şükela:  tümü | bugün sorunsallar (3)
13726 entry daha
  • bir hastanenin kemik iliği nakli ünitesinde, ikinci kez nakil olmuş, perişan bir halde yatmaktayım. %100 uyumlu kök hücreler tutmamışken, %50 uyumlu hücreler tutsun ümidiyle...
  • mal mal buraya bakıyorum. yandaki başlıkların yazılarını okuyorum. acayip açım. yüzüm yanıyor, az önce usturayla sakalımı kestim. iki yeri kanattım. sonra yine bu ekrana gelip mal mal baktım. bir kağıt vardı önümde bir serçe çizdim, keşke isa peygamber gibi ben de canlandırabilsem, arkadaşım olurdu en azından, bu gün uzun yürümedim ve balık yemek zorunda kaldım, onun da pişmanlığını hissediyorum. bir yirmi kilo vermem lazım. bu şehirde yürümek çok zor. maskeyle hele daha da zor. the boys izleyeceğim, ingilizce çalışmak için iyi oluyor, aslında hiçbir şey izlemek de istemiyorum, ne isteyeceğimi bile bilmiyorum, kitap okumak da zor artık, bu şehri hiiç sevmiyorum, bana bunu kim yaptı lan..

evet, evet. kendin, diyorsunuz aferin, on puan.

yahu şu sol tarafa doğru dürüst bişey yazın ya valla okumaya bişey bulamıyorum. o zaman da ben bişeyler yazmaya başlıyorum, o da olmuyor işte

şimdi buzdolabını açıp orada da mal mal bakacağım.
  • her zamanki gibi sevdiğim kafede, köşedeki sevdiğim yeşil berjere gömülmüş f. scott fitzgerald'ın caz çağı öyküleri'ni okuyorum.

biraz güz hüznünün serpildiği buruk ama çılgın bir gün. hem her şeyden vaz geçebileceğiniz hem de hayata delice âşık olabileceğiniz o fokurdayan günlerden. gürültülü 20'lerin caz salonları, korseli kadınlar, yağmurlu new york caddeleri, karamel kokusu ve hayatının elinde şaşmış, mutlu olmayı bir türlü beceremeyen insanların koşuşturmaları..

akşama doğru kalkarım, ellerim cebimde kendi kendimle konuşarak, tartışarak kendi kendimi güldürüp, hüzünlendirerek ben de karışırım kaldırımlarda yürüyen çılgın kalabalıkların içine. ve kulaklarımda endülüs şarkıları çınlar.
  • arka fonda son ses (bkz: rocky ııı - eye of the tiger)
    çalarken, mutfakta irmik helvası kavuruyorum.
    bugün inanılmaz iyi bir moddayım,
    dondurmalı irmikle taçlandırayım dedim.
    ^^
  • annemin eski minder yataklarını üst üste koyup ayaklarım duvara kalkık bir elimde elma diğerinde telefon orda bura gezinti yapıyom.
  • filyasyon nöbetinden çıkıp çorum sokaklarında yorgun yorgun eve doğru yürüyorum.
  • evde koltukta amina kodumun 2020 sinde elektriğin gelmesini bekliyorum. bundan gayri ev bakarken ilk kriter elektrik kesinti ortalaması.
  • kamp sandalyem ile şehir ışıklarının hiç olmadığı, tamamen karanlık bir sahilde gökyüzünü ve denizi izliyorum. kapkaranlık olduğu için göğün ışıkları gerçekten mükemmel. gökyüzünün muazzam büyüklüğü ve yıldızların ışıkları gerçekten ne kadar değersiz ve ufacık bir nokta olduğumu hissettiriyor bana. uzun süre izlediğimden dolayı sanki vücudumdan çıkmış da gökyüzüne karışmış, uçuyor gibiyim. bu sebeple de hayatın içinde ve akışında olan her şey anlamsız geliyor. bunlar olurken de güzel şarkılar ve sayamadığım kadar bira eşlik ediyor bana tabii.
  • yatağıma uzanmış elimde tablet, kulağımda sezen aksu vay

gerisini siz düşünün artık...
41 entry daha