şükela:  tümü | bugün
  • senaryosunu özgür bakar ve alper kıvılcım'ın yazdığı 2013 yapımı korku filmi. yönetmenliğini de yazarlarından özgür bakar yapmıştır.
  • özgür bakar'ın yazıp yönettiği, 2014'te vizyona girecek olan korku filmi.

şu kareyi görünce acayip merak ettim lan filmi.

ammar film
  • teaserı oldukça başarılı olan filmdir.

http://www.youtube.com/…orjel2a18y&feature=youtu.be
  • tek tip korku filmlerine mahkum kaldığımız şu dönemde daha batılı bir hava ile umutlandıran film.

http://www.youtube.com/watch?v=rjc5uy0jkxg
  • hala korku filmi yapamadığımızı ve yapamayacağımızı anlamayanların çektiği korku filmi.
  • am var dediler geldik amma ammarmış yaaa. filmmiş bir de.
  • bu tür filmlerde işin içine yoğun şekilde animasyon girince boka dönüyor. zombi mi bu amk şeyi de abidik gubidik animasyonlarla canlandırmaya çalışıyorsunuz.
  • gidilip görülecek bu entry'i editlettirecek bir film.

edit: ortalama bir film olmuş. tek negatif yanı twist(ler) dışında bütün can alıcı karelerin fragmanda gösterilmesi ve buna bağlı olarak sinemada izlerken korkutması beklenen sahneler daha önceden görüldüğü için şok dozunun üst seviyelere çıkamaması. zaten dabbe cin çarpması gibi seyircinin ağzına sıçmaya kararlı hard bir korku filmi değil. genel olarak ortalama bir seviyede giden gelişme bölümü kurgu yüzünden aksayan efektleri pek bir başarılı bir deneme. gulyabani ye iyi niyetle yaklaşan ben o filmden çok daha güçlü bir sinema içeren ve korkutma olayını da ciddiye alan bu filmi tabi ki de meraklısına tavsiye etmekten kaçınmıyor ve zırvalamamı bu son sözlerle bitiriyorum.
  • entrymi üç kelimeyle bitirmek isterdim : " böyle filmi siksinler " ama bitirmicem..

şimdi efendim dün sevgilimle sinemaya gidelim dedik. bu filmin seansı yakındı buna gidelim dedik (belki güzeldir !) diye . ben nerden bileyim bu kadar dal yarak bir film olduğunu . ne bir konu var ne bir belli bir kurgu var ne de adam gibi bir diyalog. yahu yıl olmuş 2014 bizim basit insancıklar böyle filmler çekiyolar , para kazanıyorlar . bunlar hiç mi scorsese , fincher , hitchcock izlemiyorlar , hiç mi feyz almıyolar arkadaş ben anlamadım .

bu film sadece türk seyircisine hakarettir , küfürdür , türk seyircisini küçük görmektir, aşağılamadır . kısaca filmden başka her şeydir. azcık utanın be !

türk sineması bunların elinde oldukça bi bok olmaz bi adım ileri gidemez bu sektör. izlemeyin izlettirmeyin
  • bir de ben yorum yapayım dediğim film. filmi çeken kişi benle aynı kurstan çıkmış bir adam. filmin sonlarındaki karakol sahnesinde gri takım elbiseli avukat ise an itibari ile benim sinema tarihi hocam olmakta. kendisinin anlatması üzerine bir gideyim bakayım dedim filme. kısmetse bu sabah kursta kendisi ile filmi tartışacağım...

eksilerle başlayayım... hasan karacağ'ın yakaladığı o ses ritmi yok filmde. bir ara aksiyon filmi izlediğimizi sandık... maalesef animasyonlarda hala çok kötüyüz. bir yerde cabin in the woods yapmışlar karga ile ama olmamış be... korku adına hiçbir şey yok filmde. meraklandırıyor, geriyor belki, izlettiriyor kendini ama korkutmadığı aşikar... baş roldeki kızımız duygu paracıkıoğluaşkımlı cicimli sahneleri beceremedi ama korkunç olması gereken sahnelerde sağlam rol kesti o kesin. onun dışında çok tek plan denenmesi de beni şahsen sıktı, korku filmi dediğin, bana göre, bol planlı, bol açılı olur lakin özgür bakar bey bundan kaçmış yormak istememiş.

artıları? bana eylül su sapan adlı kızı göstermiş oldu film. ciddi ciddi aşık oldum filmdeki haline, evet pis yedili'de öyle değil. bu filmde mükemmeldi, oyunculuk harikaydı ve benim için fazla güzeldi. hasan karacağ'da oo bu sahneyi beğendim dediğim sahneler pek olmazdı ama ammar'da beğendiğim sahneler yok değil. misal, animasyon da olsa, yaşlı kadının gölgesinin takibi harikaydı. konunun bağlanışı hoşuma 'epey' gitti, neden, ters köşe olmayı seviyorum. kemal ile canan'ı hiç beraber olabileceğini düşünmemiş hatta tüm film canan'ın okuduğu kitapta büyük yaptığını düşünmüştüm, yanılttılar, sevindirdi.

artılar eksiler derken gerçekleri de görmek lazım. bol animasyonlu olması harici, sıradan bir korku filminden ibaret maalesef. animasyonlar harici çok fazla bir katkısı olmamış bence. yeni bir şey yok hatta esk şeyleri inatla yapma var. şu aynan önünde eğilip kalkmaları bi bırakın artık!? bunu 2005'te fragile yapmıştı. tüm film boyunca ayna önünde eğilip kalkıyorlardı ama hiçbir şey çıkmıyordu. yanıltın bizi biraz. acımasız olun. filmin ilk 1 saatini boş geçirmeyin. yapabiliyoruz diye animasyona başvurmayın. oyunculuğa biraz daha yüklenin.

gördüğüm şey, olacak. özgür bakar bey temiz işçiliği ile iyi filmler yapabileceğini kanıtladı bence. lakin çok daha fazla korku filmi izlemesi gerek. haddime değil bunu demek tabii ki ama... her korku filmini izlemiş biri olarak, gram korkamadım, korku dolu sahneleri çok az buldum.

yinde 10 üzerinden 7 veriyorum... saygımız sonsuz.