şükela:  tümü | bugün
  • impostor oynarken gereksiz yere strese girip zorlandığım oyun. yine de ekip iyiyse oynaması keyifli oluyor. on sekiz-yirmi yaş üstü, sadece eğlencesine bakanların olduğu bir discord sunucusu varsa katılmak isterim.
  • 3 imposter'lı bir odaya giriyorsunuz, oyun başlar başlamaz diğer iki imposteri ispiyonlayıp attırıyorsunuz, birini attırınca diğerini attırmak ta kolay oluyor zaten.

sonra da gidip her bir oyuncuyu teker teker kesiyorsunuz ve oyundan maksimum hazzı alıyorsunuz.
  • çok sıktı lan artık, imposter olamayan çıkıyor. 2 hafta sonra bugün tekrar bi gireyim dedim. türkler sarmış resmen, çoğunluğu da çocuk. millet bunların oylamasını bekliyor. bunlar her oyundaki gibi salak slak muhabbet ediyor. oyunun boku çıktı.
  • davet linki

değerli ekşi sözlük yazarları, among us için kurmuş olduğumuz discord kanalımıza siz değerli yazarları seviyeli ve saygılı bir muhabbet olması şartıyla beklemekteyiz.

among us dışında project winter ve pummel party gibi ufak yapımları da beraber oynamaktayız.
  • oyunu aşırı iyi oynamanızın asla önemli olmadığı oyun .

bugüne kadar elenme sebeplerimin best of'unu yaptım:

askaa neden admine sağdan değil soldan gittin?

reaktöre geldiğimde duruyodun. ( durduran benim )

ben gördüm oksijende şifreyi girmedin ( geleli 2 saniye olmuş)

report eden sensin abi self report işte ( report değil emergency basan benim peşimden gelenler de görüyor gene beni oyluyor)

bence cinayet askaa kokuyor ( iki kişi birbirini yerken birden infosuz adımın geçmesi sonucu herkesin bana oy vermesi)

kapılar kapandı demek ki impostor askaa

çok fazla savunmaya geçtin abi ( nerede olduğumu söylemişim sadece)

çok sessiz kaldın abi ( iki kişi sen öldürdün hayır sen öldürdün diye konuşuyor sıcak ölü var yani )
  • impostor olamayınca oyundan çıkanlara çok feci sövüyorum. keşke o tür oyunculara bir süreliğine oyuna girmeme cezası gibi bir şey getirilse. 10 kişilik oyunda bir bakıyorum başlar başlamaz 3 kişi çıkmış. bu kadar oyunu piç etmenize gerek yok, arkadan tonla küfür yiyorsunuz haberiniz yok.
  • impostor olunca kendimden korktuğum oyundur. çok manipüle edici olabiliyorum*. ayrıca oyuna arkadaş ekleme falan gelse ya da en azından durup dururken odadan atmalar düzelse iyi olurdu. birçok arkadaşlık yarım kaldı be.
  • üst edit karesi fonksiyon 5 fight kulüp 2 :

sevgili mektup arkadaşım umambejambe,

jamaika nasıl?

birine hoşgeldin biz buyuz şucuyuz, sen napıyosun necisin vs demek senin lugatında 'özel ilgi ' olarak tanımlanıyor sanırım , bu bizim grupta rutin. ki bizim grubun şu anki admini bize 1 ay sonra katılan bir arkadaşımız sen hesap et ne kadar kolay insanların kaynaşabildiğini. bizde bi kişi bile şikayet edip ayrılmaz, inaktif olanları çıkarıyoruz onlar bile tekrardan katılmak istiyor. ben bu entry'i girdiğimde özelden destek mesajı yazdı bana insanlar 'abi haklısın , bizde yaşadık ettik ' vs diye. bilmiyorum artık hepsi senin grubunla mı alakalı da var böyle bi sıkıntı haberin olsun. bak adminsin ve 'yoğurdum ekşi' demiyosun. arkadaşım hadi ettiğim küfür boyutunu boşverdim çünkü salt oraya kanalize olmak istiyosun (ki ben neyse onu derim, kendine yapılmasını istemediğin şeyi başkasına yapan sonucuna katlanır, ) , eleştiri boyutuna gelelim, sen bunlara dair de bi aksiyon almıyorsun ki? neyi konuşuyoruz biz burada? ben sizden çay kahve getirin beni pışpışlayın mı dedim? sen git şunu sor grubuna, yahu bu eleman bu kadar saat oyunda toplasan ---- 2 dakika söz almış mıdır?---- git sor arkadaşım. aha meydan orada. ben söyleyeyim sana 1 dakika falandır benim maksimum konuşma imkanı bulabilmem onun 20 saniyesi de zaten benim ceset reportlamam jdsdsaj

