şükela:  tümü | bugün
  • efes pilsen'in ve pek çok diğer bira markasının da üretimini yapan şirket.

hayret, nasıl olur da bu başlık sözlükte yokmuş da anadolu efes spor kulübü'ne yönlendiriliyormuş, şaşırdım doğrusu.

ayrıca sponsorluk da ilginç olmuş. anadolu efes spor kulübü'ne bira markası olan efes pilsen değil de, bu birayı üreten anadolu efes şirketi sponsor olmuş.
  • bira üretim kiti hazırlayıp piyasaya sürmeleri lazım savaş açmak yerine. evinde efes kalitesiyle bira üretmeyi kim istemez? hatta kitin yanına istersen klasik efes tombul şişesini de sat. al sana yeni bir pazar. hatta yeni içerikler de ekle yeni tatlar elde et. hatta hangi tadın daha fazla alındığının analizini yap yeni ürün çıkar piyasaya.

immanuel tolstoyevski’nin podcastini dinlerken bu fikir aklıma geldi bu arada. fikir için efes bana bir para öderse kendisinin patreon hesabına da belli bir miktarını yatıracağım.
  • sinan erdem'e gidiş iticiliginden bu yil kombine yi yaktigim, izlemekten keyif aldigim takim.
  • koskoca şirkette biradan anlayan eksper yok.

tombul şişeyi çöp yaptılar.

efes xtrayı çöp yaptılar

efes malt iyice çöp oldu.

bu şirketin politikaları yüzünden birayı bıraktım. şarap içiyorum.

%100 malt olayı biliyorsunuz tuborg'un uydurması. efes içen hiç kimse %100 malt birayı istemedi. kimsenin umrunda değildi. gittiniz %100 malt yaptınız. tuborg'un kötü bir çakması oldunuz.

malt summer fıçı vardır sizde %4.1 oranlı. bütün biralarınız giderek buna benzedi. sizin yüzünüzden birayı bıraktım. hatta bıraktım diye 15 kilo verdim 3 ayda, tanrıya teşekkür borçluyum.

ağzına sigara değdirmemiş, alkolle alakası olmayan adama tadım yaptırırsan olacağı bu. tabiri caizse sidik gibi hafif biralar üretirsin. birde bunlara okulunu okumuş diye okkalı maaşlar verirsiniz gülerim. hayatında bara gitmemiş, o ortamı görmemiş tiplere para harcar, gider yazarsınız.

kusura bakmayın kendinizden ödün verdiniz ve bu savaşı 3 kuruşluk tuborg mamülleri kazandı.

çözüm: bana ulaşın.
  • yeni yılla beraber şirket, 2019 yılına ait satış hacmi rakamlarını paylaştı. şirketin konsolide satış hacmi, 4ç19’da yıllık bazda %7,2 oranında artış gösteren uluslararası bira operasyonlarının ve türkiye meşrubat operasyonlarının güçlü performansı sayesinde %2,4 oranında büyüme kaydetmiştir. 4ç19’da bira grubu satış hacminin yıllık %4,8 oranında artışla 8,6 mhl'ye ulaşmıştır. bira grubunun son çeyrekteki güçlü performansına özellikle yıl boyunca beklentilerin üzerinde performans gösteren rusya ve ukrayna katkı sağlamıştır. meşrubat grubu konsolide satış hacmi 4ç19’da %0,8 artışla 230,5 milyon ünite kasa olmuştur.
  • devlet isten cikarilanlar icin uc maymunu oynarken, kendi kaynaklarindan ayirdigi 1 milyon liralik fonu ahbap dernegi araciligi ile eglence sektorunun durmasi sebebiyle issiz kalanlara harcayacagini duyuran biralariyla unlu sirket. anadolu grubuna ait sanirim.

digerleri duaya devam. soylemeyim soylemeyim diyorum, zorla soyletiyorlar.
  • maçlarina gitmeyi cok ozledigim canim takimim.
  • spor kulübü olarak bahtsız bedevi. euroleague şampiyonluğu bu kadar yakınken taklaya gelmesi çok üzücü.
  • şu an ukrayna ve rusya'da ki yerel markalarıyla, pazar liderliğine oynayan şirket. binlerce yıldır bu topraklarda üretildi bira, üretilmeye de devam edecek.