şükela:  tümü | bugün
 • şefkat gösterme olayını biraz abarttıklarında can sıkan hatunlardır.bu tip kadınlarla beraberken insanın aç kalması diye bişi sözkonusu olamayacağı gibi ayaklara kadar götürülen sular da cabasıdır.
 • (bkz: turkan soray)
 • hasta * birini gorduklerinde tavuk suyuna corba yapan kadinlar.
 • anaç kadın olmanın baş şartı büyük göğüslere sahip olmaktır. küçük göğüslü anaç kadın görülmemiştir, olmamıştır, olmaz, olamaz.
 • balık eti olmaları da gerekir. olmasalar da kabul edilebilir ama balık eti evet tercih sebebidir.
 • sürekli olarak telefon ederler,, nerde olduğunuzu bilmek isterler.. eğer yanına gidecekseniz buluşma vaktini 5 dakika bile geçirseniz dünyayı başınıza yıkarlar "meraktan öldüm" diye.. tartışma ve kavgalar esnasında fazla üzerine gidemessiniz,, ota boka ağlarlar,, trip yaparlar.. ancak güzel yanları da vardır.. netice itibarı ile zaten kimse mükemmel değildir..
 • anaç kadınlar "dünyanın tüm erkeklerini ben doğurdum" psikolojisine sahip kadınlardır.
  onları her yerde görebiliriz. kimi zaman amfide* ders anlatırken, kimi zaman sınavlarda gözetmenlik yaparken, evde, kırda, sokakta ve sağlıklı ambalajda.
  nedir bu kadınları anaçlaştıran peki?
  olası sebep 1: kadın çok mutlu bir çocukluk dönemi geçirmiştir. çekirdek ailede büyümüş, bir abisi, bir annesi ve en güzeli bir tane de babası olmuştur.
  olası sebep 2: kadın çalkantılı bir çocukluk dönemi geçirmiştir. 70’lerin sonu ve 80’lerde yaşanan tüm o siyasal kaçma kovalama maceraları, babanın ansızın başka bir kente taşınması, eve yabancı ve tanınmayan insanların yerleşmesi gibi deneyimlere tanık olmuştur bu kadın.
  olası sebep 3: kadın ergenlik dönemini sorunsuz geçirmiştir. kendi halinde bir genç kız olmuş, şiirler yazmış, iç dünyasındaki karmaşayı düz yazı formatında sonsuzluğa kaydetmiştir. okul hayatında (ortaokul-lise çağına karşılık gelen) kendisine ilgi gösteren erkeklere sevgiyle ve güvenle yaklaşmıştır.
  olası sebep 4: kadın ergenlik döneminde annesinin burnundan getirmiş, sürekli evden kaçmış, “daha fazla sevgi, ilgi” diye çığlıklar atarak arkadaşlarının yanına koşmuş, onları ailesinin yerine koymuştur.
  böyle gider bu olası sebepler.
  ancak analitik bir bakış attığımızda görüyoruz ki her kadın -siyah-beyaz, sarışın -esmer, çekik gözlü-badem gözlü, kıvırcık saçlı-lepiska saçlı, iri-minik, ankaralı-istanbullu- anaç olabilme potansiyeli ile donatılır dünyaya gelirken ve dünyadayken.
  bir zamanlar hepimiz çocuktuk diye başlarlar sözlerine, futbol fanatiği konseptine uygun –boynunda fanatik atkısı ve bağıra çağıra konuşması ile- erkekler gördüğünde bile onların da bir zamanlar annesinin kucağında, ağzında emziğiyle uyuyan çocuk olduğunu düşünmekten alıkoyamazlar kendilerini.
  işte bu kadınlar böyle kadınlardır. onları tanımlamak ya da onlar hakkında yazıp çizmek dokuz aylık bir bebeğin balık tutmaya gitmesi kadar anlamlıdır*