yahu benim arkadaşım geldi oyuna, kız oyuna küstü hayata küstü tek elden sonra çıktı ben dayanamıyorum artık diyip bana yazıyor wp'den.

ikincisi aynı oyunda olduğumuzu iddia ediyorsun, yanlışım varsa sen düzelt, çocuğun adı fethi diye hatırlıyorum, hem oyunda hem de oyun sonrasında fethi'nin haklı olduğuna dair sözlü yorum yaptım, konuyu tekrar dile getirdim (aha dayıya sor) ve çocuk da ikinciye kendini izah etmeye çalışırken 'ya tamam gerginlik olmasın ' diye kestirip atıldı lafı ağzına tıktınız ve ikinci terbiyesizliği yaptınız. gelip bana burada boş yapma tamam mı bak harbiden bilgin yok fikrin var yazdıkça rezil olursun burada. kaldı ki ben ağır ceza duruşmasına girmiyorum canım benim, oyun oynamaya gelmişim.

"arkadaşlar lütfen bi dinler misiniz, çok arka arkaya konuşuyorsunuz!" insanlar heyecanlanır. bu olay daha önce de yaşandı''

ne güzeldir ki kendi kendine ikrar etmişsin bu olayların daha önce yaşandığına dair. demek ki daha öncede uyarı yapılmış size bu yönde ama yine aynı tas aynı hamam dewamke! beni , uyarıdan laftan anlamadığınıza ve söz hakkı tanımadığınıza dair teyit etmen çok sevindirdi. aynı fikirdeyiz bak boşuna tartışıyoruz jkasjdk bak alim olan bi kere de anlar, çocuk musunuz siz her seferinde birinin sizi uyarmasını bekliyosunuz? senin dediğin mantık ne biliyo musun? biz sokağa devamlı tükürüyoruz, madem şikayetçisin bunu uygun dille ifade etseydin yapmazdık . e ben de onu diyorum işte, niye sokağa tükürüyosunuz abi? sajksksj yani yaptığınız şeyin yanlış olduğunu idrak edemiyo musunuz o kadar kişi? te allam ya. 15 yaşında çocuklar mısınız abi siz ben size adab-ı muaşeret öğreteyim?

bu bir oyun, geyik amaçlı oynansa dahi temel kuralları var, ve benim yazdığım yazı da bu kurallara ve oyun içi ihtimallere hiç akıl yorulmadan ve özen gösterilmeden oynandığına dair bilgilendirme içeriyor.

takmışsın bi 'siz fakültede bilmem ne bilmem ne' hocam bu kasedin b yüzü varsa onu çal artık , ne bu muhabbet hukuk fakültesi summer jam 2000 cd'si gibi kafanda bi wishful thinking film çeviriyosun ahahah

