şükela:  tümü | bugün
  • son iki-üç yıldır bütün sosyal mecralarda bu cinsiyetçi ve adeta bir imla kuralıymışçasına yazılan sözcük var.. ve artık bu küfürümsü kimse tarafından yadırganmamakta.. kadın hakları diye yırtınan insanların bu konudaki sessizliği çok manidar.. erkek kültürünün altında ezilmek değil de nedir bu? ki bunu kullanan bir sürü ergen kız var.. öyle ki bu isimde bir gazete dahi çıktı ama yine kimse ses çıkarmadı..
    toplumlar asla yozlaştığını farkına varamamıştır, altımızda bir su vardır ve çok yavaş ısınır, derimiz yansa dahi hissetmeyiz.. türkiye her anlamda bir dejenerasyon yaşıyor, bu her yerde var.. ve öyle bir milletiz ki koyundan farkımız yok, trendlere uymak bizi kabullenilir yapıyor ve başkalarına sempatik görünme isteğimiz yüzünden her şeyi yapabilcek konuma geldik.. işte bu son üç yılın en çok kullanılan sözcüğü de aynen böyle, asla sempatik bir tarafı yok fakat gençliğin aynası.. o gençlik mutsuz, isyankar, düşüncesiz, umursamaz ve 'amına koyayım' yazamayacak kadar üşengeç ve korkak.. siz kadınlar böyle bir toplumda her zaman aşağılanacaksınız, bazen anlamayacaksınız bile bunu..
    son olarak bu iğrenç sözcüğün daha fazla kullanılmaması hem gözlere şenlik olacak hem de okuyucuya saygı..

edit: açılan başlığa ironi yapmak 1000 yıldır değişmedi, değişmeyecek, kusturana kadar ama merak etmeyin canlar ben bunu göze aldım, bu yazımı anlayacak insanlar da var.

necplusultra ve aligolcu şuan çaylaklar ama ikisinin de bu konudaki yazısı mükemmel, teşekkürler.
  • 3000 öğrencinin olduğu bir endüstri meslek lisesinde kantinden öğretmenler odasına geçinceye kadar en az 100 defa duyuyorum bu küfürü (ki ben geçtiğim için çoğu yarısında yutuyor cümleyi) . ergen gençler arasında yaygın kullanılmakla beraber yetişkinlerde de yokluğu hissedilemeyecek boyuta gelmiştir. edep ya hu. başka ne denebilir ki?
  • hak verdiğim durum. bazı ergenler her cümlesinin sonuna nokta yerine bunu koyuyor. yozlaşmanın sosyal ortama yansıması, avam insanların rağbet ettiği bir moda adeta. dışarıdan ne kadar itici ve basit durduğunu bir görebilseniz... bazı ergen kızlar da bunu kullanmayı marifet falan zannediyor.

bu arada başlıkta, amk'lı espriler dışkalayan ergenler, beyin nakli şart sizin için.
  • azıcık mantıklı konuş=amk
  • bir de daha itici olan amg versiyonu beni insanlıktan çıkarır. amk zaten başlı başına tiksinme sebebi iken amg bu katsayıyı milyarlarca kat arttırır.
  • bu dejenere kelimeden insanlar nasıl rahatsız olmuyor anlamıyorum. küçücük çocuklar bile normalmiş gibi bu kısaltmayı kullanıyor. sözde ilerici, dejenerasyona karşı, ülkesine değer veren insanlar da bunu yapıyor. geldiğimiz radde korkunç gerçekten.
  • amk ülkesinde, her gün türlü türlü vesilelerle amk-onulan vatandaşlarının kullandığı bir tabirdir. gündelik hayatımızın bir parçasıdır.

özlenen şey sözün değil, fiiliyatın hayatımızdan eksik olduğu günlerdir.