şükela:  tümü | bugün
  • bi film. hava kuvvetlerinin 100. yılı sebebiyle çekiliyor.
    çekilecek yakınlarda. turkish top gun bi nevi

(bkz: anadolu kartalı)
  • en önemli gider kalemini havadaki aksiyon sahneleri oluşturacak 6 milyon dolar bütçeli film.
    bunun için amerikan wolfair aviation şirketinden özel jet kiralanmış.
    dört gün için 600 bin dolar kira ödenecek olan jet havada 2.5 saat hd çekim yapabiliyormuş.

yönetmenin hava kuvvetlerimizin desteği olmasa böyle bir filmi hayata geçiremezdik diye beyanatı var.
    uçağımızı başkaları yaparken, filmimizi başkaları çekerken gurur duyamadığım filmdir.
    anadolu bunun neresinde.
  • alın şu 10 milyon doları şöyle hamasi bir film yapın. içinde mikansızlık, çaresizlik olsun. ama ne olursa olsun sonunda azmin zaferi olsun. kahramanımız imkansızı başarsın. sonra bu azmi tecessüm ettirecek yakışıklı ve popüler bir aktör bulun. karşısına sağlam bir hatun falan. filmin her tarafından ihtişam aksın. milliyetçiliği de iliklerine kadar kullanın. yiyin, bitirin, öldürün. sanat mı? o kimin umrunda ki! hem 10 milyon dolar sanat uğruna harcanır mı hiç. milyon demiyorum bak. doları da var. doları da var ki diğer hollywood filmleriyle mukayese etmesi kolay olsun. bi de kurla falan uğraşmayın.
  • top gun'a benzetilip heyecan yaratılmak istenen yerli film. tamam destekliyoruz, mutluyuz ama biraz yavaş. eşsiz görüntülere rağmen imdb puanı sadece 5.4 olan les chevaliers du ciel 'e birazcık yaklaşsın öpelim de başımıza koyalım. sadece supersonik üstten eksantrikli aerial kameralarla olmuyor bu iş.
  • fida film ve bluelf movie ortak yapımı film.
  • şimdiden ikincisinin konusunun da yeni kurulacak olan f-35 filosunda geçmesini ümit ettiğim sinema filmi.
  • çekimleri surerken aynı zamanda gerçek uçuş eğitimi de devam ettiğinden çekim dışı zamanlarda oyuncularla gerçek pilot adayı teğmenlerin karışmaması için oyuncuların kollarına bant bağlamışlar.
  • oyuncu kadrosu ile insanı düşündüren filmdir.
  • 29 ekim cumhuriyet bayramı'nda vizyona girecek olan türk filmidir.

ömer vargı'yı iyi bir yönetmen olarak görürüm, bu nedenle pilot olma hevesi taşıyan gençlerle ilgili bir film yapacağını duyunca sevindim ve heyecanlandım. ama gel gör ki kendisi sözleriyle biraz filmin havasını bozdu. efendim bir röportajında demiş ki 'bu film sayesinde pilotluk için başvuranların sayısında büyük bir artış olursa başarılı olmuşuz demektir.'

haydaa... ama sinema=sanattır. demek ki sen direkt propaganda filmi çekiyorsun ve bunu söylemekten kaçınmıyorsun. sen sanatçı değil misin? senin görevin insanlara meslek seçimi yaptırmak mı? ben şaşırdım kaldım bu açıklama karşısında.

daha henüz film çekiliyor. sonucun ne olacağını şu an bilemeyiz. vizyona girdiğinde bu filmi izleyeceğim. inşallah o zaman, provakasyon yerine gerçek ve güzel bir film izleme şansına erişiriz.
  • filmin çekimleri istanbul halkını fena korkutmuş gibi:
    http://www.ntvmsnbc.com/id/25244461/