*

şükela:  tümü | bugün
 • uşak merkezli bir otobüs firması. kütahya-uşak-eskişehir bölgelerinde faaliyet gösterir. hatta belki de bulunduğu bölgenin en iyi firmasıdır. filosu o yöre insanının daha önce hiç göremedeği setra ve man fortuna otobüslerden oluşur ve istanbul, izmir gibi şehirlerde en geniş servis ve yazıhane ağına sahiptir. uşak egemen, kütahya as-tur, buzlu turizm gibi firmaların işlerini sekteye uğrattığından sahibinin bir mafya kurşununa kurban gittiği söylenir. kütahya - istanbul ve kütahya - izmir seyahatlerimde vazgeçemediğim firmadır, sloganı da "geleceğe yolculuk"tur ayrıca...
 • geçtiğimiz günlerde daha yeni çıkan neoplan starliner modelini filosuna dahil etmiş, uşak, kütahya, eskişehir gibi dominant olduğu illerin otogarlarında gövde gösterisi yapan otobüs firması.
  hatta ve hatta kütahya otogarında bu otobüsün resimlerini cep telefonlarıyla çeken insanlara bizzat tanık olmuşluğum vardır.. meret de otobüs değil, japonların hızlı treni sanki.. hak vermek lazım insanlara.
 • yolda gördüğüm hayalet uçak formatındaki yeni otobüsleri ile beni dumur etmiş olan firma.

  evet, yeni nesil neoplan starliner'ı filosuna katarak gözümde karizmalarını artırmış, mercedes travego'ları bünyesine dahil etmeye başlayan ulusoy'u ise gözümden düşürmüştür bu firma.
 • 10 saatlik ankara - izmir yolunu guleryuzlu ve saygili personeli, sık aralıklarla yapılan servisi ve hız konusunda hassas şoförleriyle çekilir hale getirmiş otobus firmasıdır.
 • 'abesis' adında bir şey geliştirmişler ki taktire şayan.. şu ana kadar ne varan'da, ne de ulusoy'da görmediğim bir güzellik olmuş.
  araç içi bilgilendirme ve eğlence sistemi manasına geliyor, yeni nesil neoplan starliner'ın plasma ekranlarında yolculuğunuzun toplam kaç saat ve kaç kilometre olduğu, gps sistemiyle o an türkiye karayolları haritasındaki yeriniz, gittiğiniz yön, rakım, rüzgar ve sıcaklık, aracın ortalama hızı, hıza göre planlanan varış saati, varış noktasına ve en yakın mola yerine kaç km kaldığı...vs.vs pek çok faideli bilgi veriyor, insanın içini ferah tutuyor..
  bakın buraya yazıyorum, bu anadolu bir kaç yıl içinde ulusoy'u, varan'ı filan geride bırakır, güzergahlarını genişletirse de rakipsiz olur..
  benim gibi tren fanatiği birini bile otobüsle yolculuk yapmaya çekiyorlarsa gerçekten başarılı bi iş yapıyorlar demektir.
 • bugün show haber'den aldığım şok edici duyumlara göre bundan böyle koltuk numarası, sefer saati, varış yeri gözetmeksizin bilet fiyatlarını "25ykr!!!(yazıyla:25 yeni kuruş!)" yapmış kuruluş. bu biletleri almak içinse sadece bir hafta öncesinden rezervasyon yapmak yeterliymiş.
  ilk önce hangi otobüs firması batacak diye rekabete girmişler aralarında.. biri gelsin çimdiklesin beni şaka gibi lan!!

  şuraya da duyurunun tamamını kopyalayayım ki sazan avına çıkmakla suçlanmayayım:

  anadolu ulaşım 25 yeni kuruşa yolcu taşıyacak!

  uzunca bir süredir karayolu yolcu taşıma şirketleri ile havayolu yolcu taşıma şirketleri arasındaki rekabette hizmet kalitesinin yükseltilmesi ve bunun sonucu olarak yolcu memnuniyetinin üst seviyelere çıkartılması, çağdaşlaşma adına ülkemiz için çok önemli ve takdir edilesi bir durumdur. fakat bunun karşısında havayolu yolcu taşıma firmalarının bu rekabete haksız bir boyut kazandıracak şekilde “ucuz bilet” uygulamaları ve devletin de bu uygulamaya izin vermesi, yüksek maliyetlerini bilet fiyatlarına yansıtmama çabasında olan karayolu yolcu taşıma firmalarını zor duruma düşürmektedir.
  fiyat indirimi ile yapılan rekabetin ilkel olduğuna aynı zamanda sektörlerin gelişmesinin önünde engel teşkil edeceğine ve uzun vadede ülke ekonomisine tehlike getireceğine inanıyoruz. bu noktada kamil koç icra kurulu başkanı sayın sena kaleli’nin öncülük ettiği ve ulaşım sektöründen destek bulacağına inandığımız açıklamalara destek verdiğimizi, anadolu ulaşım olarak ulaştırma bakanlığına yapacağımız başvurunun kabul edilmesi durumunda, yolcularımızın “bir hafta önceden alacakları biletlerindeki fiyatı hiçbir saat ve koltuk numarası sınırlaması olmaksızın her otobüsümüzde dört yolcumuza 25 yeni kuruş” olarak açıklıyoruz. taşımacılık sektöründeki bu haksız rekabet ortadan kalkana kadar bu açıklamamız geçerli olacaktır.
  devletimizin ve bakanlığımızın gerekli hassasiyeti göstereceği inancında ve beklentisindeyiz.

  (bkz: http://www.anadolu.com.tr/…spx?contid=32&conttype=1)
 • çok iyi muavinlere sahip otobüs firması. ayrıca otobüsleri de iyidir. fiyatları ise pek pahalı değil.
 • sahibinin uşak egemen firmasının sahibinin adamları tarafından vurulduğu iddia edilen uşak menşeili otobüs firması.

  e tabiki bir yerde parseli toplayan kişilere çomak sokup, daha iyi hizmet, daha ucuz fiyat ile rekabet başlatırsanız, arı kovanına çomağı sokarsanız, haydutların yapabilecekleri tek şey olan "adam öldürme" olayına maruz kalırsınız. adam kendine çekidüzen verip, kaliteyi artıracağına daha hesaplı olan "ortadan kaldırma" olayını tercih ediyor ne yazık ki...

  ama helal olsun oğlu işin başına geçerek direnmiş ve de firmayı bugünlere getirmiş.

  ne diyelim, yolu açık olsun.
 • kuruluşu hakkında çeşitli rivayetlerin dolaştığı firma. en çok duyulanı ise kurucusu orhan erdoğmuş'un zamanında uşak'ın rakipsiz firması olan uşak egemen ile yaptığı bir yolculuktan memnun kalmayıp kendi firmasını kurmaya karar vermesidir. daha sonra olaylar gelişmiş, anadolu ulaşım büyük bir hızla büyürken orhan erdoğmuş bir suikastle öldürülmüştür.

  bir de ankara-izmir hattında en çok tercih edilen firma olduklarını söylemekteler, doğruluğundan emin olmamakla beraber ihtimal de vermiyor değilim.
 • biletin üzerine "en güzel gidiş dönüşü olandır" şeklinde bir ibare düşen
  ve bu ilginç önermesiyle yolculuk boyunca kafamızı karıştıran ulaşım firması.

  (bkz: nasıl yani)
  (bkz: niye ki)