(bkz: #88700681) (bak bu benim nickaltıma girilmiş bi entry , ya böyle ucuz bi kart oynamak istemezdim ama hani şu an en kolay yoldan tezlerini böyle çürütebilirim. ) ad hominem muhabbetleri sevmiyorum ben, illa oraya girmeye çalışıyosun da başlık 'among us' . ve evet ben hukuk fakültesini ibrahim tatlıses dinleyerek geçtim. master yaparken de 90'lar pop dinliyodum o sırada hoca diyodu 'hukuk ,en önemlisi düşünmek ,felsefe okuyun bol bol' . hayır işin ironik kısmı ne biliyo musun ajdsj bizim philosophy of law dersinde ben 97 almıştım vizeden, hoca gelip beni özel olarak tebrik etmişti; 'bu fakülteden bi filozof çıkacağını biliyordum o da sen oldun askaa' diye. güzel denk geldi ha hafif sırıttım. ama sen bu yazdıklarımı 'ukalalık , kendini övme olarak ' falan yorumlarsın çünkü cevap ve ispat niteliği taşısa dahi gerçekle ilgilenmiyoruz di mi dostum? anlattıklarımız ancak anlaşılabildiği kadar aktarılabiliyor. maalesef burada sana el mahkumum.

ben bizim konuştuğumuzu da düşünmüyorum çünkü sen bir grup kurup başına geçince discord'da admin olduğunu düşünen ve yoğurdum ekşi demeyen (aslında diyip farkında bile olmayan) bi bireysin. öyle etiketle admin olunmuyo cidden bak .

ben ne yargı dağıtıcam, 18'ine kadar öğrenemediğiniz şeyleri ben mi öğreticem ? en fazla eft ile allah'a havale ederim. lahana sevmiyorum, ziraat aşamasıyla da ilgilenmiyorum.

benim among us grup eleştiri yazımdan ülkeye dair sosyolojik çıkarımlar yapıp mor saçlı feminist ablalar misali alakasızca konuyu cinsel şiddet, kadına karşı şiddet bağlamına çekmen böyle pasta üstüne çilek oldu resmen. bi tane sticker vardı çok hoşuma giden o geldi aklıma ; 'bu ülke neden ilerlemiyo biliyo musun ercan ? çünkü sen bir şerefsizsin' jadjksaksd yani harbiden beni oradaki ercan konumuna düşürdün, olayla alakası ne bi anlasak? gruptan arkadaşlara okutuyorum yazdıklarını iyi güldük hakkını helal et.

ahhh ahhh neyse ben gene de salt seni bireysel olarak bugünkü oyunumuza davet ediyorum. aldığın keyif bir değil iki değil üç hiç değil beşşşşş kavanoz bal katına çıkmazsa gel bu başlığa de ki 'ya ben ekşi hukukçularla among us oynadım hepsi dalyarrak insanlar oyun şöyle kötüydü böyle boktandı bunlar cahil bunlar çomar bunlar lümpen proleterya bunlaaaağğrrr ' falan yaz yani hiç bişi demiycem. bu oyuna daveti de 'lütfedip davet ediyor bi de kral sanki başıma bu ne küstahlık' gibi okuma ya valla bak isyan edicem shfjsd

not: bizde etnik dini ırkçı her türlü aşağılama küfür serbest bu arada, kimse de alınmaz haberin olsun. ilave olarak bizim grupta mesela 'senin oynayacağın oyunun amk ' dediğimizde o kişinin kalbi de kırılmaz. yaz özelden bekliyorum akşamki oyuna.

------------------------------------------------------------------------------------

alt entry'e cevaben rediss atan arkadaşa counter strike olarak edit:

evladım, 'kimse bir merhaba hoşgeldin demiyor' tümcesini sen ukalalık, kompleks olarak algılıyosun, ben genel teamül ve nezaket kuralı olarak algılıyorum. aramızdaki fark ve grubunuzun sıkıntısı bu zaten. bize yeni bi üye katıldığında hasbelkader bak biz şuyuz, bu eleman şudur cart curt anlatıyoruz bi genel geçer muhabbet ederiz nasılsın sen nerdensin necisin vs diye. sen benim hukukçu olduğumu 2 saat sonra öğrendin o da ben söylediğim için. sanki sorup da öğrenmiş gibi bi intiba bırakma bari. hayır bi de merhaba nasılsın hoşgeldin beşgittini 'literal' anlamışsın allahım çıldırıyorum sjasdjsdhj

