şükela:  tümü | bugün
 • hayatımızı magazin yapmaya adamış televizyon yapımcılarımızın nedense ısrarla en önemli haberi de en gereksiz haberi de haber olarak değil klip olarak sunma çabalarının araçlarıdır. sadece türkiye'nin ulusal kanallarında görülen durumdur. dünyanın neresinde haberin arkasına fon müziği koyulur kardeşim, cnn olsun bbc olsun bilimum ecnebi kanalında böyle bir şey görülmemiştir. bugün el cezire kanalı bile ırak'a bombalar düşerken arkaya fon müziği olarak warchant koymamaktadır. oysa ki türkiyemde hayat 24 saat klip tadında yaşanmakta ve sunulmaktadır; evet..
 • sıklıkla the imperial march, birde kurtlar vadisi yayındayken cendere her suç ve mafya haberinin olmazsa olmazıydı.
 • leaving wallbrook/on the road.

  (bkz: rain man)
  (bkz: hans zimmer)
  (bkz: kanal d ana haber bulteni)
 • bu modayı sanırım ilk reha muhtar başlatmıştır, istiklal caddesi'ndeki müzik market sahipleri de bu akımı desteklemişler ve bugüne maalesef gelinmiştir. bu müziklerden ilk ve en çok kullanılanı loreena mckennitt'in tango to evora şarkısı olmuş hatta bu şarkıyı beyinlerimize kazıyan reha muhtar o zamanki sevgilisi nilüfer'e de bu şarkı seçimiyle ilham vermiş nilüfer de "caddelerde rüzgar kapımda aşk var" diyerek rehacığına göz kırpmıştır. lakin geçmişe mazi denmiştir, yıl 2006'dır, reha muhtar artık gülşen'le beraberdir ama ana haberlerde hala müzik çalınmaktadır..
 • ana haberde günün konusu ramazan alışverişidir, haber kanalı bir adet yavşak muhabirini ve kameramanını eminönü sultanhamam'a yollamıştır. yavşak muhabirimiz bulduğu bir başörtülü teyzeye "ne o teyzeciğim nası bu sene pazar fiyatları pahalı mı zorluyo mu sizin gibi dar gelirlileri?.." diye saçma sapan sorular sormakta teyze de mazlum mazlum cevap vermektedir. sonra kamera satıcılara yönelir, kamerayı gören bütün satıcılar pascal nouma'nınki* görmüş gibi şova başlayıp "ablaa gieell.." diye çığırtmaktadırlar. aralarından bazıları para kazanamadıklarından dert yanarken yorumda 10 hıncal uluç gücünde olan yavşak muhabirimiz haberini "işte sevgili seyirciler dar gelirli de satıcı da zorda, bakalım ne olacak türkiye'nin hali..." tadında anlamsız bir üç noktalı cümleyle sonlandırmaktadır.

  ah evet asıl belirtmeyi unutmuşuz, bu haber sırasında çalan müzik: carolina marquez - killer song !!!

  (bkz: ağlamak istiyorum sayın seyirciler)
 • atv haberin suyunu çıkaracak sıklıkla kullandığı, ocean's twelve müziği nikkfurie - thé à la menthe...her moka bunu çalıyorlar.
 • show tv ana haber bülteninde; şov unsurlu ve haber olma özelliğinden uzak olup içeriğinde biraz gerilim taşıyan haberlerinde metallica dan harvester of sorrow veya call of ktulu duyduğumu hatırlarım.

  misal bilmem ne hayvanat bahçesine kuzey afrika'dan gelen hede hödü timsahının "dehşet verici görüntüleri" verilirken bu tür müzikleri girerlerdi.
 • pirates of the carribean ost'nin de içerisinde bulunduğu müzikler..
  "dırıdıtdıt dırıdıt dıt dırıdıtdat dararat..." diye başlar ve de
  "dep dep depp depp de deppp" diye devam eder, atv ve show tv haberlerinde kenelerle ilgili haberde bile kullanilmistir
 • ana haber bülteninden ziyade fantastik bir belgesel sayılabilen kanal 1'de, "kuruyemişciyi soydular" haberi(!) sırasında çalan rage against the machine'den killing in the name.
  ekranda kuruyemişci soygununun (ganimet neydi acaba? antep fıstığıyla, sarı leblebi mi?) güvenlik kamerası görüntüleri ve çalan şarkının uyumunu anlatacak kelimelere sahip değilim. ama iç savaştaki bir afrika ülkesinin sokak çatışmaları görüntülerini horon havası eşliğinde vermekle aynı etkide olduğu söyleyenebilir. kurgulanmış en absürd senaryonun bile gerçeği aşamayacağını bir kez daha görüyoruz.
  buradan kanal 1 haberlerinin müziklerini montajlayan ekibe selam ediyor ve olası bir müzik seçimi diyaloğunu hayal etmeden kendimi alamıyorum:
  -abi adam kayınvalidesini satırla kesip bavullara doldurmuş..
  -çıkar arşivden slayer'i..piece by piece gider buna..
 • atv ana haber'de çalan için (bkz: rondo alla turca)

  (bkz: mozart)
  (bkz: türk marşı)