• varlığa katkıda bulunacak bir zahmetin kıyısından dolanıp karşıya şavkıyan gölgeme doğru yürümek için bir sebep bulamıyorum. zamanın ben tarafından bölünen parçasına şekil verememekle birlikte sirayet ediyorum.

zincirleme bir sınır çizerek hem dışarda hem de içerde olanları özgür bırakıyor bu tutum sanırım.

ne güzel, ben yokum.
  • zamanı, zamanın içine saklamışlar; "an" diye seslemişler. zamanı, zamandan çıkarıp almışlar, "an" diye ünlemişler. anı, andan koparmışlar. orada ne ses kalmış, ne söz kalmış. yaşam orada bitmiş, hayat orada başlamış.
  • beni derinden etkileyen 2012 yapımı bir yunan filmi. insan tercihleriyle kaderini imzalar sözünün tanımı gibidir film.

--- spoiler ---

beni asıl düşündürten şey, bize sadece 2 yoldan bahsedilmiş. oysa, o arada milyonlarca hatta daha fazlası seçim şansı vardı. bizse sadece 2 tanesini izledik. her şeyin pamuk ipliğine bağlı olduğunu bilmek ayrı bir mevzu ama bunu bu şekilde izlemek, işte o gerçekten inanılmaz etkiledi.

filmde beni etkileyen başka bir mevzu ise, başroldeki karakterimizin hayatına izlediğimiz kadarı ile 2 kişi dokunuyor. sıralaması sadece farklı olan.
    her türlü 100% mutluluğa erişememesi de gerçek hayatla inanılmaz özdeşleşmiş.

ben beğendim. tavsiye listeme girdi efenim kendileri.

--- spoiler ---
    (bkz: what if)
  • sırlı zaman parçacığı.
    bin dilli; lâ'l.
  • athena'nın bu dünyaya bağışladığı şaheserdir
  • tanım: en ufak zaman aralığı.

gerçek: sonsuza kadar kalınabilecek bir zaman dilimi. zaman, en ufak aralıklardaki birbirini takip eden değişimleri ifade etmek için kullanılır. işte o “an’da” kalabilmek, “zaman”’da donabilmek...

an’ı yaşamak, tüketmek... bir de an’da zınk diye kalmak, kalabilmek... huzuru yakayabileceğimiz hal, işten “o an’da” kalabilmek, kalmayı tercih etmekten geçiyor.
  • yaşadığımız her süre.
  • öyle bir athena şarkısıdır ki dünyanın en güzel klarnet sololarından birini içinde barındırır, o tizler bağırdıkça siz de bağırmak istersiniz.

(bkz: hüsnü şenlendirici)
  • an denilen zaman dilimi bazen 1 salise bazen 1 sn hissediliyor. aradaki fark çok büyük gözükmese de babam aklıma geldiğinde bu zaman farkı çok önemli oluyor. bazen bir insanın öldüğünü unutursunuz ve bir anlığına gözünüzde bir şey canlanır. o an aklınıza babanızın öldüğü gelir, işte o 1 saliselik an sizin için çok uzun bir zaman olur. iyi geceler.
hesabın var mı? giriş yap