''3.sü, insanlara sosyal açıdan bir derdin varsa, dersin ki (bunu sesli söylemek zorunda bile değilsin, iletirsin odadaki bir admine) "ya bu insanlar oyuna dikkat etmemekle beraber oyun keyfini baltalıyorlar, olmuyor böyle. biraz uyarsanız mı?" yazmışsın. sen benim yazımı okuduğuna emin misin? bak anlamadıysan bunu ------------ tam anlamıyla yapan kişinin başına gelenleri yazdım----------

5. maddede okuyabilirsin tekrardan. çocuğa öyle büyük saygısızlık ettiniz ki 'kusura bakma kardeş' diyip gönül alacağınız yerde bi de lafı ağzına ikinci kez tıkadınız. ulan bütün yazıda konuşmanın 3-4 kişi tarafından gasp edilişini anlatıyorum zaten, cimer 'misin birader sen kalkıp sana dilekçe yazacağım? alla alla ya hajhds mevzu ''benim kendimi dinletemem değil '' zaten, sizin insanları dinlememeniz. kimse kendini dinletmek zorunda değil, daha hala anlamamışsın zaten konuyu. verdiğin cevap zaten benim entryde şikayet ettiğim her şeyi tasdikler kıvamda. ha sen şunu mu demeye çalıştın acaba ; 'hocam biz öyle insan gibi konuşana söz vermeyiz kendiliğimizden köpeğe bağırır gibi bağır bize hayvanlar gibi azarla devamlı milletin sözünü kes o zaman 'aaaa bak bu da alfaymış' der dinleriz''' dasjkdsjk

en oyuncu benim kanka, ilk iki haritada en azından, üçüncüde iyi değilim ne yalan diyim. hayatta başarılar diliyorum sana, işine geleni yapılan eleştirinin tamamını okumadan ve anlamadan cevaplayıp işine gelmeyeni de görmezden geldiğin disslerine allah aşkına bi son ver. bu tartışma mekanın sahibi vs gluk gluk gluk olur. bence sen bu yaptığım eleştirileri bi düşün, küfüre falan çok takılma, çünkü o bi reaksiyon. burada sorun o küfür değil, o küfüre sebebiyet veren ortam. odağı iyi ayarla.

o hukukçuluk türkiye bıdı bıdı aforizma kasmışsın o kısımları 3 alıp geçtim. ''hayatında bir daha tanımayacağın insanlar için'' bilgin olmadan fikrin olmasın, en azından mesleki bağlamda. sanki bana ruhsatı kendisi vermiş yanında staj yapmışım gibi sallıyor da sallıyor, ne biliyon olm sen benim nası bi hukukçu olduğumu? ha bu arada ben silinebilir tükenmezle sınavları çözüyodum, pratik oluyo biliyon mu? jadkjk

neyse gençler, iki yorum ve karşıklıklı yazışma burada mevcut. ikisini de dene tarafını seç diyorum.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

aga şu yukarıdaki entryler'de '' among us için kurmuş olduğumuz discord kanalımıza sevgi ve saygı çerçevesinde güzel ve keyifli vakit geçirmek isteyen siz değerli sözlük yazarlarını beklemekteyiz. ''

yazılan yerdeki linke tıklayıp 'among us platformu' denen discord mevzusuna hiç katılmayın, ben dün gece ilk ve son oyunumu attım o ekiple. oyuncu değil,sayıyı tamamlamak için kelle arıyolar, it's a trap. ben vaziyeti anlatayım, en sonda da sizi düzgün bi kanala davet edeceğim among us için, bu bi 'kanser olmaktan kurtarma adına amme hizmeti entrysidir'

