şükela:  tümü | bugün
 • yuksek alkollu (%10)bir hollanda birasi.diger cesitleri ; amsterdam explorator(%6.8),amsterdam maximator (11.6)
 • lisanslı üretimi efes tarafından adana'da yapılan bira.
 • az önce ilk kez gördüğüm 04.11.2014 üretim tarihli bira. tuborg kırmızı alacaktım ambalajı değişik gelince bir deneyeyim dedim. mat siyah kaplamalı kutusu. ilk yudumları alırken tamam bundan sonra bunu içerim demiyorum ama tuborg kırmızının yokluğunda denenebilir ara sıra. bizim marketçi yeni almış galiba okuttu 6,75 fiyatı var. okuturken çocuğa tanımladınız mı diye sordu. 8 olması gerekiyordu gibi bir şey dedi. bu sefer böyle verelim dedi geçti. tam satış fiyatını bilmiyorum. kırmızı tuborg'tan pahalı sanırım.

  kutunun üzerinde;

  amsterdam navigator
  made the amsterdam way
  extra intense
  since 1275
  deep robust rich
  yüksek alkollü bira
  alkol %8 hacmen

  yazıyor.

  son iki kısmı görmesem ithal bira sanırdım. ilk başta zaten mat ambalajıyla o duyguyu uyandırdı açıkcası.
 • az biraz buğday biralarındaki kumluluk mu diyeyim tortulu olması hissiyatı mı ne diyeyim o var.
  tadı kırmızı tuborga göre biraz daha tatlımsı gibi, ama o tortululuktan ötürü sevmeyeni çıkabilir.
  yüksek alkolü ele almışken duvel ile de kıyaslayalım biraz tad konusunda o yüksek alkolü hissettirmeme havası var duvel gibi. tadı bence duvelden de iyi gibi, ama saf malt tadı almak istiyorum diyorsanız duvel kadar o hissi vermemekte.

  ambalajı az biraz dikkat çekici biralar arasında.

  kokusu kırmızı ve extra gibi keskin değil gibi.

  aynı seviyede içildiğinde extra gibi baş ağrısı yapar mı yoksa kırmızı tuborg gibi temiz mi bırakır deneyimleyemedim henüz (ortalama bi insanı ele alıp 5'in üstüne çıkılmadığını varsayaraktan). ama sürekli kırmızı tuborg tercih eden insan olarak ara sıra kendisinin yerine tercih etmeye yöneltebilir gibi duruyor ilk izlenimiyle.
 • fiyatı 7 lira. henüz deneyemedim ama görünüş olarak diğer tüm biraların üzerinde bir karizması var.

  edit: denedim. yüksel alkol düzeyinde kırmızı tuborg hala ilk tercihim olmaya devam edecek :( apostel brau vardı hepsinin ötesinde ama bulamıyorum artık.
 • geçtiğimiz gün, ambalajı ne güzelmiş arkadaş, diyip aldığım 7 liralık bira. %8'lik alkol oranıyla çok iddialı ama içine başka bir şey mi koyuyorlar nedir, 5 bira ile kafa olma eşiğindeki bendenizi iki kutusuyla çakır keyf yapmıştır. biranın nihai amacını kafayı bulmak olarak gören bendenizin tercih listesinde ilk sıraya oturmuştur.
 • piyasada en çok rağbet gören ve tadına bakmaya olanak sağladım diğer iki ana rakibine göre tadı ve kokusu çok daha yerinde olan yüksek alkollü bira.

  edit: 3 adet içildiğinde ertesi gün boğazda iğrenç bir yanma hissi oluşturuyor. yani tadımlık 1 adet içip uyumadan önce dişleri fırçalamakta yarar var.

  edit 2: evet, bazı bünyelerde 3 tanesini tüketmek diş fırçalama işini "salla gitsin" moduna sokabiliyor.
 • sonunda içebildiğim bira. %8 alkollü bir lager olması sebebiyle tat olarak efes extra ve kırmızı tuborg'a fazlasıyla benziyor. tadı onlara göre biraz daha tatlı gibi geldi bana. bu tarz biraları seven bunu da sever. kafa olayım, cila atayım diye içen adamlar için gayet yerinde ama içtiğimden tat alayım diyorsanız uzak durun.

  http://instagram.com/p/wkbw_gmixb/?modal=true
 • bana çok nitelikli gelmedi.

  lincoln veya netscape tercih ederim.
 • yüksek alkol oranını tadına yansıtmamış kokusu gayet yumuşak tadı tatlımsı ve topraksı gayet harika bir şey yağmurda ıslanınca eve varır varmaz bir kırmızı tuborgu şifa niyetine gömen bendenizin yeni gözdesi olmuştur
hesabın var mı? giriş yap