şükela:  tümü | bugün
  • çıkacağı müjdesi galip dursun tarafından verilen, çalışmaların tamamlandığı kitap. beklemenize değecek...

https://twitter.com/…rsun/status/311787456229953538

(bkz: anadolu korku öyküleri)

edit: facebook sayfasından duyurulduğuna göre önümüzdeki aylarda, ilk cildi ile birlikte yeniden basılacak olan kitaptır.

"temin sorunları nedeniyle adı "hayalet kitap"'a çıkan ilk cildimiz önümüzdeki aylarda ikinci ciltle birlikte tekrar basılacak ve aynı anda raflarda yerini alacak. yakın zamanda daha da güzel haberlerle karşınıza çıkmayı planlıyoruz. gözünüz üstümüzde olsun."

https://www.facebook.com/…394894&id=134944633187380

edit: kasım'da çıkacak olandır, haberi alınmıştır. ayrıca bir aksilik olmazsa istanbul kitap fuarı'nda 5 kasım'da saat 14.00'de (bilgi yayınevi standında) bir imza günü etkinliği olacak bu tarihten itibaren kitap temin edilebilecektir.
  • hasretle, merakla yıllardır beklenen; beklentileri karşılayacağından emin olunan kitaptır. şimdi, suserlere önerim; bu kitaptan edinip okuduktan sonra özenli bir şekilde saklamaları yönünde olacaktır, sebebi malum: bir iki sene sonra bulunamazsa, kulaktan kulağa şöhreti yayılırken, " abi bende var o kitap yaaa!" demenin hazzı bek gözel oluyor...
  • her yaştan okurunun yoğun ilgiyisiyle bugün tüyap'ta imza günü düzenlenmiş kitap.

yıllar geçtikçe ilgili okuyucu sayısının artması mutluluk verici.
  • hakkında sabah gazetesinde nurdeniz erken tarafından haberi yapılmış olan kitaptır: köylerden beslenen yerli stephen king'ler
  • ilk iki hikayedeki ortaokul seviyesindeki yazım tarzı sebebiyle sürüklemeyendir, sonraki hikayelerde durum nasıl olacak göreceğiz.
  • haftasonu aldığım, okumak için sabırsızlandığım kitap... benim olacaksın, nihahaha nidaları ile başucumdaki kitabımın yanında bekletiyorum. demlensin biraz...
  • ilkinde olduğu gibi ikincisinde de kapak illüstrasyonu engin deniz erbaş'a aittir. kolay kolay bir işe imza atmayan illüstrasyonist engin deniz erbaş'ın kitabın bir parçası olması bile sadece, kitabın başarılı olduğunun göstergesidir.
  • takribi 10 gün içinde, internetten siparişle edinip mehmet berk yaltırık'a imzalanmak üzere postaladığım kitap. bir gün üçüncüsünde yer almayı umduğum antoloji.
  • hafta başında edinip bugün itibariyle bitirdiğim öykü kitabı. kısa olduğu için her gün bir öykü okuyup aceleye getirmedim. kitabı beğendiğimi söyleyebilirim. kitaptaki öykülerin yazarlarını arada takip ettiğim için isimlerine bakmadan üslüplarından tanımak ayrı bir zevk oldu benim için.

şu an önceki kitapla bir kıyaslama yapacak olursak anadolu korku öyküleri 6 yazar tarafından yazılan 227 sayfalı bir kitapmış. anadolu korku öyküleri 2 ise 7 yazar tarafından yazılan 204 sayfalı bir kitap olmuş ki bu durum beni üzdü. hızını alamayan yazarlar birer tane daha öykü yazsa 300'e tamamlasa fena mı olurdu diye düşünmedim değil. ilk kitaptan kayra küpçü bu kitapta yer almazken iki tane taze yazar (mehmet berk yalıtırık ve umut dülger) katılmış. bunlardan biri çok sevdiğim sözlük yazarı songulyabani olduğu için ayrıca mutlu oldum. ilk kitaptaki öykülerden önce öyküyü yazanın küçük bir biyografisi ardından tılsımlı bir giriş sayfası vardı bunu kaldırmışlar. ikinci kitabın kapağında daha çizgiromana yakın bir ilüstrasyon sezdim. ilk kitaptaki nursuz ihtiyar büyücü kullanılmış güzel de olmuş.

öykülerle ilgili bilgi vermek istemiyorum alın okuyun. ama en sevdiğim öykü galip dursun'unki oldu cidden güzel yazmış. diğer öyküler de çok güzel ama hemen bitmesi açıkçası insanı üzüyor. ilk kitap 2006 da çıktı ikincisi 2013 te üçüncü çıkar mı bilemiyoruz hal böyle olunca yetmiyor yetemiyor. yazarların bu konuda suçu çok az, yayınevleri kitabı basmadıktan sonra kitap çıkmıyor doğal olarak. bence zaman kaybedilmeden üçüncü kitap hazırlanılmalı ve baskıda sorun yaşanırsa e kitap olarak satışa sunulmalı.