1- kimse bir merhaba hoşgeldin demiyor , skinde değil yani gelmişin gitmişin, bunlar zamanında tanışmışlar zaten sözlük üzerinden dolayısıyla newbie olarak dış kapının mandalısın. ya şimdi dersin ki 'ne amk borç para mı isteyeceğiz? oyun oynayacağız işte.' hah işte bunun sıkıntısı şimdi anlatacaklarımda başlıyor;

2- oyun içinde 3-5 tane adam kendi kendine takılıp konuşmayı baştan sona kitliyor, bak abartmıyorum 120 saniye discussion var, defalarca meeting report yapılıyor 1 dk toplasan konuşamamışımdır çünkü bunlar zamanında teşkilatı kurmuş, yeni isen kellesin. çok siklerinde değil yani sen ne info vereceksin ne diyeceksin. bi susun lan diye bağırasın geliyor. ulan 10 kişiyiz, her el 3-4 tane eleman hiç konuşamıyor ne yaptılar ne ettiler belirsiz. hayır belki ana iddia dışında başka bir şey doğacak, belki birbirlerini yalanlayacaklar, yok abi susmuyor o 3-5 kişi . bi oyunda mesela kızın tekine yüklendiler , 'ben bi info vericem o konuya dair diyorum' yok abi lafım kesiliyo. 'hocam bi dur' ,yok gene laf kesiliyo. bir iki üç dört beş insan bi yerde diyo 'ulan bi susun da 2 kelam da biz konuşalım !' diye çocuk gibi azarlayalım mı illa diye. ve böyle dersen de emin ol sana cephe alırlar gene çünkü harbiden farkında bile değiller ne bok yediklerinin.

3- ulan ilk oyunumuz, hadi çok azar moduna girmiyim, mekanda ortamda yeniyiz diye ya sabır çekiyorum , bana dair infoyu başkaları vermeye başladı ,dedim birader bi dur ben kendi infomu veririm adım geçti bi müsade et, iyice sustukça tepenize çıkıyolar. bi oylama var, bana söz bile verilmedi,ya bi de afedersin 30 yaşında adamım ben aga burası da ibb meclisi değil amk, söz hakkım için mücadele etmek zorunda hiç değilim, dinliyorum ok sıra bende diye gene bi söz kesiliyo. neyse aga bana dair info 0,benim ağzımdan bunların bıdı bıdısından cümle çıkmamış, bana çıkan oy sayısı 3. dedim ki e ulan madem benden şüpheleniyonuz soraydınız, söz gelmiyo ondan ötürü konuşamıyorum.

4- ya içimden düşünüyorum 'ulan bu bi oyun, kanser olmaya değil keyif almaya oynuyorum' , sonra bi yerde diyorum şunların hepsine küfredip çıksam mı lan diye ,iş o raddeye geliyor artık.

5- ya bak dün bi çocuğu delirttiler ve işin komik yanı kendileri bile farkında değil abi ne bok yediklerinin. şimdi oyunda x report yapıyor, anlatıyor meramını. y buna diyor ki üsteleye üsteleye işte sen şunu şunu yaptın zaten şunu da orda gördüm bilmem ne (içkiliydi ). hah şimdi adamın infosuna cevaben bir şey söylüyor ve yeni bir iddia ekliyor. bu adamın buna cevap vermesi lazım. yok abi adamın ağzına lafı tıktılar siktir ettiler oylamada. sonra dediler ki 'bak zaten impostermışsın'. ya allah'ın kamili, mevzu adamın imposter olup olmaması değil ki, adamın meramını anlatmasına fırsat vermemeniz. ki çocuk da diyor zaten 'fırsat verseniz ona cevaben bir savunma/hikaye anlatacaktım belki benden yana ikna olacaktınız'. hah mevzu bu işte. neyse abi sonra bir iki kız buna dedi ki 'ya oyun bitti gerginlik olmasın konuyu kapat tamam'
    haydaaaa! delirmemek içten değil .ulan adamın hem oyununu sikip attınız , hem haksızlık yapıyosunuz , adam bunu dile getiriyor, ona da 'ya tamam kapatalım 'diye geçiştiriyosunuz. bunu yapmalarının sebebi de babacım bunlar teşko

