• dünyanin en güzel küfürleri diye sacma bir liste olsa bu küfür süphesiz ki ilk siradan girerdi.. hangi hastalikli beynin ürünüyse, nereden ciktiysa devlet üstün hizmet madalyasi verilmeli bence.. kültür bakanligi bu hadiseye el atip fellik fellik aramali (ayni aramayi "hugonun da mina koyiim türkiyenin de" diyen arkadas icin de yapsinlar.. ltf pls tsk) bir cizgifilmdeki karakteri realite disindaki bir seyin oglu kilmanin izani, acilimi yok.. idrak edemiyorum ben, gülmekten baska bir sey yapamiyorum.. cok sahane bir kavgada olsam mesela

-ne demek yahu! ermeni soykirimi gercek delillere dayali degildir.. yalandir kurmacadir..

desem.. o sirada ermeni arkadas cikip

-hadi len oradan amin oglu esteban

dese ben tüm tartismayi birakip kahkahalarla gülerim a dostlar.. ülkemi rezil ederim.. kahrederim oracikta..
  • kiziroğlu mustafa beey melodisiyle söyleyince süper olmakta.

amıın oğluuu esteebaaan heeey ...
  • bu küfür ilk kez 1971 senesinde, seyrantepe oto sanayi sitesinde, isa peygamberin hikayesini henüz öğrenmiş entelektüel kaporta-boyacı ilyas usta tarafından çırağına söylenmiştir. çırak esat 11-12 anahtarı jet hızıyla getirmiştir bu serzenişi duyunca.

edit : o zamanlar 11-12 anahtarlar modaydı. scipio africanus modeli - çad malı. hey gidi günler.
  • literatürde daha çok "amın oğlu" şeklinde geçen fantastik küfür.
  • ah o şükela butonuna basmaz olaydım! beş dakika boyunca durup durup güldürdü, ama gırtlağa saplanarak, gözden yaş, burundan sümük getirerek, inleterek... hala da artçı şoklar devam ediyor. ne varsa bu kadar komik? fonetik olarak çok iyi oturuyor kulağa galiba. aha annem de uyandı inlemelere, geliyor. ben ne diyeceğim?
  • sanılanın aksine, bu küfür ilk kez 1970 senesinde ispanya'ya giden ikinci işçi kafilesinde yer alan ismet abi tarafından, çalıştığı fabrikanın usta başı esteban'a söylenmiştir. kendisine ne dendiğini anlamayan esteban usta "ismet bi siktir git allasen"in ispanyolcasını söyleyip mekânı terketmiştir.
  • en ünlü esteban olur kendisi yurt çapında. hani biz birisiyle taşak geçerken "kamil" ismini bir araç olarak kullanırız ya, heh bu latinler de "esteban" ı bizim kamil yerine bir şaka aracı olarak kullanır. yani kısaca esteban ecnebilerin kàmilidir.

-como estas esteban?

yani fernando abi burada "naber lan kàààmil" diyor. *
    (bkz: gotunden sallamanin en guzel ornegi)
  • yarak osman benzeri bir fenomen.
  • nasıl komik bir küfür bu.

bunu hiç olmadı bir kere cümle içinde kullanmak isterim. umarım yeri gelir.
hesabın var mı? giriş yap