şükela:  tümü | bugün
  • para tuzağı olan, hiçbir işe yaramayan ve kazandığınız sertifikaları göndermeyen programdır. 2017 yaz döneminde kaydolduğum programı geçtim, sitelerinde yaptıkları duyuruya göre 23 ekim 2017 tarihinde sertifikaları göndereceklerdi. ekim bitti göndermediler, kasım bitti mail attım göndereceğiz dediler, göndermediler. aralık oldu göndermediler. yıl bitti 2018'deyiz ocak ayı ortası oldu hâlâ sertifikalar gönderilmedi.

    sertifika almak da oldukça basit. güya yüzlerce saat ders görerek sertifika almaya hak kazandı yazıyor ama yalan. internetten her şey, isterseniz hiçbir şey okumayıp da sertifikayı alabilirsiniz benim gibi. sınava girdim ve 60 civarı notlar alıp geçtim, hiçbir şey okumamıştım. sertifikanın geçerliliği sıfır.

    kaydolup paranızı boşa vermeyin. kesinlikle önermiyorum.

    ekleme: mart oldu hâlâ sertifikalar gönderilmedi, herhangi bir açıklama da yapılmadı. verdiğimiz 250 liralar yandı galiba, geçmiş olsun.
    ekleme2: nisan ayında birden sertifika kargoyla eve geldi, ama gelirken herhangi bir bilgilendirme yapılmadı. evde olmasam ne olacaktı bilmiyorum, üniversite bir mesaj bile göndermedi. 250 lirayı niye verdik onu merak ediyorum.