6- 120 saniye konuşup skip vote yapıyolar abi. bunu baya yaptılar. ulan skip vote yapılacak oyun 40-50 saniye maksimum sürer. o da maksimum. daha da ilginç olanı, şimdi 10 kişi var, 9 kişi oy kullanıyor abi kalan sonuncu oy kullanmayan kişi derdini anlatmaya çalışıyor. niye neden yaptığını başta anlamadım çünkü zaten herkes oy kullanmış falan diyosun, şimdi düşününce diyorum 'garibim herhalde anca söz almaya fırsat bulabildi'

7- oyunda çok fazla team-up yapıyolar, abi kendi kendine 'biz oyunun başından beri x ile birlikteyiz ' diyen tipler var ya. yasak değil mi diye soruyorum 'işte denk geldik ' falan diye çeviriyor kazı. bi de x safe y safe diyen cringe kitle var. abi bunlara anlatana kadar kafa gitti, anladıklarını da sanmıyorum. report oluyo diyo ki hemen 'abiiii bilmemne bilmemne safe biz 3 kişi beraberdik' ya allah'ın kamili , senin o 3 kişiden 2si imposter olabilir , yahut biri imposter olabilir. bunu anlatana kadar dilimde tüy bitti, kimse kimseyi dinlemediği için anladıklarını da sanmıyorum. bi kız diyo ki ' bilmemne safe security'de yanımda' , lan nerden biliyosun imposter olmadığını. ve aaa büyük sürpriz o securityde hep birlikteydik dediği diğer kız impostor çıkıyor. yahu dersin ki 'bu report için bu arkadaş safe, uzaktaydı,yanımdaydı, bu cinayette ondan şüphelenmiyorum', bunlar laaaaaps basıyor 'x safe, y safe'. bi de birbirinin medbay scan'ini bekleyen tipler var. artık bunlara açıklamaya bile girmek istemedim team up yaptıklarına dair. çok fazla 2li 3lü göt göte geziliyo, impostor'a allah sabır versin. anlatamıyosun da hani 'birader tesadüfen denk gelmeler hariç görevler bitene kadar dip dibe gezemezsin' diye. saldım.

8- oyunda reaktör sabotajı yapıyorum, bir ikisi çıkıp bence sensindir diye bana oy verdi. dedim siz önsezi ile mi oynuyosunuz infoya dayalı mı oynuyosunuz, hatun diyo ki 'ya biz uzun zamandır oynuyoruz tarzına alıştık herkesin,sen çok reaktör basıyosun'

ha dedim yani önseziye dayalı oynuyosun kdjasksd (impostor benim bu arada onu da söyleyeyim hakkaniyetli olsun lakin dedim ya size marifet infoyla bulmak seziyle değil yoksa osur osur ipe diz, oyunun adı among us tombala değil aq)

aaaaabi yok bak bunlar among us'ın iyi gibi gözüken kanser cringe kitlesi , vazgeç kanka manyak olursun.

9- oyunda biz kendi grubumuzda yeni gelenler olduğunda onlara kolaylık olsun diye konuşurken arada hatırlatıyoruz kendimizi 'bu konuşan x,y diye' ,bunlar kelle aradığı için siklerinde değil , sesler de benziyor ve karışıyor zaten birbirine, discord ve oyun nickleri de farklı, anlamıyosun kim konuşuyor. bu konuşan kim diye sordum birkaç kez , 'benim' dediler. mükemmel bi zeka abi , gerçekten ayakta alkışlarsınız.

