şükela:  tümü | bugün
  • henüz şahit olamadığım olay. ama yakındır. kurtuluş yok bundan, devlet beni öldürmezse göreceğim.
  • yeni bir ampülle değiştirmeseler bari dediğim olay. ülkecek bir ampülün insanları karanlığa boğduğuna şahit oluyoruz.
  • günlerdir evde yaşadığım olay. evdeki tüm ampüller arka arkaya patlamakta. hayır da anlamıyorum hepsi birden nasıl patlar...evdeki tüm yedek ampül stokları da tükendi, hatta şu an tezi bile 40'lık ampülle yazmaya çalışmaktayım, o da zaten masa lambasından aldığım son ampüldü : ( yoksa bu bir işaret mi acaba : ) tesadüfün de bu kadarı hani... açıkçası sevinsem mi üzülsem mi bilemedim.
  • ampüller yapılış itibariyle zaten beyin yoksunudurlar. onları patlama noktasına dış müdahaleler getirir. bazen aç-kapalar, bazen yüksek voltaj patlamalarına sebep olur. bunların dışında da zaten belli bir kullanım ömürleri vardır. bazı ampuller de çok demogojik olurlar. bazılarını bi güzel kandırırlar. olduğundan çok farklı görünürler. alır takarsın, bi bakarsın aslında aydınlatmıyor, tam tersine hayatımızı daha da karartıyor. nihayetinde hepsinin bir ömrü vardır. sonunda illa ki patlarlar. hem de fena patlarlar.

bu mevzu bi yerden tanıdık geldi de çıkaramadım şuan.
  • gerçekleşmekte olandır. hoş hangi taraf kaybetse sevinecek, hangi taraf kazansa üzülecektik, ama daha önce hiç toplam kayba sevindiğim bir savaş olmamıştı.
  • evdeki 6 adet ( her odada ayrı ayrı yanan )ampule ışıkları açmak suretiyle dokunduğumda patlattığım durumdur.
    diğer odadakine dokunmadan önce kardeşimi çağırdım ve ondan ışığı açmasını istedim. ampul patlamadı. akabinde ben açtığımda patladı. umuyorum bilimsel bir açıklaması vardır yoksa durumum hiç iyi değil.
  • bizim de evde 6 bardak vardı, ikisi kırıldı diyerek katıldığım durumdur. bütün ekşicilere sesleniyorum: bundan sonra böyle durumları hep yazalım bu sözlüğe lütfen.
  • keyif veren durum.
  • isabet olmustur.
    degistirme vakti geldi de geciyor bile. biliyorsunuz bu tip ampüller cok yakiyor. dogaya büyük zarari var!
  • yeni bir tungsten ampül ile değiştirilecektir, heyecan yapmayın.