• turkiyenin gelisememesinin bas nedenlerinden bir tanesidir. kafasi surekli elde edilememis amin yarattigi depresyon ile dolup tasmakta olan insanlarimiz hakli olarak bilim, teknoloji, politika, ekonomi, felsefe vb konulara yeterli seviyede odaklanamamakta ve agizlarini actiklarinda genelde kendi sesleri kendi kulaklarina cok mantikli gelse de sacmalamaktadirlar.
  • bekaret takıntısı ve bildiğimiz diğer durumlar.
  • bazıları o kadar kaptırırki kendini,gözünü amla açıp amla kapatırlar.psikolojik yardım gerektiren,çaresizliktir.
  • benim farklı bir bakış açım var bu olguya.

amsalaklık sürekli am peşinde koşmaktan ziyade, amı olanlara karşı kişiliğinden ve prensiplerinden ödün vermektir. bir erkekten kabullenemeyeceğin davranışı bir dişiden kabullenmektir. örneğin, bir erkeğin herkesin içinde azarlamasından hoşlanmayan amsalak beyimiz, aynı hareketi bir dişiden görünce sesini çıkarmaz. işte benim tabirimle amsalaklık budur.
  • amsalak biri benim gözümde nefes almaması gereken insan müsveddelerinin başında geliyor. bunların ne kendilerine ne de çevrelerine hiç bir katkısı olmaz. bir de amsalaklığını benimsediği ideoloji ile kapatmaya çalışanlar var. bu kişi isterse bütün ideolojilerinin iyimser,kullanılabilir yönlerini benimsemiş olsun, yine de benim gözümde bir hiçtir.
    bilal'e anlatır gibi kısmına bir örnek vereceğim.
    diyelim ki bu kişi, feminizm düşüncesini benimseyen biridir ve sevgilisi de anlaşıldığı üzere feministtir. herhangi bir tartışma esnasında sevgilisinin muhatap olup kendi fikirlerini savunması gerekirken, bizim amsalak feminist düşünceyi benimseyen birey; feminist olan sevgiliisine ''sen dur, savunmanı ben yaparım, karışma sen'' havasına girip tartışmaya müdahil olmaya çalışır. işte bu durumda kişi amsalaktır. amsalaklık o kadar ki damarlarına işlemiş, benimsediği ideolojinin ne anlam ifade ettiğini anlayamaz.
  • yarı yakışıklı erkeklerin daha çok muzdarip olduğu rahatsızlık.
  • sadece türkiye'nin değil dünyanın problemidir bu

cinsel güç vb üzerine yapılan araştırmalar harcamalar sadece tek bir organ olan akciğer üzerine yapılsa bugün ne bu salgınlar ne kanser insanlık için büyük bela olur
  • insanı arkadaşından soğutan bir özellik.
  • - akşam gelsene mekana içelim
    - kız var mı?
    - olm bilmiyorum kim gelirse artık
    - kızlı ortam olursa haber ver
    - ya bi siktir git.
  • hanımcılık saçmalığının halk dilindeki adı.
hesabın var mı? giriş yap