şükela:  tümü | bugün soru sor
  • şu linkteki sayfada görünen fotoğrafların var olduğu oylama.

haber, yaşam ve spor kategorisi olarak 3 bölümden oluşuyor.

haber kategorisine daha önce sözlükte de başlığını açtığım gazze'de çekilen fransız devrimini anımsatan foto da bulunuyor.

haber kategorisindeki favorilerim;

1- filistinlilerin protestoları sırasında, işgalci israil askerlerinin attığı gaz bombalarından birinin heysem ebu seble isimli filistinin ağzına girmesi foto
    2- hazırlık ve uyarı cuması : filistinlilerin protestoları sırasında engelli aracıyla gelen bir filistinlinin sapan benzeri şeyle taş atması; foto
    3- burseya dağı'na türk bayrağı: terör örgütü pkk/pyd'den temizlenen burseya dağı'nın temizlenmesinden sonra yüksek bir noktaya çıkıp türk bayrağı dalgalandıran türk askeri: foto

yaşam kategorisi;

1- ali dede ve kedisi; bodrum'dan yanan evinden çıkıp, kedisine sarılırken ağlayan ali dedemiz. foto
    2- uşak'ta göktaşı yağmuru:uşak eşme ilçesinde bir perseid'in hareketi gözlenmiş. foto

bu fotoğrafta bir konu yok ama görsel bir hayranlık var.

spor kategorisi;

ne yazık ki hiçbir fotoğrafı beğenemedim.
  • ali dede ve kedisinin fotoğrafı benim için yıllarca unutulmayacak bir fotoğraftır. kategori gözetmeksizin yılın fotoğrafı olduğunu düşünüyorum.
  • burseya dağına türk bayrağını diken askerimizin fotoğrafı en güzeli.
  • şanlı türk askeri ve türk bayraklı 3-4 fotoğraf var. bu fotoğraflar dışında, ali dede ve kedisinin fotoğrafı hariç, geri kalanlar hiçbir şeye benzemeyen fotoğraflar. hele haber kategorisi filistin haber ajansı için çekilmiş fotoğraflar gibi.

spor ajansı ise berbat.