şükela:  tümü | bugün sorunsallar (3)
 • babamla karşılıklı kanepelere uzandık a haber izliyoruz. reis ne kadar süper lan. hayinler.
 • sahiden merak ettiğim için soruyorum. mazur gör beni, böyle bir başlığa gerek var mıydı? gerçekten başkasının ne yaptığı bizim için bu kadar önemli mi ?

  t:anket başlığı.
 • kahvaltısını bitirmiş, dördüncü kupa çayını almış, evi vileda yapıp yapmamayı düşünmektedir an itibari ile.

  ekleme: vileda diyince bayan olduğumu sananlar olabilir diye düzeltme yapma gereği duydum. favoriler geri alınabilir.
 • şu anda trabzon’da tek başıma bir otel odasındayım.

  yılbaşını bursada geçirmeyelim-hava değişimi olsun diyerek kız arkadaşımla toplam 3 günlük batum gezisi planladık. 31 aralık sabahı bursadan trabzona direkt uçuş ardından trabzondan karayolu ile gürcistan’a ulaştık. burada harika bir yılbaşı ile toplam iki gün geçirdik. burada:

  inanılmaz lezzetli yöresel yemeklerini 10-15 liraya yedik.

  inanılmaz manzaralı kulenin roof barında güzel bir rose şarap şişesine 60 liraya masadan kalktık.

  istisnasız her yaya geçidinde geçiş önceliği alabildik.

  otele gitmek için bindiğimiz taksici oteli bulamayınca fazladan iki kat yol gitti, şahsi telefonundan oteli bulabilmek için dakikalarca görüşme yaptı. bir kuruş fazla almadı.

  otel resepsiyonisti anahtarı teslim ederken kız arkadaşımla bana iyi yıllar dileklerini iletip çok yakıştığımızı da söyleyerek yüzümüzü güldürdü.

  batum meydanında herkes gibi gönlümüzce eğlendik. tek taşkınlık veya olumsuzlukla karşılaşmadık.

  3 günlük seyahatımızın ikinci gününde kendimize şunu sorduk: kendi ülkemizde batumla aynı bölgede bulunan, uzungöl vs gibi süper lokasyonlarını duyduğumuz bildiğimiz, dönüş uçağımızın da kalktığı trabzon’u neden gezmiyoruz? neden son günümüzü trabzon için ayırmayalım?

  cevabı hemen trabzonda havalimanına yakın bir otele rezervasyon yaparak verdik. bugün sabah erkenden heyecanla trabzona doğru yola çıktık. artık trabzon’dayız.

  otelimize geldik. resepsiyoniste kimliklerimizi verip rezervasyonumuz olduğunu belirttik. bize bu otelde konaklayamayacağımızı söyledi. neden diye sorduğumuzda evlilik şartını sağlamadığımızı söyledi.

  o halde iptal etmesini ve site üzerinden ödediğim paranın iadesini talep ettim. rezervasyon yaptığım siteyi aramamı istedi ve kendisinin bir şey yapamayacağını belirtti.

  sitenin müşteri hizmetlerini aradım. bana paramı iade edemeyeceklerini, otel yetkilisinin onayının olması gerektiğini söyledi. paramı iade alamadım.

  diğer otellere baktık. hepsinden red yedik. biraz daha zaman geçti.

  ayrı odalarda kalmak şartı ile bir otele check in yapabildik. piyasasına göre çok daha fazla istediler. pazarlıkla biraz aşağı çekebildik.

  gezmek için tüm hevesimiz gitti. çok acıktık. yemek yemek için yakınlardaki avm’ye gitmeye karar verdik. giderken yoldan geçen arabalardan kornalar yiyerek tacize uğradık.

  avm’de iğrenç bir fast food sodyum glutomatına 70 lira verdik.

  yemeğimiz bittikten sonra dönüş yolunda aynı şekilde tacize uğramamak için mecburen taksi çağırdık. kısa mesafe olduğundan tedirgin olduk ama taksici bir şey demedi, şaşırdık. adrese geldiğimizde 5 liralık yola 20 lira istedi.

  27 yaşında bir mühendisim. 25 yaşındaki kız arkadaşım benimle aynı şirkette ik pozisyonunda. birlikte aynı evi paylaşıyoruz.

  şu anda trabzon’da tek başıma bir otel odasındayım.
 • metrobüs'te, tutunamayanlara klip çekiyoruz.
 • nişantaşı'ndayız biliyor musun? böyle çok da böyle göbek bir yerdeyiz. evdeyiz, şekiliz böyle...
 • klozetin üstünde.
 • doğumhanede sancı odasında eşimin doğum yapmasını bekliyorum, dualarınızı beklerim.

  edit: oğlumuzu kucağımıza aldık çok şükür, allah herkese nasip etsin inşallah.
 • suriye sınırında tırdan kaçak sigara çıkarmaya çalışıyorum
 • mazbatasını ancak dün alabilen yeni başkanın, öğleden sonra çalıştığım bölüme geleceği söylendi. temizliğe önem veren titiz biriymiş o yüzden höyük gibi olan masif cevizden çalışma masamı toparlamaya çalışıyorum.

  ilk katmanda karanlık bakışlı ejderha çizimleri, ikinci katmanda yıllardır bir şekilde vazgeçemediğim araba tasarımları, sonra brüt betondan modern minimal ev eskizleri, cam tavanlı garajlar, motorları arkada olan güçlü arabaların ev dekorasyonunda yeri ve önemine dair notlar, üçüncü katmanda da belki günün birinde kitap yazarsam diye aldığım ve bir saat sonra şair burada ne anlatmak istemiş acaba dediğim cümleler var.

  titiz başkanımızı daha ilk günden delirtecek her şeyi çekmecelere sıkıştırdım, masamın yüzeyini aylar sonra yeniden görüyorum. kişisel tarihimde, ilk defa oy verdiğim birisi kazandı o yüzden sevinçliyim. kazanmayı unuttuğumdan nasıl bir kutlama yapmam gerektiğini bilmiyorum sadece, liverpool da bir şekilde şampiyon olursa artık ölebilirim deyip ortaçağ kalesinden kendimi olimpos'un sularına bırakacağım.