şükela:  tümü | bugün
 • izmit'te bir kişinin "yine amorti amorti çıktı" diye götürdüğü bilet için , bilet satıcısının farkedip kendisine söylemesi ile elindekinin 3 milyon tl kazanan bilet olduğunu öğrenmesi durumudur.

  bilet satıcısına helal olsun gerçekten bu vahşi dünyada böyle insanlar olması umut verici.

  not: 3 milyon tl kazanan bilet çeyrek bilet olduğundan 750.000 tl ödeme alacaktır.
  edit: not

  haber:

  izmit, fethiye caddesi üzerindeki seyyar milli piyango satıcısı olan cafer öziri’ye bir kadın gelerek, “biletime amorti çıktı, değiştirmek istiyorum” dedi. öziri, 19 ekim tarihli çekilişe ait bileti kontrol ettiğinde, rakamlara amortinin dışında, büyük ikramiye olan üç milyon liranın isabet ettiğini gördü.

  kadını bir süre bekleten milli piyango satıcısı, rakamları mp’nin internet sitesinden doğrulattıktan sonra müjdeyi verdi. kadın büyük bir mutluluk yaşadığı belirten cafer öziri, talihliyle yaşadıklarını şöyle anlattı:

  – elinde 2 biletle geldi. ‘yine beni zengin edemedin. buna amorti çıktı. değiştirir misin?’ dedi. ben zaten daha önce gelen biletlerin içerisindeki tesellilerden ikramiye çıktığını biliyordum. biletteki numaraları görür görmez büyük ikramiye isabet ettiğini anladım. bir rahatsızlığı olup olmadığını sordum. ‘nasıl yani doktor musun?’ dedi. ‘tansiyon, şeker, kalp rahatsızlığınız var mı?’ diye sorunca da ‘hayır’ yanıtını verdi.

  – ben de ‘o zaman oturun ben size bir çay, bir su söyleyeyim. hatta üç ihlas bir de fatiha okuyun, allah’ın sevgili kulusunuz. çünkü bana denk geldiniz’ dedim. ne dediğimi anlamayınca biletini uzatıp numaraları gösterdim. üç milyon tl ikramiye çıktığını, çeyrek bileti olduğu için 750 bin tl kazandığını söyledim. talihli, hemen çıkarıp 200 lira verdi,’seninle helalleşmeye geleceğim’ dedi. ben, bana olan sınavı verdim. allah ülkedeki tüm insanları doğru yoldan ayırmasın.

  kaynak
 • kadının yerinde olsam paranın yarısını hadi olmadı önemli bir kısmını paylaşırdım bayi ile. bu devirde kimsenin yapmayacağı şeyi yapmış, bravo.
 • tebrik edilmesi gereken bir adamın konu olduğu olay. ben şahsen 1-2 geyik yapardım zarf atardım kafa mı yapıyor diye, baktım farkında değil bir dahaki sefere inşallah der gönderirdim paranın da üstüne yatardım.
 • piyangoya bel bağladıktan sonra sanmıyorum ihlasla fatihayla kurtaracağını...
  şaşkınlık yaratır.
 • sınav gözüyle baktığı bu işin tersini yapsa gözüne ömür boyu uyku girmezdi.

  o kadın da doğruyu bilen, vicdanlı,ahlaklı bir bilet satıcısına denk gelmiş.
 • adama helal olsun valla. helal sut emmis. allah razi olsun kendisinden. bu devirde, boyle kalabilmek cok zor valla. her babayigidin harci degil yani.
 • bir ülkede dürüstlükten övgü ile bahsedilmeye başlanmış ise o ülke çıkmaz sokağa girmiş demektir.
 • doğrulara şaşırır, yanlışları alkışlar olduk, sonumuz hayır olsun.

  olması gerekeni yapan bir adet bayi işletmecisi içeren olay.
 • salak soför diye bir haber vardı bununda başına umarım aynı şey gelmez . dürüstlük bu ülkeyi terk edeli o kadar uzun zaman olduki artık dürüst olmak enayilik mallık salaklık sayılıyor.

  not: ben olsam ne yapardım dürüst olmak gerekirse söylemezdim ama siz ben olmayın bir umut olun açan bir çiçek olun bu çalı çırpı kaplamış bahçede yani dürüst olun
 • ulan bize denk gelmez böylesi,çeyrek biletin parasını yada yerine biletini verir ertesi gün parayı almak üzere piyango müdürlüğüne giderdim.sonra google’da “salak piyangocu” yazınca resmi çıkıyor diye diye şikayet açarlar.