye mal sevkiyatını tamamen durdurması bile başlı başına sıkıntı olur. en basiti petrol dahi alamayız.
  • ıstanbul erkek lisesi var bildin mi ? hah iste gelir oraya tekrar yerlesirler. gecmiste yaptiklari gibi.

(bkz: duyun-ı umumiye)

fakat biz gecmiste atalarimizin yaptigi gibi onlari tekrar kovabilir miyiz ? ıste bu buyuk merak konusu olur.
  • tarihten oku-yarak ders almayanlar, bizzat yaşa-yarak ders alırlar.
  • en son cem uzan motorolaya borc takmisti, cok uzaga bakmana gerek yok yakin tarihe bakarsan ne oldugunu gorebilirsin odemezsen
  • demokrasi ayağımıza gelebilir.