şükela:  tümü | bugün soru sor
 • http://www.anadolusaglik.org/ adresinden hakkındaki bilgilere ulaşabiliriz. oldukça başarılı bir sağlık merkezi olup, bu konuda çıtayı yükseltme potansiyeline sahip kendisi.
 • sektordeki anlayısı cesitlendirecek ve olumlu etki yapacaktır. mekan oldukca ozenilerek yapılmıs. tuncay ozilhan'ın kızı turkan hanım buyuk emek harcamıs. merkezden iceri girildiginde serum veya kan kokusu duymuyoruz.duvarda klasik sus işareti yapan sarı hemşire değil tablolar var. yakında sergide acacaklarmıs.
 • gördüğüm zaman emeği geçen insanları gidip tebrik etmek için kendimi zor tutuğum aşmış hastane.gerçekten çok emek ve para harcanmış hiç bir şeyden kaçınılmamış sıra dışı bir merkez olmuş. bilgi işlem gurubunuda ayrıca tebrik ederim çok gelişmiş bir santral ve network sistemleri vardır.
 • anadolu holding himayesindeki anadolu vakfinin maddi yatirimi ve john hopkins medicinein bilgi ve deneyim destegi ile kurulan hastane. aslinda henüz bir hastane oldugunu söyleyemeyiz zira nasil yaz tatilindeki ögrencisiz okullara okul denemezse koridorlarinda hastadan çok doktor, hemsire, teknik personel dolasan, bir tek kuyruga, kalabaliga rastlayamayacaginiz bu yapiya da henüz hastane denemez.
  ülkemizdeki özel hastaneler dahil tüm hastaneler içerisinde mimari plani, islevselligi, görselligi, ayrintilari hastane olmanin amaçlari ve gerekleri ile bu kadar örtüsen bir yapi daha görmedim. gerçekten bu açidan mimari projesinde emegi geçen herkesi takdir etmek lazim.
  personel ve cihaz seçimi açisindan ve ilke olarak benimsedikleri çalisma standartlari bakimindan ilk izlenim olumlu görünüyor ne de olsa john hopkins medicine destegi ortada ancak gene de türkiye sartlarinda, hasta akisi çogaldiginda bir süre sinandiktan sonra gerçek tam olarak ortaya çikacaktir.tüm bu görkem, zenginlik, gösteris sadece çok zenginleri tedavi ederken fazladan para harcatan içi kof bir yapilanmanin makyaji midir yoksa emek verilmis, tecrübe ve bilgi yatirilmis ve hizmetini gereksiz harcatmalarla kirletmeden olabildigince ekonomik olarak genis kitlere ulastirmak için çalisan yeni bir kurumun çekici yüzü müdür?
  tip alaninda oldukça ileride olan bir kurumun bilgisinden ve deneyiminden sürekli yararlanmak, standartlarini ve farkli bir cografyada isler kilmayi hedeflemek gerçekten olumlu ve güzel. o kuruma gidecek yakin cografyasindaki hastalari yollundan çevirmek ve bakin bende de aynisi var üstelik oraya gitmenize de gerek yok diyebilmek akillica bir pazarlama stratejisi. is o ki niyeti görelim. zenginden alip fakire veren ama kendi karnini da doyurmayi ihmal etmeyen robin hood mu olacaklar yoksa insanlarin hiç bir seye hayir demeyecekleri zamanlarinda cebini daha fazla nasil fazla doldurabilirim telasindaki arsene lupin mi?
 • (bkz: cyber knife)
 • görüntü itibariyle oteli andıran bir mimariye sahip, içeriye giren insanı daha tedavi edilmeden iyileştirebilme ihtimali olan huzurlu, temiz, sessiz hastane.
  yapılan tedavilerin yada ameliyatların ne derece başarılı olduğu hakkında bir fikrim olmamakla birlikte çok ciddi bir profesör kadrosuna sahip olduğu, ileride yanında açılacağı söylenen diğer sağlıkla ilgili binalarla tam bir merkeze dönüşeceğine inandığım özene bezene yapılmış hastane.

  show tv'nin doktorlardizisi burada çekilmektedir.
 • su siralar koridorlarinda, kafesinde* ya da bahcesinde sener seni, kenan imirzalioglunu, omer vargiyi gorebileceginiz saglik kompleksi.
  (bkz: kabadayi)
 • sözde johns hopkins university ile işbirliği yapmış ,
  sözde johns hopkins standartlarını birebir uygulama şiarına sahip ,
  sözde tıbbi anlayışı john hopkins ile eşgüdümlü yürüyen ,
  amma velakin ; diş hekimi diplomasına sahip kadrolarının ,
  sağır sultanın bilgi sahibi olduğu "iltihaplı , apse yapmış dişe antibiyotik tedavisi uygulanmadan , fiziki müdahele yapılmaz"
  prensibinden bihaber olduğu , diş hekimlerinin yaptıkları uygulamaları ile dünyayı hastalarına cehennem edebildiği ,
  yetinmeyip , dolgu amacıyla gittiğiniz hastanede , yanak çapınızı üç katına çıkararak bunu "normal gelişme" olarak nitelendirebilme cüretine sahip hipokrat´ı eşeğin uzvuyla tanıştırabilen doktorlar cenneti
 • ayağımın burkulması münasebetiyle gittiğim enteresan hastane. hasta başına düşen görevli sayısı 5 falan olmasına rağmen ufacık işinizin görülmesi yine de 3 saatten fazla sürebiliyor burada.
 • son bir yildir her 2,5 ayda bir kbb bolumunde muayene olmama ragmen sinuzit olup olmadigimi kesfedememis ve akut mu sub akut mu tespit etmek adina bir aylik antibiyotik tedavisi vererek beni bakterilerimden ve hayattan komple arindirmaya calismis, sınuzit olup olmadigimi kesin olarak anlayabilmek icinde 40dakika boyunca beni mr denen o sevimsiz korku filmi gibi makinede tutmus doktorlarin calistigi hastanedir.
  ne yazik ki derde deva olalim hastaya sifa olalim cabasi burada da yoktur. nihayette iktisadi bi isletmedir. ticaret sicil no'su vardir.
  ayrica koridorlarda gezen zarif guzel kizlar hastanede cekilen diziden oturu figurasyon bekler gibi gelirler bana...