şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 2002 yılında gaziantep'te tarihi, yüksek duvarlarlı taş dört ev aslına uygun restore edilip butik otel olarak açılmış. antebin eski yerleşim alanında bulunan bu otel, işletmecilerinin iddasına göre sadece restore edilmiş binalar değil, aynı zamanda eski yaşam biçimini de sunuyor.

  http://www.anadoluevleri.com/
 • ermeni taş işçiliğinin güzel örneklerinden olan dört avlulu evden oluşan butik otel. sahibi restorasyon esnasında sadece kendisi için değil, gaziantep için de çalışmıştır. antep kadar anadoluevleri de görülmeye değer.
 • nihal yeğinobalı nın oglu timur schindel ait butik otel.
 • eskiden bir ermeni konağıyken şimdilerde eşsiz bir butik otel.

  gaziantep'in kalealtı denilen bölgesinde, imam çağdaş'ın arka sokağında yer alıyor. yüksekçe sokak duvarının sakladığı avluya açılan üç bağımsız yapı mevcut. yakın geçmişte ayakkabı atölyesi olarak kullanılan ve toplam 28 yatak kapasiteli bu yapının esas şöhreti yabancı damat dizisinden kaynaklı.
 • şehrin göbeğinde ve asmalı konak vari biryerde kalmak istiyorsanız gördüğüm kadarıyla emsalsiz biryer. çarşılara ve meşhur imam çağdaş a 10 metre mesafede, odalarda antika sayılacak epey eşya da barındırmakta
 • ozellikle antep'e ilk kez gidiyorsaniz kesinlikle kalmaniz gereken bir antep oteli. cunku ilk sefer ziyaret edeceginiz tum mekanlarin dibinde bulunuyor. sabah turundaki metanet ve zekeriya usta'ya 5, oglen turundaki imam cagdas'a 1 dk mesafede. yine alisveris edeceginiz bakircilar carsisi'na ve almaci pazari'na da 5'er dakika. yorgunluk kahvesi iceceginiz tahmis de sasiracaksiniz ama 5 dk.

  konumuni gecersek cok guzel bir tas otel. tum odalari genis genis. banyolar oda disinda ama dairenin icinde. tertemiz, sessiz sakin. konak olmasindan oturu tum tavanlar yuksek, ferah ferah uyunuyor. personel de cok yardimsever. sabah kahvaltinizi cok şik hazirliyorlar.

  not: eger antep'i ilk sefer ziyaretiniz degil ise norton ya da ibis'i tercih ediniz.