• kesinlikle elitlik değil ama kesinlikle daha huzurlu.
    avrupa yakası'nda kaosun içindeyken, anadolu yakası'nda sükunet içindesindir. daha çok yeşil alan, daha az korna sesi vardır.
    iki tarafın da farklı çekici özellikleri olduğunu unutmamak lazım, gece eğlenmek istiyorsanız avrupa yakası'na geçmek zorundasınız ama pazar sabahı moda'da ya da cadde'de yapılan bir kahvaltı çok daha keyif verir.
    beşiktaş'tan ev bakanın anadolu yakası'nda çekmeköy'den de ev baktığını düşünmüyorum zira.

günün sonunda her şeyi siktir edin, işiniz eviniz aynı yakada olsun yeter. huzur az trafikte, köprü geçmemekte.
  • avrupa yakası, anadolu yakasının taşaklarını yesin..
  • bu iş yakalarla alakalı değil kıtaları birbirinden ayıran boğazla alakalıdır.
    boğazın ne yakasında olduğunun önemi olmaksızın boğazda olmak başlı başına elitliktir. levent'te, maslak'ta, kartal'da, ümraniye'de oturmak elitlik değildir.

(bkz: beşiktaş)
    (bkz: üsküdar)
    (bkz: kadıköy)
  • bir anadolu yakalı olarak avrupa yakasında gördüğüm tek şeyin sonsuza kadar giden bir otobanın yanlarına serpiştirilmiş 2 yıldızlı avmler ile dolu olması. anadolu yakası ise yaşam standartı olsun gezilebilecek yerler olsun her açıdan kalitelidir. avmleri bile kalitelidir ki daha kadıköy’e gelmedim bile. kadıköy, başlı başına sadece anadolu yakasının değil çoğu ülkenin başkentinden daha güzel olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.
  • bağcılar yerine beykoz'da oturmak elitliktir. aynı şekilde ümraniye yerine tarabya'da oturmak da elitliktir. semtlerin birbirine üstünlüğü vardır, istanbul'un asya tarafı ile avrupa tarafının birbirine "net" bir üstünlüğü yoktur.
  • zibilyon kökten istanbul'lu olarak "avrupa yakası'nda çalışılır, eğlenilir; anadolu yakası'nda yaşanır" diyerek katıldığım tespittir.

anadolu yakası'ndan kastım neresi zaten istanbul'lular anlayacaktır. üst sınırım da e-5 burada. (minibüs caddesi derdim de durduk yere özelden küfür yemeye gerek yok *)

edit: fazla elitlik alerji yaptı. çıktım memleketimden. güney ege candır.
  • bir beylikduzulu olarak iki yaka kiyaslamasina giremedigim basliktir.
    girsek valla hepsine 10 basariz su yazdiklariniza gore dermisim.
  • anadolu yakasının daha yaşanılabilir olduğu su götürmez gerçek. lakin bunu elitlik olarak gören elit değil olsa olsa elitisttir.
  • istanbulda gördüğüm en beyefendi hanımefendi insanları bostancı erenköy feneryolu fenerbahçe caddebostan gibi mahallelerde gördüm. kenar mahallelerde itibarı kalmayan meslekler buralarda hala kıymetlidir. ataşehirin o yüksek binalarında suratına kapıyı çarpma küfür taciz herşeyle karşılaştım. elitlik kriteriniz tam olarak ne bilmiyorum ama eski istanbulluların oturduğu yerler (şişli ve kadıköy’ün bazı mahalleri) benim için istanbul’un en elit yerleri. sonradan görmelerin oturduğu rezidans ve site insanları bu kadroya asla giremez.
  • kadıköy'de yaşıyorum, henüz 1 tane bile suriyeli görmedim. milyon tane suriyelinizi ve onlara özgü tabelalarınızı da alıp dağılabilirsiniz.
hesabın var mı? giriş yap