şükela:  tümü | bugün
  • sanatçı haluk levent tarafından 2017 yılında sosyal medya twitter üzerinde oluşturulan ve daha sonradan tüm ülkeye yayılan sivil toplum örgütüdür. kısaltması ahbap olarak geçmektedir. oluşum ilk olarak "anadolu halk ve barış partisi" adıyla oluşturulmuş fakat siyasi bir amaç güdülmediği için "parti" ismi çıkartılarak "platform" haline dönüştürülmüştür.

"ahbap; paylaşmak, yardımlaşmak ve tüm canlılara, doğaya saygı gösterip, öğrenmek üzerine kurulu bir insanlık hareketidir.
    ahbap teşkilatında yer alan her birey, hem diğer tüm ahbap’larıyla hem de toplumda tüm ihtiyacı olanlarla yardımlaşmak, paylaşmak, öğrenmek, öğretmek, daha iyi insanlar olabilmek için var olur. bu amaçları şiar edinmeyen bireyler, kendilerine bizim aramızda ahbap bulamaz.
    ahbap, ayrıntılı açıklaması yakında paylaşılacak yepyeni bir yönetim biçimi olan “sevokratik” sistemle yönetilecektir. ahbap’ta yükselmenin en önemli kriterleri, insanları, hayvanları, doğayı sevmek, ihtiyacı olana yardım etmektir.
    platform yönetimi en paylaşımcı, yardımsever ve bilgili, kendini geliştirmeye açık ahbaplar arasından, tüm üyelerin katılacağı “dijital sevokratik” seçimlerle belirlenecektir.
    önümüzdeki günlerde, faaliyetlerimiz ve hareket planımız, teşkilatımız, üyelerimiz ve kamuoyuna duyurulmaya devam edilecektir.
    tüm kendini ahbapsız hissedenleri, bu yardımlaşma, paylaşım ve sevgi evrenine bizimle ahbap olmaya davet ediyoruz."
  • sessiz sedasız büyüyen, türkiye'nin her şehrinden katılımcılarıyla yaklaşık iki ay içerisinde şahane işler yapmayı başaran platform.

ilik ve kan bağışı kampanyaları, bilhassa çocuklara yönelik harikulade organizasyonlar, çeşitli sosyal ve kültürel etkinliklerle hızla gelişiyor.

twitter adresi: http://twitter.com/ahbapplatformu

(bkz: ahbap)
  • çok güzel işler yaptıkları görülen platform. sosyal medyadan takip ediyorum, çok değerli şeyler yapıyorlar. şu dünyada insanları sevindirmekten, mutlu etmekten daha güzel ne olabilir ki?