10- oyunda kızın verdiği 'x ile gitmiştik' infosuna cevaben 'x ölü ' diyorum tartışma ortasında, hani sen onunlaydım diyosun ceset de orada minvalinde, birkaç tanesi mevzuyu anlamayıp 'ölü zaten yeni mi fark ettin?' gibisinden kıs kıs gülüyor . olm beyaz tv seyircisi gibiler, ironiyi anlamayıp sizi aptal falan sanıyolar kssdksajdadsjdsa ya ben dün bi an göğe falan baktım artık cebrail gelir mi diye çünkü bu sabrım harbiden bi peygamberlik ödülünü hak ediyor lol

bizim ekşi hukukçular olarak düzenli cuma cumartesi fix, haftaiçi baaaazen among us attığımız bi oyun düzenimiz var. siz o gruba geldiğinizde 40 yıldır ordaymış gibi rahat edersiniz, sözünüzü kesen olursa önce 'biz ' uyarırız,biz bi de yapmacık kasıntı değiliz la bi sus amk kafa siktin eleman konuşsun şeklinde uyarırız (merak etmeyin karma grubuz, sosis fest değil) ve emin olun konuşmaya dolu dolu fırsatınız olur. ve size gizemli tarifimizi vereyim ; biz çok fazla beraber oyun atsak da her oyun infoya dayalı oynarız abi. götümüzden 6. his kasmayız 'kapılar kapandı sinan çetin impostor, ahmet osurdu ahmet basur ' diye. ve emin olun böyle daha çok keyif alacaksınız. tombala çekip oyun keyfi yerine kanser olmak isteyen arkadaşlar bunların gruba; kalan aklı selim sosyal zekası yüksek, dinlemesini bilen insan evlatları bize gelsin diyorum.

discord linkini buraya koymayacağım çünkü ampır ampır tipler doluşabilir, bana dm atarsanız yardımcı olurum gençler.

https://www.youtube.com/watch?v=9p7rrxewgse

not: bu bahsettiğim grup 1,25 player speed 3. haritada (polus) oynuyor. biz genelde 1,75 veya 2 hız ile birinci ve ikinci haritaları oynuyoruz. o üçüncü harita rezaletmiş aga, bi de yavaş hareket etmek hiç çekilmiyor, tövbeler tövbesi. hani üçüncüyü oynamak istiyorum diyen varsa bizden uzak allah'a yakın olsun.
  • üst edit:

birincisi, nezaket ve sıcakkanlılık arasında çok ince bir çizgi vardır. (nezaket: başkalarına karşı saygılı ve incelikle davranma, incelik, naziklik.) senin beklediğin ise özel ilgi, arasında dağlar kadar fark var. bu arada, ben senin hukukçu olduğunu sen söylediğin için öğrenmedim keza beraber oynamadık bile. bana okumuyorsun derken büyük okuma eksiklikleri yaşadığını görüyorum. bunun üzerine eğilmeni tavsiye ederim. 1 aydır oyuna girmiyorum keza.

birinin lafı ağzına tıkıldıysa, tam da o sığındığın hukukçu kimliğinin ortaya çıkması lazım mesela. oynamamış olsam inanacağım, ciddi bir ses tonuyla bağırmadan ve nazikçe (ki olabilir misin? o küfürlerle muamma) "arkadaşlar lütfen bi dinler misiniz, çok arka arkaya konuşuyorsunuz!" desen zaten oradaki o olay çözülür. insanlar heyecanlanır. bu olay daha önce de yaşandı, bu yüzden kurallar bölümünde o uzun uzun uyarılar ve kurallar var. daha iyi bir oyun ortamı oluşturabilmemiz için.

bu oyun basit bi oyun, meta gaming yapıldığında kitlenen bi oyun çünkü çok fazla açığı var. big brain yapıp işleri karıştırınca haklı olduğun halde asılırsın bunun sebebi çok iyi oynamandan dolayıdır. daha canlı bir örnek istersen dünya tarihine bakabilirsin, topluluğun başında çok parlamaya çalışarak zeki olan ya da kendini zeki zannedenler haklı ya da haksız daima linç edilirler.

