şükela:  tümü | bugün
 • anadolu grubu bünyesinde bulunan bir firmadır. özellikle lombardini tipi dizel motorlar, güc üniteleri, honda deniz motorları üretir.
 • 2017 temmuz ayı itibariyle italyan landini firmasıyla joint-venture ortaklık yapısıyla türkiye'de traktör üretimi konusunda anlaşma sağlamıştır.
  türkiye'de türk traktör'den sonra profesyonel bir yönetim anlayışıyla sektöre giriş yapan 2. firma olduğunu söyleyebiliriz. 1. belli 2. kim mantığıyla tüm pazarı domine eden türk traktör-cnh ortaklığının bir benzeri biraz geç de olsa kuruldu diyebiliriz.

  (bkz: serkan eriş)
 • yirmi yıllık çalışanını bile bir cuma akşam üstü kimseyle vedalaşmasına izin vermeden, apar topar işten çıkarabilen, insan kaynakları açısından vasatın dibi, çalışanlarına karşı sıfır vefa politikası izleyen, gebzenin dağlarında yer edinmiş, az para veren çok iş isteyen, vasat bir firmadır.
  gelelim landini ile kurduğu ortaklığa. landini premium segmentte bir traktör olup, bu segmentin hitap ettiği 100 beygir üzeri traktörleri tutulan bir marka. anadolu motor ile yapacakları orta segmentte traktör ile türkiyede olsa olsa 7 veya 8.liğe oynarlarlar.
  son olarak yeni genel müdürleri kendini bira fabrikası yönettiğini düşünerek yönetmeye çalışıyor burayı. yakın zamanda onunda biletini keserler. eyyorlamam bu kadar.