şükela:  tümü | bugün sorunsallar (3)
 • babamla karşılıklı kanepelere uzandık a haber izliyoruz. reis ne kadar süper lan. hayinler.
 • getir'den sipariş verdiğimi unutmuşum 2 saattir zil çalıyo çocuğa kapıyı açmıyorum. bi de ekstra yavaş hareket ediyorum dışarıdan duyulmasın evde olduğum diye. en son telefonla aradı haaaaaaaa dedim. pardon banyodaydım kusura bakma dedim, inandırıcı olsun diye bornoz giydim ama saçlar kupkuru. gecenin ikisinde bornozla çocuğa kapıyı açtım. tüm bu anlamsızlıkların aramızda kalması için 20 lira gibi çok gereksiz bi bahşiş verdim. bahşişi fazla bulan ve beni bornozla karşısında gören çocuk daha da gerildi. bi yanlış anlaşılma olmaması için yarım saattir uygulamada kuryeyi övüyorum şöyle getirdi böyle getirdi süper çocuk diye.
 • sahiden merak ettiğim için soruyorum. mazur gör beni, böyle bir başlığa gerek var mıydı? gerçekten başkasının ne yaptığı bizim için bu kadar önemli mi ?

  t:anket başlığı.
 • kahvaltısını bitirmiş, dördüncü kupa çayını almış, evi vileda yapıp yapmamayı düşünmektedir an itibari ile.

  ekleme: vileda diyince bayan olduğumu sananlar olabilir diye düzeltme yapma gereği duydum. favoriler geri alınabilir.
 • şu anda trabzon’da tek başıma bir otel odasındayım.

  yılbaşını bursada geçirmeyelim-hava değişimi olsun diyerek kız arkadaşımla toplam 3 günlük batum gezisi planladık. 31 aralık sabahı bursadan trabzona direkt uçuş ardından trabzondan karayolu ile gürcistan’a ulaştık. burada harika bir yılbaşı ile toplam iki gün geçirdik. burada:

  inanılmaz lezzetli yöresel yemeklerini 10-15 liraya yedik.

  inanılmaz manzaralı kulenin roof barında güzel bir rose şarap şişesine 60 liraya masadan kalktık.

  istisnasız her yaya geçidinde geçiş önceliği alabildik.

  otele gitmek için bindiğimiz taksici oteli bulamayınca fazladan iki kat yol gitti, şahsi telefonundan oteli bulabilmek için dakikalarca görüşme yaptı. bir kuruş fazla almadı.

  otel resepsiyonisti anahtarı teslim ederken kız arkadaşımla bana iyi yıllar dileklerini iletip çok yakıştığımızı da söyleyerek yüzümüzü güldürdü.

  batum meydanında herkes gibi gönlümüzce eğlendik. tek taşkınlık veya olumsuzlukla karşılaşmadık.

  3 günlük seyahatımızın ikinci gününde kendimize şunu sorduk: kendi ülkemizde batumla aynı bölgede bulunan, uzungöl vs gibi süper lokasyonlarını duyduğumuz bildiğimiz, dönüş uçağımızın da kalktığı trabzon’u neden gezmiyoruz? neden son günümüzü trabzon için ayırmayalım?

  cevabı hemen trabzonda havalimanına yakın bir otele rezervasyon yaparak verdik. bugün sabah erkenden heyecanla trabzona doğru yola çıktık. artık trabzon’dayız.

  otelimize geldik. resepsiyoniste kimliklerimizi verip rezervasyonumuz olduğunu belirttik. bize bu otelde konaklayamayacağımızı söyledi. neden diye sorduğumuzda evlilik şartını sağlamadığımızı söyledi.

  o halde iptal etmesini ve site üzerinden ödediğim paranın iadesini talep ettim. rezervasyon yaptığım siteyi aramamı istedi ve kendisinin bir şey yapamayacağını belirtti.

  sitenin müşteri hizmetlerini aradım. bana paramı iade edemeyeceklerini, otel yetkilisinin onayının olması gerektiğini söyledi. paramı iade alamadım.

  diğer otellere baktık. hepsinden red yedik. biraz daha zaman geçti.

  ayrı odalarda kalmak şartı ile bir otele check in yapabildik. piyasasına göre çok daha fazla istediler. pazarlıkla biraz aşağı çekebildik.

  gezmek için tüm hevesimiz gitti. çok acıktık. yemek yemek için yakınlardaki avm’ye gitmeye karar verdik. giderken yoldan geçen arabalardan kornalar yiyerek tacize uğradık.

  avm’de iğrenç bir fast food sodyum glutomatına 70 lira verdik.

  yemeğimiz bittikten sonra dönüş yolunda aynı şekilde tacize uğramamak için mecburen taksi çağırdık. kısa mesafe olduğundan tedirgin olduk ama taksici bir şey demedi, şaşırdık. adrese geldiğimizde 5 liralık yola 20 lira istedi.

  27 yaşında bir mühendisim. 25 yaşındaki kız arkadaşım benimle aynı şirkette ik pozisyonunda. birlikte aynı evi paylaşıyoruz.

  şu anda trabzon’da tek başıma bir otel odasındayım.
 • nişantaşı'ndayız biliyor musun? böyle çok da böyle göbek bir yerdeyiz. evdeyiz, şekiliz böyle...
 • metrobüs'te, tutunamayanlara klip çekiyoruz.
 • klozetin üstünde.
 • suriye sınırında tırdan kaçak sigara çıkarmaya çalışıyorum
 • doğumhanede sancı odasında eşimin doğum yapmasını bekliyorum, dualarınızı beklerim.

  edit: oğlumuzu kucağımıza aldık çok şükür, allah herkese nasip etsin inşallah.