şükela:  tümü | bugün
 • efes pilsen'in ve pek çok diğer bira markasının da üretimini yapan şirket.

  hayret, nasıl olur da bu başlık sözlükte yokmuş da anadolu efes spor kulübü'ne yönlendiriliyormuş, şaşırdım doğrusu.

  ayrıca sponsorluk da ilginç olmuş. anadolu efes spor kulübü'ne bira markası olan efes pilsen değil de, bu birayı üreten anadolu efes şirketi sponsor olmuş.
 • bira üretim kiti hazırlayıp piyasaya sürmeleri lazım savaş açmak yerine. evinde efes kalitesiyle bira üretmeyi kim istemez? hatta kitin yanına istersen klasik efes tombul şişesini de sat. al sana yeni bir pazar. hatta yeni içerikler de ekle yeni tatlar elde et. hatta hangi tadın daha fazla alındığının analizini yap yeni ürün çıkar piyasaya.

  immanuel tolstoyevski’nin podcastini dinlerken bu fikir aklıma geldi bu arada. fikir için efes bana bir para öderse kendisinin patreon hesabına da belli bir miktarını yatıracağım.
 • sinan erdem'e gidiş iticiliginden bu yil kombine yi yaktigim, izlemekten keyif aldigim takim.
 • yeni yılla beraber şirket, 2019 yılına ait satış hacmi rakamlarını paylaştı. şirketin konsolide satış hacmi, 4ç19’da yıllık bazda %7,2 oranında artış gösteren uluslararası bira operasyonlarının ve türkiye meşrubat operasyonlarının güçlü performansı sayesinde %2,4 oranında büyüme kaydetmiştir. 4ç19’da bira grubu satış hacminin yıllık %4,8 oranında artışla 8,6 mhl'ye ulaşmıştır. bira grubunun son çeyrekteki güçlü performansına özellikle yıl boyunca beklentilerin üzerinde performans gösteren rusya ve ukrayna katkı sağlamıştır. meşrubat grubu konsolide satış hacmi 4ç19’da %0,8 artışla 230,5 milyon ünite kasa olmuştur.
 • devlet isten cikarilanlar icin uc maymunu oynarken, kendi kaynaklarindan ayirdigi 1 milyon liralik fonu ahbap dernegi araciligi ile eglence sektorunun durmasi sebebiyle issiz kalanlara harcayacagini duyuran biralariyla unlu sirket. anadolu grubuna ait sanirim.

  digerleri duaya devam. soylemeyim soylemeyim diyorum, zorla soyletiyorlar.
 • maçlarina gitmeyi cok ozledigim canim takimim.
 • spor kulübü olarak bahtsız bedevi. euroleague şampiyonluğu bu kadar yakınken taklaya gelmesi çok üzücü.
 • şu an ukrayna ve rusya'da ki yerel markalarıyla, pazar liderliğine oynayan şirket. binlerce yıldır bu topraklarda üretildi bira, üretilmeye de devam edecek.
 • işe alımlarında üniversite sınavı gibi online sınav yapıp geçemeyenleri eleyen firma...
  sanırım bu aşamada cvnin eğtimlerinin vs pek bir kıymeti yok.
  45 dklik 2 sınavdan beklentilerini karşılaman gerek.
  bu sınavdan birisi karakter analizi gibi
  diğeri bildiğin öss formatında bir sınav.

  kriterleri kendileri belirlediğinden yapacak bişey yok
  ama girecek arkadaşlar benim gibi önemsemezlerse geçebilirler. (bu da benim eşekliğim)

  benim için anadolu efesle ilişkim tekelden bomonti almak sınırının ötesine geçemeyecek gibi gözüküyor.