şükela:  tümü | bugün
 • bu ülkede eziyetin ve dalga geçmenin karşılığıdır.

  bülten, varsa güneydoğu'dan gelmiş bir acı haberle açılır,feryatlar isyanlara karışır,yoksa muhakkak bir zam haberi ya da ucundan yolsuzluk,kıyısından mafya haberleri,hiç olmadı polisin copladığı memurların haberi gelir..seyirci buhrana sokulur..ardından ya trafik kazası sonrası kanlı yüzler ya da namus adına cinnet geçirip ailesinden birilerini öldüren kişinin portresi servis edilir,seyirci iyice gerilir iyice,yaşatılan sersemlikten hiç anlaşılmaz jennifer lopez kalçasına nasıl sahip olunacağı haberi.. "namusum için öldürdüm" beyanatının üzerinden çok fazla geçmemişken yaz ise bodrum gecelerine yok değilse istanbul gecelerine akılır,hayranlıkla izlenir "aa çok kilo almış", "hamileymiş duydun mu" tepkileriyle ülkenin şarkıcısı,dizicisi,mankeni..dudaklar kurumaya yüz tutmuşken gözleri ıslanır izleyenlerin, özürlü bir çocuğun okul mücadelesine gelmiştir sıra çünkü..çocuğun ameliyat olması için şu kadar gerekli ajitesi yapılır iki reklam karşılığı,içler parçalanır, "ah ulan"lara küfürler karışır..ne oluyoruz demeden "işte hayalinizdeki ev" anonsuyla cezbedilir gözler.havuzu,saunası,15 odası,4 salonu...muhabir süsler de süsler, bu esnada çocuk unutulmuştur,zaten o"na yardım edecek "hayırsever" işadamıyla ertesi gün için mülakat kasedi hazırlanmıştır bile..bir kaç neşeli hayvan görüntüsü ve temenniyle sona erer ana haber bülteni..

  artık hazırdır insanlar azzz sonra başlayacak mafyalı,ağalı,varoşlu,malikaneli,bol mankenli/şarkıcılı dizileri izlemeye
  .çayı tazeleyerek devam ederler hayatlarına ,hayata hep seyirci kalacak "sayın seyirciler"...
 • hangi kanalda olursa olsun, belli bir sıra ile devam eden programlardır;
  - siyaset: çözüm süreci, zatturu zutturu, vittiri vittiri, goy goy, posta koyma, alkış, falan filan;
  - dünyadan haberler : obama, işid, canlı bomba, kafa kesme,
  - memleket haberleri: gasp, cinayet, dolandırıcılık, trafik kazası, uyuşturucu satıcıları, bonzai, falanda filanda
  - komikli haber : sevimli kedi, garip ördek, minik bebek, ufacık davşan
  - şimdi reklamlar; reklamlardan sonra ana haber bültenini bitiriceğiz.
 • özellikle oturup izledim ve 2014 yılında da değişen birşey olmayan bültenlerdir.

  açılış : flaş gelişme adı altında aynı görüntüyü 80 defa verme,canlı yayına bağlanıp monoton konuşmayı dinleme.

  devam: 3-4 haber üstüste iktidarı yalama.

  devam: birkaç 3. sayfa haberi.

  kapanış: mobese'ye takılan kazalar,rusya'dan trafik kazası görüntüleri,istanbul'da ağaçta kalan kedi,fuarlar,karda kayan çocuklar,komik karadenizliler.....
 • aşağı yukarı şöyle bişeydir:
  gün içinde ne gibi felaketler yaşandı, kimler feci şekilde can verdi, başımıza hangi kanun taslağı musallat olacak, siyasi 1-2 çekişme, x hayanat bahçesinin sempatik bir ziyaretçisi var bugünlerde.. ve kapanış.
 • ulkeyi terkedin kamu spotu
 • o onu kesti, bu bunu satirla kovaladi, bulent arinc yine agladi, torene onuncu yil marsiyla degil mehter marsiyla baslasaydik iyiydi, piknik alanlari ickili ickisiz ayrilacak...

  hayatimizi siktiniz sikiym.
 • yazın saçlarınıza nasıl bakım yapmalısınız, selülit derdi son buluyor, yaz sıcağından bunalan vatandaş neler yapıyor, sokakdaki vatandaşa sorduk,..v.b. konuların işlendiği faydalı(!) kozmetik programı. haber özgürlüğünün dibe vurmasıdır.
 • her gün aynı sürede bitmesi şaşırtıcıdır. her gün, aynı sayıda önemli mevzu, anlatması aynı uzunlukta sürecek kadar olay mı olmaktadır?
 • zaman zaman şahit oluyorum, piyasa fiyatının nerdeyse yarı yarıya fiyatına satış yapan kimi mağzaları göstermekte, fiyatlar arasındaki uçurumdan dem vurulmakta, müşterilere, "bakın aslında ne kadar ucuza satış yapılan yerler var" mesajı verilmektedir. arkadaşım, güzel, tüketiciyi bilgilendiriyorsun, pozitif yönlendirme yapıyorsun ama sen o mağzaların adını, nerede olduğunu söylemedikten sonra insanlar nereden bilecekler oraları, değil mi? nasıl bulacaklar? sabahtan akşama kadar yer mi arayacaklar, sorarım. tamam kabul ediyorum, reklam yapmamak adına isim vermiyorsunuz, bunu anlıyabiliyorum. ama bireylere kolaylık olması açısından, en azından kooridanatlarını verseniz de bizler de google earth vasıtasıyla arayıp bulsak, süper bir şekilde alış/veriş yapsak. ne leziz olur, ne şahane olur.
 • kylie minogue kilibinden ve bir bikini markasının katalog çekimlerinden görüntüler kullanarak meme kanseri anlatan tv programları.