şükela:  tümü | bugün
 • büyük bir çoğunluk için bu cümle, almanyadaki, batı trakyadaki türkler için geçerlidir. ama türkiyedeki kürtler için geçerli değildir.
 • ülkelerin eğitimi azınlıklara değil toplumu oluşturan çoğunluğun diline göre oluşturulduğundan * bahsedilen şey hak değil en fazla istek olabilir. istemek serbest zaten.

  fakat; karamollaoğlu’nun manchester mezunu biri olarak her etnik kökene ayrı muamele gösterilemeyeceğini bilmesi gerekirdi.
  suriyeliye de kendi dilinde lise, gürcüye de dilinde üniversite seçeneği getirmeliyiz o zaman. kürde hak da diğerine değil mi, hadi çık işin içinden?

  üzülmeyin bence, yaşadığınız ülkenin dilini iyice öğrenmeye bakın.
 • azınlık ne demek, kürtler azınlık mı? değil mi? kurucu unsur ne demek, istek ne, hak ne, gasp edilen hak ne, hiçbir firkri olmadan konu hakkında işkembei kübra fırtınası yapmak bedava.

  soru basit, türkiye'li kürt'ün hakkı, almanya'daki türk'ünki kadar olsun mu olmasın mı? bin dereden değil on milyon dereden su getirin. bu konudaki ikiyüzlülüğünüz tarih önünde tescilli. siz "mış gibi yapıp" kotardığınızı düşünseniz ne, düşünmeseniz ne?