şükela:  tümü | bugün
  • nedense direk 80'leri hatirlatan sey... bir de hatirliyorum, o zamanlar efes biranin yaninda minik paketleri promosyon olarak verirlerdi, hos bir fistikti, reklamlari da bir tuhafti, kadinlar, bacaklar falan...
  • "am am amigoo" idi reklamındaki slogan.
  • o kadar cok yenir ki tuzdan dudaklar siser , durdurulamaz bir harekettir
  • plantersdan türeme, saatlerce dur durak vermeden yenesi lezzetli şey.. fakat hangi muhteşem beyin tarafından üretildiğini bilmediğim am am amigo reklamı bu güzel yiyecekten soğutmuştur beni, zira bakkal da şöyle bir diyalog yaşamayı istemem:

- kamuran abi büyük boy amigo fıstık var mı?
    - am..amm...ammmh...üühjffşş..... amigo fıstık mı? ehehehahah..
    - kamuran abi bana bi marlboro light, bi de çokonat..

markanın içinde am geçiyor diye tüketicinin beyninde ürünü direk cinsellik ile ilişkilendirmek kadar ucuz bir yaratıcılık olabilir mi bilemiyorum.. işte bu noktadan yola çıkarak artık gelecek için planlarım arasında "ananınamigo fıstık" markalı bir ürün sürmek var.. pr çalışmaları içinde aynı ekibi tutmayı düşünüyorum bakalım hangi cin fikirle karşıma çıkacaklar..
  • reklamının son karesinde hatun göbeğini içine çekiyordu ki hayatta unutamadığım tek göbektir.

edit: yolda aklıma geldi; bu göbeğin deliğine önce bir tane amigo fıstık düşüyordu.
  • son zamanlarda marketlerde filan goremiyorum. cok sevdigim amerikan fistigi (bizim yorede boyle bilinir bosa mesaj atmayin onun adi su diye) ihtiyacimi amigo ile karsilardim. gel zaman git zaman tadimci olduk. birden dusuverdi aklima bira icerken. ama nedendir bilinmez, kadin gobegi resmi geliyor gozlerimin onune. ulan amigo, ergenligimize ne damga vurmusun o hafif erotik reklaminla. bir yandan am am am amigo, bir yandan da ver gobek deligini. agac kovugu siken adamlarin oldugu bir ulkeye fazla kacan bir reklami vardi bence.
  • bugün amigo fıstık tarzı işlenmiş başka bi marka fıstık yerken aklıma geldi - asla yerini tutamadı yediğim şey amigo'nun. sonra serbest çağrışımlarla çocukluğuma gittim. kardeşimle marketten her amigo aldığımızda annemle babam da bira alırlardı, hiç anlam veremezdim.

sizi şimdi çok çok iyi anlıyorum annecim ve babacım *
  • son zamanlarda fıstığın yanında bilimum fındık ceviz badem içi vs. kuruyemiş çeşitleriyle şok marketlerde gördüğüm tuzlu fıstık markası.
    marka logosu aynı, tadı da aynı mı bilemem.
    özleyenlere duyrulur.
  • bana her zaman zenginliği hatırlatan ürün.