şükela:  tümü | bugün
  • eskisehir'in ilk universitesi.. daha sonra bunun bir kismi ayrilip osmangazi universitesi kuruldu.. eski$ehir'in endustri $ehri yerine ogrenci $ehri olmasini saglayan sosyal en buyuk olgusu.. guzel kampusu wardir.. bilgisayari sevdigim ilk programlarimi yazdigim yer.. interneti ilk kullandigim yer hatta.. acikogretim fakultesinin kapsayani..
  • gelinesi, görülesi, okunası ve mezun olunca hemen gidilesi bir yer. türkiye'de öğrencilik yapılacak en iyi şehir. evimiz, herşeyimiz. türkiye'nin oxfordu.
  • kazandigim bolumu soyleyince aaa acik ogretimin o bolumude mi var diyenleri sopalama istememi saglayan okulum
  • ortam cillop, kampüs güzel, olanaklar geniş, şenlikleri kaçırılmamalı.
  • bizim sampiyon haric ailecek mezun oldugumuz universite.

ps: sonunda o da bitirdi. artik ailecek mezun oldugumuz universite.
  • bu yil yapilan arastirmaya gore kampus yerlesimi guzelligi vs. bakimindan dunyada 4. sirada, teknik eğitim olarak 116. sirada* yer alan universite
  • colde yeti$mi$ bir cicek gibi parlayan okul
  • 1958'de kurulmu$, odtu ile yari$tigi soylenen kampuse sahip, 3ü acikogretim olmak uzere 12 fakulte, 6 yuksekokul, 3 meslek yuksekokul, 9 enstitü, 17 ara$tirma merkezi ve devlet konservatuarina sahip, ici ozel universitelerin yaninda halt edebilecegi kadar guzel tasarlanmi$ devlet universitesi. her hafta ciceklerin boceklerin yenilendigi yer, ayrica acikogretim ve rektorluk binalari $ahane.. tenis kortlari, spor salonlari, yuzme havuzu ve cuzzi bi ucretle sinemasindan yararlanabileceginiz universite. okul kimliginiz yoksa iceriye girmek icin binbir maymunlugu yapmaniza neden olan okul, gordugum en iyi kampus..

http://www.anadolu.edu.tr/
  • anadolu universitesi iletisim fakültesinin ufak bir belgesel tadindaki programi geçenlerde cnn-turk'te yayınlandı.
    program, adını hatırlayamadığım bir köyün, adını hatırlayamadığım bir dağında yaşayan, bir zanaatkar'i konu ediyordu. gerek sanatçının uzakta olsa her daim konusabildiğini, düşünebildiğini göstermesi açısından; gerek öğrencilerinin "yetenek çin'de de olsa gidip bulunuz.." ütopyamı gerçekleştirmesi sebebiyle kıskandığım (o ayazda o dağda olmalıydım dedirten) ve varlığından hoşnut olduğum okul.
  • turkiye'deki en ba$arili ileti$im fakultesine sahip oldugu soylenen okul.