şükela:  tümü | bugün soru sor
  • araba sahibi olduğum son beş sene primleri öderken kasko konseptinin gerekliliğini sorgulamış bir insan olarak 2 gün önce ilk defa maddi hasarlı bir kaza yaptım.
    olaydan yarım saat sonra anadolu sigorta'nın sağladığı ücretsiz çekici hizmeti ile arabam en yakın yetkili servise çekildi.
    ertesi gün arabama ekspertiz yapıldı ve anadolu sigorta 3,000 tl'lik hasarın tamamını karşılayacağını bildirdi.
    aynı gün arabamın tamirinin 10 gün kadar süreceğini öğrendim ve bu kadar süre boyu arabasız ne yapacağımı düşünürken yetkili servis bana anadolu sigorta'nın bu süre için araba tahsis edebileceğini söyledi.
    ertesi gün, yani bu sabah, sigorta acentamı arayarak durumu anlattım ve bir araba tahsis edilmesini rica ettim. yalnız ufak bir sorun vardı, ben düz vites araba kullanamıyordum, illa otomatik vites olması gerekiyordu.
    öğleden sonra, arabam tamirdeyken kullanabilmem için çalıştığım yere 2010 model, otomatik vites bir araba gönderildi.

uzun lafın kısası, hayatımda böyle müşteri memnuniyeti yaşamadım.
    insan ihtiyacı olup olmayacağını bilmeden primleri öderken farkında olmuyor ama işte böyle günlerde anlıyor verilen hizmetin değerini.
    daha da başka yere sigorta falan yaptırmam artık.
    yaşasın anadolu sigorta be.
  • 1986 -1998 yillari arasinda tam 12 yil, ortalama bir prim tutarini her ay yatirdigimiz, 1998 yilinda policeyi sonlandirip, birikmis toplam 52 milyon liramizla eve 37 ekran bir adet televizyon almamizi saglamis dua edilesi sigorta firmasi.
  • 6 yıldır arabamı kaskoladığım, birkaç gün önce geçirdiğim kazada verdikleri hizmetler ( şehrin 60 km uzağına çekici, taksi gönderme, ikame araç temini ) ve oluşan maddi hasar için ödedikleri parayla neredeyse 10-15 yıllık prim ücreti kadar geri ödeme yapan, sigorta olayının gereksizliğine olan inancımı tümüyle silip atan şirkettir.
  • geçenlerde bir belediye otobüsü aracıma sağ arkadan çarptı. sadece far kırıldı ve çok küçük parça değişimi gerektirmeyen bir hasar oluştu. yine de kasko hasarsızlığımı bozmamak adına tutanak tuttuk. otobüs şöförü durağın çok yakınındayız sana verirler kusuru gibi saçma bir argümanla kaskomdan halletmem yönünde salık verdi (tramer %100 kusuru otobüse verdi) ama aldırmadım tabi. neyse aracı servise verdik evraklarla birlikte. ertesi gün ikame araç tahsis edildi. aracım mini cooper countryman iken verilen araç da gayet güzel bir hyundai elentra oldu. araç 8000 km'deydi ve çalışılan kiralık araç firması çok profesyoneldi. aracım 5 gün serviste kalacaktı ama anadolu sigorta eksperi bana 7 gün boyunca ikame araç tahsis etti. hafta sonu aksilik olur da aracı alamazsam mağdur olmayayım diyeymiş. ben da hayvanlık etmedim aracımı aldığım gün kiralık aracı geri verdim. bu kadar olumlu şeyin içinde ikame aracın yanlışlıkla yeni bosnaya gönderilmesini ve 1-2 saat geç elime ulaşmasını da nazar boncuğu olarak görüyorum. sigorta, ihtiyaç duyulduğunda sorun çıkarmaması gereken bir mecra. zaten sıkıntılılı bir anınızda ihtiyaç duyuyorsunuz ve çıkacak ekstra zorluklarla uğraşmak istemiyorsunuz. anadolu sigorta bu anlamda sınıfı geçti benim için.
  • yurtdışı için seyahat sigortası yaptırmanız gerekiyorsa ki kısa süre için çıkacak olsanız bile seyahat sigortanızın olması iyi bir şey, bu sigorta firmasından uzak durun.

elin japonyasında bir tanıdığın ayağı kan toplamış deyim yerindeyse ayağı kafam gibi olmuştu. doğal olarak korkup hastaneye gittiğimizde hastane hemen seyahat sigortamızı sormuştu. var var diyip sigorta kartını çıkartmıştım. ekip sanki daha önce de başlarına böyle bir iş gelmiş gibi hemen sigorta şirketini aramamızı söyleyince kartta yazan numarayı belki yüzlerce kez aradım ama ne yazıktır ki kimse cevap vermemişti. neyse biz tedavi için geç olmasın diye rica minnet hastayı kaydettirerek doktora yolladık. bu arada yapılacak işlemin en azından ingilizce adı sanı, fiyatı neyse yazılmasını istedim ki daha sonra sigorta şirketi cacık yapmasın. ayrıca hastaneden de telefonla aramalarını sağladım ve onun da kaydını çıkarttım. bakın adamlar başımıza neler geleceğini biliyormuş gibi çaresizce duran bizler için yapmak zorunda olmayan evrağı hazırlıyor ama nafile biliyorsunuz dermiş gibi de bakıyordu.

