şükela:  tümü | bugün
 • eğlenceli bir mobil oyun. katil kim, köylü vampir gibi bir şey. 10 kişi uzay gemisi gibi bir yerde çeşitli görevleri tamamlamaya çalışırken aralarındaki hainler bu kişileri sabote etmeye çalışıyor. impostor denilen bu sabotajcı dilerse diğer oyuncuları yakalanmadan öldürmeye çalışıyor. her ölümden sonra ya da şüpheli durumda acil durum düğmesine basıldıktan sonra oyuncular aralarında istişare ederek katilleri bulmaya çalışıyor. oylama yapılarak katiller gemiden atılana kadar devam ediyor. katiller bulunursa oyunu gemi tayfası, bulunamazsa doğal olarak katiller kazanıyor.

  kim bilir neler yazdım yukarda acaba. neyse.

  e: oha oyun yürümüş gitmiş.
 • çok eğlenceli bir oyun. fakat ingilizce konuşamayan aptal ispanyollardan italyanlardan geçilmiyor oyun. türk discord kanalı da bulamadım kendim kurdum şimdilik. isteyen katılabilir.

  among us - türkiye ekşi special
 • beni bir günde yaşlandıran oyun.
  toplamda 6 saat oynadım. 1 kez bile impostor olamadım. en son odadakiler bana gülmeye başladı. en azından hiç gemiden atılmadım, herkes crewden olduğumu ve olacağımı kabullenmişti.
 • şu aralar popülaritesini baya arttırmış olan oyundur. twitch canlı yayınlarında en çok izlenen kategorilerdendir. fall guys’ı yerinden etmiş gibi gözüküyor.
 • hoş bir temaya sahip, eğlenceli vakit geçirmelik bir oyun. konusu orjinal değilmiş sanırım. benzerleri piyasada var gördüğüm kadarıyla. ama oynanış rahatlığı ve kolay öğrenilebilirlik le ön plana çıkıyor anlaşılan.

  oyunun konusu, uzay gemisindesiniz. içinde bulunduğunuz grubun içinde katil veya katiller bulunmakta. siz de aranızda kim masum, kim suçlu bulup ilerlemeye çalışıyorsunuz. roundlar arasında survivor stili oylama ile suçlu olduğunu düşündüğünüz kişileri eleyebiliyorsunuz. tüm bunlar olurken de uzay gemisinde bulunan bazı görevleri yerine getirmeniz gerekiyor, ki bunların her biri de ufak tefek mini-game'den oluşuyor.

  şikayet edeceğim nokta ise; ulan sabah başladım 8-10 saat oynadım. o derece saran oyun, ama arkadaş, her milletten adamla oynadım, ve yine bu oyunda da hile yapan arkadaşlar bir türk grubu çıktı. discord üzerinden milletin durumunu birbirlerine anlatıyorlar. ulan oyunda seviye kasma yok, para kazanma yok, kaybetmenin götürüsü, kazanmanın getirisi yok. salt eğlence üzerine kurulmuş. hala hile yapıyorsunuz ya. yemin ediyorum kendi milletimden tiksindim. bakın 8-10 saat oynadım, ve bu sürenin sonucunda karşılaştığım ilk hileci grup bir türk grubu oldu. gerçekten türk gamer'lığı dünya standartlarına göre göt deliği denebilecek bir seviyede. hayır işin kötü yanı, düzgün oynamaya çalışan insanları da kötü gösteriyorsunuz el aleme. neyse sakinim.
 • en son bir grup rastgele insanla saatlerce oynadım. ınanılmaz eğlendik. gülmekten karnıma ağrılar girdi. sonra bir daha öyle eğlenceli büyük gruba denk gelemedim. uzun zamandır da oynamıyorum.

  ama yalan yok harika eğlenceli bir oyun. basit ve kafa dağıtmak için bire bir.
 • oldukça tatlı oyun. ilk oynadığımda aralıksız üç saat oynadım. fakat arkadaş grubuyla discord vb. üzerinden konuşarak oynamak çok daha eğlenceli rastgele insanlarla oynamaktansa. şöyle tatlı sakin bir oyunda bile cheat yapıp oyunu ruinleyen insanlar var. üç dört kişilik arkadaş grubu ile oldukça zevkli zaman geçirten bir oyun olmuş.
 • discord’da oynaması çok eğlenceli oyun. katili bulmak için yalnızca kanıt görmeniz gerekmiyor, oyuncuların davranışalarını da izleyip şüpheli davrananları tespit etmek gerekiyor. saçma sapan ortada gezenler, görevleri normalden çok kısa sürede bitirenler, görev yaptığı halde üstteki yeşil bar artmayanlar vs vs.

  ingilizce geliştirmek için de bence gayet güzel bir yöntem. uzun zamandır ingilizce konuşamamıştım. şuan konuşabileceğim bir ortam da yok. burada insanlarla konuşmak bile yararlı oluyor.
 • oynamak isteyenler ekleyebilir.dc grubu ile oldukça saran bir oyun.
 • 2 yıllık bir oyun neden birden bu kadar büyük patladı anlamadım. yine de çok eğlenceli basit bir oyun. çok arkadaşla konuşarak daha eğlenceli.