şükela:  tümü | bugün
  • plaza elitlerinin bit tuhaf çelişkisi..
    anadolu halkı bu ülkenin bel kemiğidir. en çok üretimi yapan, kıçınızdaki dona kadar emeği olan insanlardır.
    gelgelelim siyasi kimlikleri uyuşmuyor diye onlara hakaret etme cüretini gösteriyor bazı vasıfsız kişiler. dini değerler ile alay edilmesi ise cabası..

şimdi sen utanmadan gelip bu insanlardan oy isteyeceksin. bunu yaparken hiç mi utanmıyorsunuz? yoksa anadolu halkına olan ilginin temel nedeni koltuk sevdası uğruna onları kullanmak mı?
    atatürk "köylü milletin efendisidir" demişti. ne yazık ki bugün aydın olduğunu iddia eden kitle verilen oyların dahi eşit olmadığı kanısında. gel bir de buradan yak..

neyse ki bu halk sadece kıyı bölgelerinde yaşayan ve ülkenin kaymağını yiyen tabakadan oluşmuyor. en doğrusunu haziranda yapacaktır zaten.
  • en çok üretimi yapan anadolu halkı, kaymağı yiyen kıyı şeridi öyle mi?
    anadoluyu bozkırdan ibaret sanan, anadolu kıyılarını başka bir ülkede sanan bir yandaş ağlıyor, gözleri yaşlı.
  • oy isteyenlerin "plazada çalışan elitler" olmadığını idrak edemeyen yazar saçmalığı.
    oy isteyen, siyaset yapan kişiler plaza çalışanları değil siyasi parti ve bünyesindeki kişilerdir.
  • yanlis bir tespittir. anadolu halkina degil, medeniyetsizlik sergileyen, cahilligi oven ve cahilligin ozendirilmesini destekleyen ve bu olcude saga sola zarar verenlere comar diyoruz. ama comardan da oy istenir. cunku, comar da olsa ulkenin vatandasidir ve oy verme isi ozunde menfaat isidir. onun da menfaatlerine gore bir yol uretilebilir. ama bunun yolu kesinlikle comarligi ovmek degil, kisileri comarliktan kurtarmak seklinde olacaktir. sonucta insan zihinsel olarak gelisebilen bir canlidir. bahsedilen insanlari kullananlar, populist politikalarla saf insanlara gazi verip, onlarin yuzune gulen, arkadan maddi ve manevi olarak onlari fakir birakanlardir.
  • artık kimse oy istemiyor, dolar 5-6 ya yürüdükçe para için çocuğunu bile kesen çomar atayizinden yeşiline her türlü partiye götünü dönerek o oyu atacaktır bebeğim
  • yazarın bahsettiği durum plaza elitlerine ait bir durum değildir. üniversiteyi bitiren hemen hemen herkesin kendini "ben okudum, adam oldum" diyerek eleştirmeye hak kazandığına insanları barındırır.

cumhuriyetle birlikte fabrikası, parası olan adamlar zenginliklerinden gelen bir sebep sayarak, kendilerini aydın zannediyordu, şimdi ise hükümet partisi ile içli dışlı olanlar, kendilerini aydın zannediyor.

burada önemli nokta, halkın çomar denilip aşağılanmasıdır ki bütün siyasi partiler kendilerinden olmayan bu sıfatı kullanırlar, kendi "yüksek seviyelerini" meşru kılmak için.

halk halktır, cahili de var, okumuşu da var. fakiri de var, orta gelirlisi de var. (zenginin halk olacağına inanmıyorum nedense) bu nedenle halkın ihtiyaçlarını, toplumun ihtiyaçlarını göremeyen herkes seçimde kaybedecektir. bunlar laf kalabalığı sadece.
  • yıllardır kıyıdayım. ben neden yağını kaymağını yiyemedim lan?
    diye düşündüren bir açıklama
  • adam anadolu çiftçisine ananı da al git diyor, biraz zaman geçince ananı da al gel ama bana oy ver diyor burada en yalakasından bir sarsak ise plaza plazma vs diye tatava çıkarıyor.
    ne tuhaf bir kadro lan bunlar..
  • "anlamadın sen, çomar var anadolu halkı var. senin gibilere çomar deniyor anadolu halkına anadolu insanı deniyor" diye cevap verilesi akp çırpınışı bir başlık.

çomarlaştırdınız menfaat için her türlü saflığını insanımın. siz bi gidin aslına dönecekler inşallah.
  • susun laaa “kürtaj” yapıyoruz burda.