şükela:  tümü | bugün
 • pfizerin en cok sattigi ilaclardan birisi.duocid'in kullanımındaki bir takım zorluklar sonucu beta laktamaz inhibitorlerini iceren has ilac olmustur.turevlerine gore ucuz oldugu da soylenilebilir.
 • usye,gastroenterit,sinuzit,asyede tek basina etkili olabildigi gibi daha pek cok enfeksiyonda kombine tedavide kendine yer bulabilir.
 • devanın ilacıdır.
 • deva holding tarafindan piyasaya surulmu$ geni$ spektrumlu antibiyotik. amoksisilin ve potasyum clavulanate'den olu$ur. adini da bile$imindeki potasyum bile$iginden almaktadir. eczanelerin en cok sipari$ ettikleri ilaclar arasindadir. bircok hastaligin tedavisinde kullanildigi ve en guclu antibiyotiklerden olmasi bunun ba$lica sebeplerindendir.

  70 ml'li 200/28 mg, 400/57 mg'lik ve 35 ml'li 400/57 mg'lik oral suspansiyon olarak, ayrica 625 mg'lik ve 1000 mg'lik film tabletler halinde piyasada bulunmaktadir.
 • 3 gundur kullanmama ragmen agzıma agzıma sıcan antıbıyotık turudur.unutkanlıgı hat safada arttırmıs hatta unutkanlıktan zıyade 30 sn once soylenilen veya soylenenlerı hatırlıyamaz hale getırmıstır.
  evet,yukarıda dedıgım gıbı çağdaş estetik felsefenin karmaşık sorunlarına ışık tutan..........
 • günlerdir bünyem dahilinde meydana gelen dil sismesi ve tat alamama, bas dönmesi (kandaki demir oranini düsürmesi sebebiyle) ve en acisi tam tabiriyle iyice salaklasmamin nedeni olmus ilaç.

  is- ya noldu bilio musun 20 ... (bi anda gözler dalar,beyin resetlenir, bos bos bakilarak ne söyledigini
  hatirlamana yardimci olacak bilgi kirintilarini tararsin zihninde ama beyhude. (bkz: heey heyy)

  -ne diodun sen sahi

  -20 ya 20 diodum ama.. ama...

  -tamam yavrum tamam evladim

  -20 ama 20, biliorum ben
 • devasa boyutlardaki haplar insanin bogazini deler gecer. ikiye kirip yutmaya kalksaniz daha kotu, bu sefer keskin koseler bogazinizi yirtar. keske her seferinde iki tane alinsaydi da daha kucuk olsaydi..
 • çocukların ulaşamayacağı yerde saklanması gerekenlerden biri daha. son on gündür kendisinden günde 2 gram alıyorum. kuruttu beni.
 • antibiyotiklerin şahıdır kodu mu oturtur.
 • antibiyotik - penisilin türevlerinden amoksisilin alerjisi olanların kesinlikle kullanmaması gereken ilaçtır. dün itibariyle ölümden döndüğüm bir reaksiyona yol açtı kendisi. bütün vücudum kaşıntıyla beraber kızardı, şişti, ağzım ve dilim tamamen uyuştu, karnımda dayanılmaz bir gaz şişmesi başladı ve nefesim kesilecek gibi oldu. tüm bunlar 10 dakika içinde gelişti bu arada... ama diyeyim...

  hastaneye giderken araba kullanmamak lazım... ayrıca ne kadar boktan da olsa en yakındaki hastaneye gidilmeli. (bkz: özel levent hastanesi)

  hastanede prednol adlı kortizonlu ödem çözücü iğne, antihistaminik bir iğne ile beraber vuruluyor. ardından bir serum takılıyor ve içine aynı ilaçlardan konuyor. nefes darlığı için de oksijen maskesi takılıyor.

  aynı hadise tam da iki sene evvel aynı gün augmentin ile de başıma gelmişti. (bkz: #6954196)