sanırım konuşmamızın bir anlamı yok çünkü sen beni maalesef anlamak istemiyorsun. nasıl bir "hukukçu" olduğunu tam da olaylara bakış açın ve konuşma dilinden anlıyorum. kesin sana da demişlerdir fakültende, "hukukçu olaylara farklı açıdan bakabilmeli, en önemlisi düşünmek, felsefe okuyun bol bol" diye. heh, onlar hiç dinlememişsin belli ki.

bana okumadığımı iddia ediyorsun lakin, ben de denemediğini iddia ediyorum. "azarlama" moduna girmemiş çünkü beyimiz. girseymiş aman aman! yargı dağıtırmış. niye çünkü güç onda arkadaşlar, kırbacı da vurur, başka bir şeyi de.

he bir de küfür reaksiyonmuş, hadi canım ben de lahana tarlası sanıyordum..

tam da bu bakış açın yüzünden ülke bu halde işte onu diyorum. o yüzden birileri tecavüze uğrayınca "orada ne işi varmış" deniyor. içine sıçtınız ülkenin bari tatavasını yapmayın müstehak.

--üst edit sonu--

"yarabbi sabır ver" lafları eşliğinde entrylerini okuduğum sözlük başlığı.

1 aydır oyunda yokum belli sebeplerden dolayı ama öncelikle bir iki kelam üstüne değinmek isterim.

1.si, kimse hoş geldin demiyor laflarına çok darılırım, ben oraya mesai harcıyorum her gelene hoş geldiniz yazmak için. ayıp yahu, müstahak.

2.si, hayır sanki kendisi makam mevki sahibi biri de, hoşgeldiniz demiyorlar demiş (ki bunu bizzat yaptığım halde) hayır yani bu kompleksi de ilk defa görüyorum.

3.sü, insanlara sosyal açıdan bir derdin varsa, dersin ki (bunu sesli söylemek zorunda bile değilsin, iletirsin odadaki bir admine) "ya bu insanlar oyuna dikkat etmemekle beraber oyun keyfini baltalıyorlar, olmuyor böyle. biraz uyarsanız mı?" dil ve üslup (özellikle de hukukçu olduğunu iddia eden biri için) çok önemlidir, (hukukçu da tartışılası bir kavram zaten, her avukat, hakim, savcı, öğretim üyesi, doçenti, profesörü hukukçu mudur? tartışılır. bunlar da ayrı kompleksler de neyse, bunlar üniversitede biz tükenmezle sınav çözüyorduk diye övünür, x kişisinin öğrencisiyim ben der, takılmamak lazım. türkiye'nin hukuk sisteminden belli ne kadar takılması gerektikleri) ha yok, sen hem bir kelam dile getiremeyeceksin o serverda, insanları karşına alıp "ya bakın, burada bir terslik var emin misiniz böyle olması gerektiğine?" demeyeceksin, insanlara kendini dinletemediğin için burada hadsiz ve eril bi dille küfürler savuracaksın, hakaret edeceksin, sorgulama yeteneği olmayan bir insan gibi burada velveleye vermeye çalışacaksın etrafı, sonra da "hukukçular olarak biz bi düzen içerisinde oyun atıyoruz ehe" diye prim yapacaksın. ben söyleyeyim arkadaş, senin çıktığın iyi olmuş zaten.

hayır yani bunu toplumsal bir olaya pek tabi dönüştürmek istemem de şu basit oyunda, hayatında bir daha tanımayacağın insanlar için ettiğin küfürler ile senin profesyonel yahut sosyal yaşamının bir nebze uyuşması (ki bu bir nebzeden çok daha fazla, bunda da emin olalım) bizim ülkece içinde bulunduğumuz sorunun esas kaynağı zaten.

discord linkini de oraya koymuyormuş apır sapır tipler dolaşır diye. bak bak.

en oyuncu sensin kanka, puanım dokuz sana.
  • ısınamadım bu oyuna. town of salem' e devam.