paşa paşa tedavi tutarını ödeyip hastaneden ayrıldık. neyse ki yapılan işlem de işe yaradı ki bir kaç güne ayak normal formuna döndü. türkiyeye döndüğümde anadolu sigortayı arayıp bu işlemden kaynaklanan parayı talep ettiğimde öncelikle bizi aramanız gerekiyordu, biz size hangi hastane ya da doktora gitmeniz gerektiğini söyleyince oraya gidecektiniz cevabını aldım.

ulan amın evlatları telefona çıkmıyorsunuz. tr saat hesabına göre mesai saatlerinde hotline mı olur?

uzatmak istemiyorum, para yerine kol saati verdiler şrrak diye. bir daha da yurt dışına gidecek olan ve seyahat sigortası tavsiyesi isteyene çok daha güvenilir başka bir şirketin adını veriyorum.
  • (bkz: #67854071)

"uğraşım sizinle"

"her yere şikayet edecem"

"uğraşırım sizinle"

"benim aracım passat emsali linea mı?"

"uğraşırım sizinle"

"ortalığı yıkıyorum"

"biraz da orada gider yaptım arabayı alırken"

"bi dünya para verdim araba aldım"

"sizin yüzünüzden bugün sıcağın altında otobüs köşelerinde süründüm"

"uğraşırım sizinle"

kıçı kırık bir passat alıp kendini bir bok sanıyorsun da dua et karşındaki insanlar sabırlı insanlarmış. ben onların yerinde olsam, al şu boktan passat'ını götüne sok diye bir temiz dayak atardım.
  • bilinçli bir müşterisinin, dünkü taraf gazetesi'nde hoş bir üslupla kınadığı sigorta şirketi. adam üşenmemiş, bir kınama yazısı yazıp sonra da kendi parasıyla bunu bastırmış. zaten bunun bir haber olmasını isteseydi şayet, bu kadar çabuk ve de kolay bir şekilde yapamazdı bu işi. paramız kadar konuşmayı öğreniyoruz* işte... neyse, derin mevzulara dalmadan şu bahsi geçen kınamaya bir bakalım:

anadolu sigortayı kınıyorum

anadolu sigorta'nın ''doktor kadrosu''ndaki n.g. ve y.a.,

1- başkasına ait sinüzit raporuyla, bende sinüzit hastalığı olduğunu ileri süren ve bu gerekçeyle ''sinüzit ve komplikasyonlarına'' ait tüm giderleri sağlık sigortası poliçe kapsamım dışına çıkaran,

2- geçmiş tarihlerde birisi saat 14:28'de, diğeri saat 23:07'de alınan kan örneklerini ''açlık kan şekeri'' olarak değerlendirme becerisini gösterip ''glikoz değeri yüksek'' gerekçesiyle bende ''diyabet hastalığı'' olduğunu ileri süren ve poliçemden diyabet hastalığına ilişkin giderleri kapsam dışına çıkaran,

3- 2005, 2006 ve 2008 tarihli üç ayrı doktor raporunda '' kardiyovasküler risk yok'' denmesine rağmen ''hiperlipidemi'' bahanesiyle sürprim uygulaması getiren,

anadolu sigorta'yı ve doktor kadrosunda çalıştırdığı kişileri; özensiz davrandıkları ve sigortalının parasını aldıktan sonra çeşitli bahanelerle hastalık icat ederek poliçe kapsamını daralttıkları, sigortalıya zorluklar çıkardıkları için kınıyorum.

ferit farsakoğlu
  • kurumsal reklamları iş bankası kurumsal reklamları ile paralellikler içeren, cumhuriyetin sigorta şirketi.
    son reklamı da çok şık olmuş bu arada.
  • reklamları böyle olacaksa bu tür istirmaları hep yapsın dediğim, 85 yıllık geçmişe sahip sigorta şirketidir.
  • anadolu hayat ve anadolu sigorta, birbirinden farklı kurumlardır. anadolu hayat , adı üstünde hayat sigortası yapar. anadolu sigorta ise hayat dışı branşlar( kasko-konut-deprem vs.) ile ilgilidir. ikisi de t. iş bankası iştiraki olup anadolu sigorta 85, anadolu hayat ise 20'li yaşlarındadır. dolayısıyla emekli olduğnda aldığı aparayı beğenmeyen emekli kişisi, yakınışlarını anadolu hayat başlığı altında dile getirmelidir.