şükela:  tümü | bugün
  • keşfettiğim günden beri sıklıkla uğradığım kitapçı. harika çalışanları var. aradığınız birçok kitabı piyasadaki birçok yerden çok daha ucuza alabiliyorsunuz. öğrenci dostu. ayrıca sultanahmet tramvay durağına iki dakika uzaklıkta olması açısından çok merkezi bir konuma sahip.
  • taksim, istiklal caddesi’nde, thales bar sokağında yer alan ana kitabevi ile bahsi geçen ve cağaloğlu’nda yer alan ana kitabevi aynı yer midir bilmiyorum ama, istiklal caddesi’nde ki ana kitabevi gayet şık ve nezih bir mekan. bilhassa çalışanları harika ve içeriye girer girmez size yardımcı oluyorlar, hatta çay ikram etmek istiyorlar, siz de teşekkür edip geri çevirebiliyorsunuz. öyle ki, şu ana kadar hiçbir kitabevinde karşılaşmadığım bir yardımseverlilikle, dün akşam itibariyle benim nazarımda gayet mütevazı bir yer edinmiş oluyorlardır artık kafamda. uzun süredir aradığım, hatta ve hatta beyoğlu’nda ki sahaf festivalinde dahi bulamadığım bir kitabı bulabilmek için, inanılmaz bir çaba göstererek beni sevindirmişlerdir. kitap, eduardo galeano’nun ateş anıları adlı dizisinin ilk kitabı olan yaratılış. nitekim kendileri, kitabın yayınevi olan can yayınevi’ni aramış, depoda en az bir tane kalma ihtimalini göz önünde bulundurarak, depoya bakılmasını salık vermişlerdir. kitabın depoda olup olmadığını, benim elime geçip geçmediğini, bu akşam öğreneceğim. ama kalmamışsa da depoda, canları sağolsun
  • özellikle yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin üşenmeden gitmeleri gereken kitabevidir.
    bulamadığınız kitabı bulurlar, en önemlisi de belirtildiği gibi güzel indirimler yaparlar.
    kitapları oturup inceleyebilir, ikram edilen çayınızı yudumlayabilirsiniz.
    cağaloğlu şubesin de mehmet bey vardır, 2 ay sonra gidince bile öylesine sorduğunuz kitabı hatırlatır. çalışma konunuz ile ilgili farklı kitap önerilerinde bulunur.
  • hem taksimdeki hem de cağaloğlu şubesindeki insanlar çok kibar ve de iyi niyetli insanlardır.birçok yayınevinin kitaplarını çok indirimli bir şekilde buralardan alabilirsiniz.yoksa bile basımı varsa getiriyorlar.
    fiyat açısından örnek verecek olursak şu kitabı;ekmek arası
    dün akşam 13 liraya aldım taksimden.normalde sanırım taksimdeki metis yayınevi de ondan ucuza satmazdı.bir de dükkanda takılan kedisi vardır pek bir sevimli birşeydir.
  • bir şubesi de edirne'de, balkan yerleşkesindeki alışveriş merkezinde açılmıştır. fotoğraftan gördüğüm kadarıyla ilgimi çekti. edirne'de kitapçı sayısının artması ve balkan yerleşkesi'nde dahi ulaşılır olması (kütüphaneler haricinde) güzel.

(bkz: edirne kitapçıları)
  • süresiz olarak yüzde 40 indirim yaptığını duyduğumdan beri yeni adresim olmuş cağaloğlundaki dergah yayınlarının ana dağıtım yeridir. zengin ve hobi olarak okuyanları pek çekmeyecek kitaplarla doludur. aman çekmesin biz bizeykene daha bi iyidir buralar.
  • cağaloğlu şubesinin başında mehmet abi bulunuyor. her gidişimde sorduğum birkaç kitap elinde mevcut değildir ve bana sitem eder mehmet abi gelmeden bi mail atsaydın diye. şimdiye dek ritüet böyleydi. geçen yine bir kitap sordum mehmet abi, artık mail at demiyorum, dedi.
    siz siz olun gitmeden arayın, mail atın ki bosuna gitmiş olmayasınız.
  • kitabevinin bir de küçük sakini vardır: kedi. ayaklarınıza dolaşır, sevgi ister, sevgi verirsiniz. sessizlik vardır ana'da. güzeldir.
  • vitrininde kitaplar arasında kedi gorebileceginiz; icerideki taburede ise uyuyan bir digerini bulabileceginiz sıcak mekan. kitapçı gibi kitapçı.
  • taksim'deki şubesi açıldığından beri cağaloğlu'ndakini biraz ihmal eder olduğum favori kitabevim.
    taksim'deki taşınmışmış. ilk fırsatta gidip yerinde göreceğim. eski dükkanı küçük fakat çok sevimli, içtendi. yenisinin de öyle olduğunu umuyorum.
    bir de kadıköy şubesinin de açılacağı söylentileri doğru mu, merak ediyorum.