şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ana akımdan sayılan belli başlı basılı ve görsel yayın kuruluşlarının sahiplerinin el değiştirmesi, yeni sahibin iktidara yakınlığı ile bilinen bir holdingin olması ile tamamlanan süreçtir.

  her yerde kulakları sağır eden yandaş borazanlar yetmiyormuş gibi ana akımın da bunlara katılmasıyla artık ülkede kısık sesle de olsa gerçek kırıntısına yer verebilecek bir basından artık söz etmek mümkün olmayacak.

  tek kişide ifadesini bulan baskı rejiminin yolları tamamen düzlenmiş oldu.

  ama bu yol rejimi nereye götürecek, orası biraz muamma.
 • fatih portakal sen misin?
 • günaydınım narçiçeğim.

  neredeyse adamlar iktidar olduğundan beri tırtıklıyorlar basını. önce sabah/atv grubu gitti. sonra star grubunu uzan'dan aldılar. kalanların da zaten yandaştılar da, sadece aktif yalakalık yapmıyorlardı. ama recep'in ona bile tahammülü kalmadı. memlekette zaten son 5 yıldır filan ciddi yayın organı olarak cumhuriyet, tabloid olarak da sözcü ve bir iki daha ufak yayın organı dışında aykırı ses yoktu. o kalanları da temizlemek için yapmadıkları kalmıyor. kazara recep 24 haziran'dan sağlam çıkarsa cumhuriyet'in ömrü en fazla 3 aydır, ben size söyleyeyim. sözcü'ye dokunmazlar gerçi, gayrıciddi tavrı ile gaz alma işini iyi yapıyor.