şükela:  tümü | bugün
 • izmit'te bir kişinin "yine amorti amorti çıktı" diye götürdüğü bilet için , bilet satıcısının farkedip kendisine söylemesi ile elindekinin 3 milyon tl kazanan bilet olduğunu öğrenmesi durumudur.

  bilet satıcısına helal olsun gerçekten bu vahşi dünyada böyle insanlar olması umut verici.

  not: 3 milyon tl kazanan bilet çeyrek bilet olduğundan 750.000 tl ödeme alacaktır.
  edit: not

  haber:

  izmit, fethiye caddesi üzerindeki seyyar milli piyango satıcısı olan cafer öziri’ye bir kadın gelerek, “biletime amorti çıktı, değiştirmek istiyorum” dedi. öziri, 19 ekim tarihli çekilişe ait bileti kontrol ettiğinde, rakamlara amortinin dışında, büyük ikramiye olan üç milyon liranın isabet ettiğini gördü.

  kadını bir süre bekleten milli piyango satıcısı, rakamları mp’nin internet sitesinden doğrulattıktan sonra müjdeyi verdi. kadın büyük bir mutluluk yaşadığı belirten cafer öziri, talihliyle yaşadıklarını şöyle anlattı:

  – elinde 2 biletle geldi. ‘yine beni zengin edemedin. buna amorti çıktı. değiştirir misin?’ dedi. ben zaten daha önce gelen biletlerin içerisindeki tesellilerden ikramiye çıktığını biliyordum. biletteki numaraları görür görmez büyük ikramiye isabet ettiğini anladım. bir rahatsızlığı olup olmadığını sordum. ‘nasıl yani doktor musun?’ dedi. ‘tansiyon, şeker, kalp rahatsızlığınız var mı?’ diye sorunca da ‘hayır’ yanıtını verdi.

  – ben de ‘o zaman oturun ben size bir çay, bir su söyleyeyim. hatta üç ihlas bir de fatiha okuyun, allah’ın sevgili kulusunuz. çünkü bana denk geldiniz’ dedim. ne dediğimi anlamayınca biletini uzatıp numaraları gösterdim. üç milyon tl ikramiye çıktığını, çeyrek bileti olduğu için 750 bin tl kazandığını söyledim. talihli, hemen çıkarıp 200 lira verdi,’seninle helalleşmeye geleceğim’ dedi. ben, bana olan sınavı verdim. allah ülkedeki tüm insanları doğru yoldan ayırmasın.

  kaynak
 • bir ülkede dürüstlükten övgü ile bahsedilmeye başlanmış ise o ülke çıkmaz sokağa girmiş demektir.
 • sınav gözüyle baktığı bu işin tersini yapsa gözüne ömür boyu uyku girmezdi.

  o kadın da doğruyu bilen, vicdanlı,ahlaklı bir bilet satıcısına denk gelmiş.
 • herkesin kendini aziz zannettigini gosteren olay. yarak kafalari sizi. neymis adam zaten dogru olani yapmis, dogrular alkislanmazmis filan.

  durust olun kendinize. kendinizi piyango saticisi olarak hayal edin. cok buyuk ihtimalle refah icersinde degilsiniz. "buyur abla, al amortin." diyerek rahat bir sekilde 750bin tlye konabilirsiniz. hepiniz kadina hakkini verirdiniz di mi? siktirin ordan.

  bu irade alkislanir kardesim. erdemli bir harekettir. neymiş, zaten dogru olani yapmismis. kolaydi o kadar amk. ehehahahshehwa.
 • kadının yerinde olsam paranın yarısını hadi olmadı önemli bir kısmını paylaşırdım bayi ile. bu devirde kimsenin yapmayacağı şeyi yapmış, bravo.
 • adama helal olsun valla. helal sut emmis. allah razi olsun kendisinden. bu devirde, boyle kalabilmek cok zor valla. her babayigidin harci degil yani.
 • kurgu olduğu gün gibi meydanda.

  gerçekten inandınız mı buna? yapmayın nolur.

  milli piyango demek, devletin daha fazla para cukkalaması için yapılan oyun demek.

  milli piyangonun, gerçekten para dağıttığını bize yutturmak için yapılmış saçma bir şovvvv.
 • hayatta inanmam. kesin iktidarın piyango gibi safsatalara inanmamız için geliştirdiği kurgu olay.

  beni sikin yine inanmam bu olaya. imkansız bir şey.
 • doğrulara şaşırır, yanlışları alkışlar olduk, sonumuz hayır olsun.

  olması gerekeni yapan bir adet bayi işletmecisi içeren olay.
 • bayi degil seyyar saticidir, ancak fethiye caddesinde kendisini hep gormek mumkundur, hem iyi niyetli hem de dikkatli bir saticiymis demekki.

  ayrica bir suser yukarida yazmis, eger biletin uzerine konsa belki omru boyunca gozune uyku girmeyecekti, bu acidan bakinca kendisi icin dogru olani yapmistir.