• insanların üniversite giriş sınavındaki derecelerine göre saygı görmesi gerektiğini söyleyen yazar. babam askerde okuma yazma öğrenmiş mesela, boşa saygı duyduk rahmetliye yıllarca.
  • bir sözlük yazarı kendisi. baya da becerikli bi' şeye benziyor..
  • sohbeti hoştur fakat hem çaylak hem lanetli olmuş.

(bkz: belediye başkanım size sahip sesleniyorum)
  • hani gültan akın "şiir bizim eski suç ortağımız/ biz ne işledikse onunla işledik" diyor ya, ondan görünmezin umudunu aldığım günden beridir hep şiirlerle düşüyor aklıma. "çocuksun sen alnına kırlangıçlar konan" diyor ahmet telli, ona bakıyorum. bir yandan da "bu yaşa geldim içimde bir çocuk hâlâ/ sevgiler bekliyor sürekli senden." düşüyor aklıma. ahmet erhan, şükrü erbaş okuyorum bu karanlık günlerde mutluluğumdan utanmayayım diye: "biliyor musun az az yaşıyorsun içimde","uyandım bir sabah" gibi değil, incitmetken korkarkarak usul usul... ahmed arif amentümdür zaten; uyar'ı , cansever'i yeniden yeniden okuyorum. senden geçerek bütünleniyor tüm şiirler. sanırsın üvercinka'yı bile -"boşunaymış gibi bunca uzaması saçlarının/ ben böyle canlı saç görmedim ömrümde/ her telinin içinde ayrı bir kalp çarpıyor/ bütün kara parçaları için/ afrika dahil."- senin için yazmış cemal süreya.

"senin bu ellerinde ne var bilmiyorum göğe bakalım
    tuttukca güçleniyorum kalabalık oluyorum
    bu senin eski zaman gözlerin yalnız gibi ağaçlar gibi
    sularım ısınsın diye bakıyorum ısınıyor
    seni aldım bu sunturlu yere getirdim
    sayısız penceren vardı bir bir kapattım
    bana dönesin diye bir bir kapattım
    şimdi otobüs gelir biner gideriz
    dönmiyeceğimiz bir yer beğen başka türlüsü güç
    bir ellerin bir ellerim yeter belliyelim yetsin
    seni aldım bana ayırdım durma kendini hatırlat
    durma kendini hatırlat
    durma göğe bakalım "
  • hacettepe üniversitesi öğrencisi olan başarılı yazar.
  • hayatıma sırf beni dumur etmek için yollandığından şüphelenmekteyim. kelimelerin kifayetsiz kaldığı, çok tatlı bir yazar.
  • ah.
  • esek kafalinin biri kendisi. iki yil olmus konusmayali, bir anda yuzumu guldurmeyi basardi. sanirim hic unutamamisim kendisini.* ozlemisim epey, hayati ne cok degismis, olumlu yonde hem de. cok mutlu olsun, yuzu hep gulsun, hep bana hayat taktikleri versin.

iyi ki var bu dunya uzerinde, dunyanin daha yasanabilir olmasinin sebeplerinden biri bence.
  • meslekdaşım, hemşehrim ve şimdi de okuldaşım, ayrıca özel öğrencim lüle lüle saçlı şeker kız. ve inanıyorum daha çok ortak şey bulucaz konuştukça. tüm hayatında, derslerinde başarılar diliyorum; ezber yapma yeteneğine kuvvet :)

not: bu sefer ayak üstü oldu ama çay sözümü unutmadım:)
hesabın var mı? giriş yap