şükela:  tümü | bugün
  • son dönemde sözlükte türemiş, anadolu'dan lezzetler kisvesi altında migros ve macrocenter'larda satılan ürünlerin reklamını yapan bir hesap.
  • bu arkadaşlar gidiyor, anadolu’yu karış karış gezerek kaybolmaya yüz tutan özel lezzetleri keşfediyor.
    gidip en iyi ustaları, artık kimsenin uğraşmadığı meşakkatli tarifleri bulup yüzyıllar önce nasıl üretiliyorsa o şekilde işin ustalarına tekrar ürettiriyorlar. onların elleriyle emek emek, sevgilerini katarak ürettiği bu özel ve güzel lezzetler kaybolmasın diye, tüm lojistik desteklerini seferber edip ürünlerini bizlerle buluşturuyor.
    öyle 3-5 tane de değil, anadolu’nun dört bir yanından tam 45 özgün lezzet. hatay’daki mehmet amca’nın zeytini, gümüşhane’deki ayşe abla’nın pestilini, artvin’deki yusuf abi’nin silor’unu, maraş’taki fatma teyze’nin tarhanasını bizim için getiriyorlar. işte anadolu lezzetleri projesi tam olarak böyle bir şey. üstelik arkasında da migros ve macrocenter güvencesi var. daha detaylı bilgi almak isterseniz şöyle buyrun. link
  • gördüğüm en başarılı içerik sponsoru * * diyebilirim.

kars zavot gravyer peyniri başlığını açtığında ilk başta aramaya inanmayan ekşici sanıp altına (bkz: kars gravyeri) yazmıştım. lakin sonra profile tıklayınca gerçekle yüzleştim. * migrosun bu tutumunu takdir ve tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum. *
  • profilin entry'lerine göz gezdirdim de hiç zararlı bir reklam stratejisi değil hatta ismi duyulmamış bilinmemiş şeyleri bile açıklayıp yazmışlar. sonra da kendi reklamını yapmış. bence başarılı olmuş.
  • kıtte turşusu başlığına girdikleri entry ile rahmetli anneannemin günahını aldığımı fark etmemi sağlayan içerik sponsoru hesap. kadıncağız salatalık turşusuna her kıtte dediğinde telaffuz hatası* yaptığını ya da kelimeyi kendi türettiğini sanıyordum. meğersem varmış böyle bir şey.
  • ürünlerinin içine palm yağı koyarak "anadolu lezzeti" olmaya çalışan marka.