1. bir donem milletvekilligi de yapmis olan, bollywoodun en unlu yildizlarindan. (bkz: big b)
  2. oynadigi filmlerden gorece yakin zamanda olanlar kabhi kushi kabhie gham, deewar, mohabbatein, baghban, lakshya, khakee, kaante, dev, boom ve armaan olan, al pacino'ya pek bi benzeyen aktor.
  3. sohreti sholay ile yakalamis aktor. yakalamak ne kelime. yere bakan yurek yakan. o ne karizmadir oyle. tabi artik kelli felli bir amca, reklam filmlerinde filan oyunuyor. bir de sholayin yeni versiyonunda gabbari (bkz: kotu adam) oynayacakmis. nasil yani?
  4. hint sinemasi'nda tanri gibidir.
  5. kal par kontrol (hayatiniz kontrol altinda) sloganini bir filmde telaffuz etmek suretiyle aviva sirketinin hindistan subesinin dolayli ve neredeyse ucretsiz reklamini yapmis kimse. yoksa oyle reklam filmlerinde neyin oynayip karizmasini cizdirmezmis pasam. hakli degil de ne.
  6. annemgilin çalıştığı dönemlerde , fabrikadaki arkadaşları ile değiş tokuş yaptığı video filmler sayesinde tanıştığım çocukluk aşklarımdan biri. o arkadaşlarını sevgiyle selamlıyorum. sayelerinde amitabh abinin kaç filmini izledim bilmiyorum. bildiğim bu adamın, onlu yaşlarına ramak kalmış bünyeme tarık akan etkisi yaptığı ! adı büyük ihtimalle sholay (olmayabilir de ) olan filmiyle hindistan'da yeri yerinden oynatmıştır amitabh abim. filmin sonunda ölünce kıyamet kopmuş, seyircinin baskısı ile esas adamımızın ölmediği ikinci versiyonu çekilmiş. böyle de bir adamdır, uzun boylu, esmer, güzel sesli , gür saçlı, yakışıklı abim benim *.

    edit : sholay filminin sonu değiştirilmiş ama sebebi benim hatırladığım gibi değilmiş :filmin ilk versiyonunda iyi adam kötü adamı öldürüyormuş, ikincisinde ise (halkın baskısıyla ) iyi adam kötü adamı kanuna teslim ediyormuş. *

amitabh bachchan hakkında bilgi verin