şükela:  tümü | bugün
  • mercedes a em ge'yi amege diye okuyan çomardır. b em we(ve) yi de bemewe diye okur.

hadi volkswagen (folkswagen)'i vosvogen diye okursun anlarim da, kisaltmalarda bari yapmayin.

edit2: https://memegenerator.net/…74364169/fakir-ltfen.jpg

edit: okunusu burdaki sound butonundan dinleyerek ögrenebilirsiniz comarlar. https://translate.google.com/#de/tr/amg
  • kısaltmayı türkçe okuyan insandır.
    özenti değildir ve insanları kelime okuyuşuna göre yargılayacak kadar gerizekalı değildir.
  • amg yi a em ge diyerek okuyandan daha normal olduğu açık. bari ey em ci deyin; a em ge ne oğlum.

edit: türkiye de yaşıyor, türkçe konuşuyor; ama bir alman malının kısaltmasını ingilizce telaffuz edene almanca okumak gerek diyerek komiklik yapıyor. alman değilim, almanca bilmiyorum ve uluslararası markaların kısaltmalarını ingilizce telaffuz ederim, amege de derim.

önüne gelene çomar diyenler de ayrı bir çomar amk.
  • alman malini ingilizce okumamiz gerektigini söyleyenler de geldigine göre, dans baslasin.
  • sonuçta right okuyandır.

isteyen as he wants okur.

sanırım enough açık..
  • ben ameriga diye okudum *
  • amg’yi amege(hatta sonuna boyle ğ getirip amegeğ gibi) okuyan bir çomar avcısıyım.

hem kafama göre okur, hem çomarlığını ona buna çomar atfında bulunup kendini gizleyebileceğini sanan yarı kripto çomarları deşifre ederim*.

amg amege’dir, burası türkiye koçum kimse kendini yormasın her marka/modelin kendine has bir ifade ediliş biçimi vardır. alaman ne der ingiliz nasıl tonlar beni ırgalamaz, ağız dolusu amege diyeceksin.
  • yabancı dillerden geçen sözcükler okunduğu gibi yazılır. okunduğu gibi yazılırsa yazıldığı gibi okunur gayet basit bir dil bilgisi kuralıdır. bakmayın siz her yerde ingilizcesinin olduğu gibi yazıldığına doğru yazımı okunuş şeklinde yazılmasıdır. eski kitap ve gazetelerde bu böyledir. sonradan nedense salladılar bu kuralı
  • ya olm. amg donanım paketli c180'e biniyosun en fazla.. arabaranla nürburgring'de rekor kırmış tuningçi edasıyla entri sıçma.

tamam a emge.. diyelim.. tamam sen doğrusun biz yanlışız. tamam hadi öyle. git arabanla bi dolaş hava al gel.