şükela:  tümü | bugün sorunsallar (3)
  • ece ronay'ın karpuz şarkısını dinliyorum
  • norveç'in bergen şehrinde dolaşıyoruz.

nazilerin inşaa ettiği ünlü bryggen evlerinin yanındayız.

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel
  • covid hastalarının geldiği birimde nöbetteyim. akşam sekizden beri 4 hasta yatırdım. bir kaç saat en azından hasta gelmemesini umuyorum. çünkü ne serviste ne yoğun bakımda yer kaldı.
  • bir kurban bayramı klasiğimi gerçekleştiriyorum...

evimizin arka balkonunda oturup komşumuzun geniş bahçesini izliyorum bir süredir. bahçelerinde büyükçe bir dana bağlı. her sene daha büyüğünü alıyorlar. yarın kurban edilecek. acaba öleceğini biliyor mu yoksa sadece otlamaya başka bir yere geldiğini mi düşünüyor. diğerleri gibi sessiz bu dana da... acaba ölümü kabullenişin sessizliği mi yoksa cidden hiçbir şeyden haberi yok mu? neyse yarınki kaderini değiştirmeyecek bunların hepsi...

nedense bunları düşünüp insan hayatlarıyla örtüştürmeye çalışıyorum. bir şeyleri düşünmeyi, kafa yormayı seviyorum işte bu da o anlardan biri. peki hayvan için üzülüyor muyum, sanırım hayır. çünkü ben et yemeklerine bayılan bir insanım. eğer üzülseydim ikiyüzlülük olurdu bu. umarım acısız kurban edilir...
  • yazlıkta rimworld ile delirme.
  • saat 11 gibi uykuya dalmışken az önce bir anda duyduğum seslere korkuyla uyandım. mahalleden bir anda yağmur gibi bağırışmalar oldu. kaldığım daire araya bakıyor, ne sokağın önünü ne de arkasını görebiliyorum. bağırışmalar o kadar yoğundu ki herhalde yangın çıktı dedim kendi kendime ,yardım için dışarı kostüm, o sırada kaprimi giydim, üzerime de karanlıkta bulduğum tişörtü giydim, onu da ters giymişim. neyse.

aşağıya indim bir koşu, ilk gördüğüm 1-2 kişiye ne oldu diye sordum bilmiyoruz abi dediler , polis geldi 2-3 ekip.

mahallelinin anlattıklarına göre meğer bir kadın tenha olan evlerin oradan imdat yardım edin diye bağırmış, tecavüz vakası olduğu söyleniyor. mahallenin gençlerinden birkaçı sesi duymuş, bir hışımla evlerin oraya koşmuş, şüphelendikleri faili kovalamışlar, biri arabasıyla peşine düşmüş , o sırada ters yönden gelen bir kişi de faili sıkıştırarak yakalamışlar. mahalleli kadını görmediklerini söylediler , herhalde polis ekipleri onu direk alıp götürmüş olabilirler dediler.

olayın içeriğini duyunca beynimden kaynar sular döküldü. kadın baya yardım istemiş, ben nasıl duyamadım kendime lanet ettim çünkü uykum normalde aşırı hafiftir, ayrıca olay yeri benim apartmana yakın ancak tepede kalıyor.

karmaşık duygular içindeyim. mahallede kavga , gürültü olur normaldir bilirsiniz ama konu böyle olunca gösterdiği reaksiyon maksimum seviyeye geliyor.

bir de dip not:
    1) mahalle gençlerinin olması çok iyi bir şey olduğunu bana tekrar hatırlattı. helal olsun kardeşlerimize.
  • balkonda sigara içiyorum .
  • evde,
    klimalı odada, sokaklardaki et ve mangal kokusundan kolonyalı mendille izole olmaya çalışır şekilde..
  • kumsalda biramı içiyorum arkada (bkz: gsa) çalıyor.

edit: (bkz: gaye su akyol)
  • baklavanın şerbetini döktüm, evde pizza yapan koca beye yamaklık yaptım ve artık an itibariyle oturma ve ekşi hakkımı kullanıyorum sözlük. şükür bugün de facebook durum güncellemesine bağladık...