şükela:  tümü | bugün
 • aslen dizi olup da "filmlestirilmis" halilye taninan bir eserdir. sizofren tanisi konulmus, ama aslinda otizm seviyesinde icine kapali, kompleksli, yanlis anlasilmis bir edebiyatci olan janet frame'in hayatini ve bitmek tukenmek bilmeyen acilarini anlatir. suresi 6 saat idi en son biraktigimda. hala oynuyorsa 4 ay olmali.
 • 158 dakikanın nasıl geçtiğini anlamadığım muhteşem film.
 • müzikleri, konusma diliyle ve tabi konusu ile etkileyici bir o kadar hüzünlü ve filmdeki tabiri ile tedirgin bir yasamin eserlesmis hali. fakir bir cocukluk, gereksiz yere elektrosok tedavilerine marus kalma, oradan oraya sürüklenmeler...

  bu film, nene janet paterson clutha'nin yani bizim janet frame mahlasi ile tanidigimiz yazarin kücük hikayeler barindiran son kitabinin ismidir.

  meraklisina not: (spoiler icerebilir)

  film icerisinde janet frame'den bir yayinevi sorumlusu onun hastanede gecirdigi sekiz yili yazmasini ister, iste o kitap yazar tarafindan faces in the water ismiyle yazilmistir. yine filmde janet'in hastane cikisindan sonraki dönem yazar frank sargeson'in misafiri olarak yanindaki kulübesinde kaldigi zamanlarda owls do cry adli romanini yazmistir.

  http://www.list.co.uk/…rame-towards-another-summer/
 • yeni zelanda'lı yazar janet frame'in üç ciltten oluşan otobiyografisinin 1984 yılında çıkan ikinci kitabının adı. üç kitabı tek cilt olarak "soframda bir melek" adıyla bu ay yky yayınlarından yayımlandı. 02 aralık 2016'da internet üzerinden satışta. 560 sayfa. çeviren ayça çınaroğlu.

  otobiyografisini oluşturan kitaplar:

  1982. to the ıs-land
  1984. an angel at my table
  1984. the envoy from mirror city

  tanıtım bülteninden :

  elinizdeki kitap janet frame'in üç ciltlik otobiyografisini bir araya getiriyor: çocukluk ve ilkgençlik yıllarını anlattığı "şimdiki-zaman-ülkesine", üniversite yıllarını, ardından yaşadığı olumsuz hastane deneyimini ve yazarlığa adım atışını ele aldığı "soframda bir melek" ve avrupa'da geçirdiği yedi yılı özetlediği "şehrin yansımasından gelen elçi".